Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівВідкритий лист мешканців міста до правозахисників «Народного контролю»

2017-05-15 20:02:03


Відкритий лист мешканців міста до правозахисників «Народного контролю»

Шановні правозахисники громадської організації «Народний контроль»! Ми, мешканці міста Дрогобича Львівської області, власники гаражів, розташованих навпроти будинку № 2 по вул. А.Сахарова м. Дрогобича, що неподалік Дитячої юнацької спортивної школи імені І.Боберського, на початку весни цього року (2017) відчули наступ керівництва Дрогобицької міської влади в особі мера Т.Кучми та його заступників на те, що належало нам понад 25 років. Ми розташували власні гаражі на території поблизу своїх осель, іншого місця для цього не було. Ця земля була ніким не використовувана, про її цільове призначення вказує цьогорічний лист з міської ради, що згідно архітектурного плану міської забудови, тут може бути житловий будинок + гараж (додаток). До 2017 року, тобто впродовж більш як 25 років від часу встановлення гаражів ніхто –  ні з власників будинків (сусідів) на прилеглих територіях, ні з боку ДЮСШ, ні з міськради не мали до нас ніяких претензій. Аж щойно від часу ремонту і запуску басейну у спортивній школі наші гаражі почали заважати керівництву міської ради – Т.Кучмі, його заступникам і компанії.

25 квітня цього року шість власників гаражів одержали судову повістку з Ухвалою про відкриття провадження у справі начебто незаконного розміщення гаража (хоча гаражів є 16) – Лоб О.В., Тиміш І.Г., Гурій Р.М., Кметик В.П., Олеярчик Л.С., Саприка В.Я. (копія ухвали додається), а також позовною заявою, у якій представник Дрогобицької міської ради Якимчук Я.Б. від імені міськради виступив як позивач (теж додається). Разом з вказаними є й супровідні документи: копія листа відділу містобудування та архітектури від 07.03.2017 р., копія розпорядження міського голови від 23.03.2017 р., акт обстеження щодо законності розміщення металевих гаражів, а також є копія моєї заяви до голови міської ради м. Дрогобича Т. Кучми від 16.03.2017 з проханням надати власнику гаража дозвіл на приватизацію земельної ділянки під гаражем. 

Обурює нахабство представників дрогобицької міської влади, які приховали інформацію про дозвільні документи Дрогобицької міськради 1991, 1992, 1995 років власникам гаражів на користування землею під гаражами. Хоча ці документи були у додатку до наших заяв з проханнями надати дозвіл міськради приватизувати землю, на якій стоять наші гаражі. Крім того у деяких власників є архітектурний план прив’язки гаражу і технічний паспорт об’єкта, оцінений у вартість понад 40 000 гривень. НІЯКОЇ ВІДПОВІДІ ВІД МІСЬКОЇ РАДИ МИ НЕ ОДЕРЖАЛИ ДОСІ! Їм не потрібно визнавати той факт, що наші гаражі стоять на вказаній території такий тривалий термін!

У позовній заяві вказано, що ми порушили ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» від 6 вересня 2005 року № 2807-iv. Проте відповідно до ч. 1 ст. 58 Конституції України та ст. 5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ним чинності, і не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують цивільну відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Ще раз акцентуємо, що ми використовуємо землю під гаражами вже більше 25 років. За статтею 119 Земельного кодексу України на підставі набувальної давності ми маємо право користуватися нею й надалі. А згідно ст. 121 ЗКУ власники гаражів мають законне право на передачу їм безоплатно у приватну власність земельних ділянок для обслуговування їх гаражів. Бо за генеральним планом міста ця територія дотепер є вільною, а плани міськради виникли недавно, очевидно після відвідин реконструйованого басейну (є гучні заяви мера і влади міста щодо будівництва тут паркінгу – що є очевидним порушенням архітектурного плану щодо цільового використання цієї землі).

З’явилася також інформація про те, що цю землю хочуть продати з аукціону. Але про ці та інші грандіозні плани влади міста нам, простим обивателям, доводиться дізнаватися через третіх-четвертих осіб. Бо «демократична» міська влада навіть не виявила бажання відіслати нам відповідь на наші численні звернення і заяви щодо приватизації землі, грубо порушуючи ЗУ «Про звернення громадян». 

Просимо Вас захистити нас від свавілля дрогобицьких градоначальників (Кучма Тарас прийшов до влади, як представник саме вашої громадської організації – «Народного контролю»), які побачили біля басейну ласий шматок землі (мабуть зовсім не під парковку, а скоріше під індивідуальну забудову або магазин чи розважальний центр) вирішили забрати собі, бо мабуть дотепер вже все зайнято та їм залишилося забирати у людей. Що буде далі – прийдуть до домівок і будуть виносити нажите?

Сподіваємось на Вашу справедливу допомогу, незважаючи на те, що Т.Кучма є представником саме Вашого громадського руху. Відомо також, що Ви захищали інтереси власників гаражів вул. Гірної у м. Луцьку. Звертаємося за допомогою також до всіх правозахисників, яким  не байдужа доля окремого представника громади. Допоможіть нам!

Лідія

 

джерело: перевірено редакцією


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Було б непогано, якби гроші в гаманці займалися любов'ю і розмножувалися
Жінки непереможні. Сьогодні чув, як маленька дівчинка років 6-7 кричить на хлопчика ображеним голосом, майже плачучи: "Віддай, це не твоя цукерка, я твою вже з'їла!"

Старлан


Сорочинський ярмарок
Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень