Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівТрадиційне груднево-січневе затишшя може вибухнути лютневим спалахом

2015-11-29 00:48:52


Традиційне груднево-січневе затишшя може вибухнути лютневим спалахом

ПЕС?МІСТ?ЧН?Й СЦЕНАРІЙ ДЛЯ УКРАЇН?

Чим далі – тим більше стає очевидним, що до кінця 2015 року навряд чи вдасться виконати Мінські угоди. Про це відверто говорять учасники переговорів. Узагалі виникає сумнів, чи можна їх виконати у даному форматі – аж до контролю з боку України за 400-кілометровою ділянкою кордону з Росією.
Головний український переговорник у Мінську Леонід Кучма каже, що до кінця року можна виконати бодай один пункт цих угод – обмін заручниками за формулою “всіх на всіх”. Проте за нинішніх обставин навряд чи це можливе.
6 квітня наступного року в Нідерландах вирішуватиметься європейське майбутнє України. Країна з кольорами російського прапору може поставити жирний хрест на основній вимозі українського Євромайдану листопада 2013 року. Я не знаю, що треба зробити, аби переконати пересічного голландця в тому, що Європа не може обійтися без України. Нині він знає лише одне: малайзійський “Боїнг”, в якому загинуло багато мешканців цієї країни, збито в небі над Україною. 
Петро Порошенко замість “євроскептики” вжив термін “євробоягузи”. Не дипломатично, але справедливо. З іншого боку, Україна має пройти свою частину шляху, аби було видно, що ми хочемо жити за європейським часом.
Володимир Гройсман заявив, що не бачить потреби у заміні Арсенія Яценюка на посаді прем’єр-міністра України. З одного боку, треба рятувати коаліцію, унеможлививши вихід фракції Народного фронту із неї й дочасні парламентські вибори, а, з іншого, - реформи а-ля Яценюк більше зводяться до міжнародних запозичень коштів, ніж до реальних змін – насамперед в економіці.
Помітно загальмував поступ в Одеській області. І не тому, що все менше піариться Саакашвілі. Стає очевидним, що неможливо збудувати комуністичний рай в окремому регіоні. Запал українсько-грузинської команди згасає на тлі суворих українських реалій. Показові приклади успішних керівників областей назавжди відходять у минуле.
Традиційне груднево-січневе затишшя може вибухнути лютневим спалахом, коли треба буде показувати реальні результати розслідувань убивств на Майдані. Вже мовчу про реальну посадку чільних діячів режиму Януковича і тих з команди Порошенка, хто безнадійно застряг у минулому. Потрібно показати проміжні, але теж реальні результати боротьби з корупцією. А ще треба пережити зиму.
Наше майбутнє в Європі все більше залежатиме від того, наскільки ефективно ми розв’язуватимемо внутрішні проблеми – і все це на тлі війни з путінською Росією. Нам треба подвоїти зусилля, аби сита Європа зрозуміла, що справді не може обійтись без України. В цьому плані 2016 рік стає вирішальним.

Анатолій ВЛАСЮК
28 листопада 2015 року

джерело: Тустань


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень