Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівЯк зняти високопосадовця (інструкція для чайників) Західний інформаційний медіа портал

2014-09-17 17:59:27


Як зняти високопосадовця  
(інструкція для чайників) 
Західний інформаційний медіа портал 
 
Як усунути з посади чиновника, який зловживає своїм службовим становищем, приймає явно протизаконні судові рішення, не виконує своїх депутатських обіцянок, а лише лобіює свій бізнес? 
 
Нині громадське суспільство не має механізму висловлення недовіри та дієвого інструменту відкликання подібних чиновників будь-якого рангу. 
 
Проте ми вже готові отримати такий важіль прямого демократичного впливу. 
 
Свідченням того є розробка і презентацією проекту закону «Про вотум недовіри посадовим особам» з яким перед представниками ЗМІ області виступив координатор громадської кампанії «За відповідальну владу» Ігор Курус. 
 
Розроблений Закон передбачає, що в разі виявлення громадянами ознак діяльності особи з порушенням законодавства, створюється ініціативна група, яка організовує збір підписів під петицією за відставку цього посадовця. Органи влади після отримання петиції і перевірки та встановлення правдивості зібраних підписів повинні автоматично виконати вимогу громадян щодо звільнення такої особи. За невиконання вимог петиції передбачається кримінальне покарання. 
 
Проект закону передбачає, що підписи під петицією про вотум недовіри депутату Верховної Ради України, депутатів місцевих рад, сільському, селищному чи міському голові повиннні налічувати 51% громадян від кількості виборців, які взяли участь у виборах, в ході яких була обрана особа. 
За відкликання судді – 33% громадян, які зареєстровані на території відповідальності особи і мають право голосу. Проти державного службовця, прокурора, працівника міліції – 25% громадян, які зареєстровані на території відповідальності особи і мають право голосу. 
Безумовно, такий Закон спростить відкликання чиновників, які зловживають своїм службовим становищем. 
 
Розробники взяли за основу польський, німецький і американський досвід. Справа нині полягає в тому, щоб впровадити в життя його положення. Проте чи здатні нинішній депутатський корпус затвердити такий Закон – викликає великий скепсис. Напевно розробникам і суспільству доведеться чекати на перезавантаження Парламенту і лише новий склад Верховної Ради буде спроможний впровадити важелі справжнього народного волевиявлення в Україні і дотримання норм Закону для всіх гілок влади до найвищої включно.

джерело: ДрогобичІнфо


Що ще читають на цю тему

Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Тільки у нас, в Україні, перебігаючи дорогу на червоне світло, тебе може збити пішохід, що біжить на зустріч...

- Ну що ж, можу вас привітати, в вас зародилося нове життя!

- Лікарю,… але ж я чоловік!!!

- Так??? Ну власне глистам це якось байдуже…
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень