Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівЗміни в нарахуванні субсидій: дохід братимуть за перші місяці цього року

2017-10-03 16:35:45


Зміни в нарахуванні субсидій: дохід братимуть за перші місяці цього року

Незабаром проводитимуть новий перерахунок субсидій на черговий опалювальний період, який для тих, хто має індивідуальне опалення, розпочнеться з 16 жовтня і завершиться 15 квітня. А для осіб, які користуються центральним опаленням, субсидію нараховуватимуть з початку опалювального періоду після дати набуття чинності рішення органів місцевої влади. Перерахунок субсидій відбудеться у будь-якому випадку, на опалювальний період дохід відтепер будуть брати за перші місяці цього року. На неопалювальний період – з 1 травня, враховуватиметься сукупний дохід за друге півріччя 2017 року».

Про це сьогодні під час брифінгу у Львівській ОДА сказав начальник відділу житлових субсидій, соцдопомог і виплат департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Василь Гельбич.

За його словами, для непрацюючих громадян дохід будуть враховувати, виходячи з двох прожиткових мінімумів – близько 3,200 грн. Залишається можливість отримання субсидії за рішенням відповідних комісій, які створені при райдержадміністраціях. Таким чином, перерахунок субсидій на новий опалювальний період здійснять всім мешканцям, які цього потребують.

«Наступного року планують запровадити нові зміни, проект зараз перебуває на погодженні в Міністерстві фінансів – про те, що субсидія надаватиметься, виходячи за фактом споживання послуг, тобто норм споживання як таких не буде. Це нововведення зменшить навантаження на державний бюджет України. Воно було зумовлено тим, що у минулі періоди органи соцзахисту зекономили на субсидіях близько одного млрд грн, а цього року – близько 650 млн грн», – зазначив Василь Гельбич.

Читайте також: Нарахування субсидій: Хто має отримувати виплати

«Львівщина демонструє один з найкращих показників з охоплення мешканців житловою субсидією в Україні. В управліннях соцзахисту Львівщини є уповноважені у селищних, сільських радах, які приймають документи на оформлення субсидії на місці. Відтак, це дозволяє скоротити мешканцям на це час. До 1 вересня особи, які зекономили надану субсидію, могли отримати відшкодування цієї зекономленої суми. Тобто, кожен, хто зекономив під час опалювального сезону на електриці близько 150 кВт, газу 100 кубів, можуть отримати за це кошти. На сьогоднішній день мають право на цю компенсацію 140 тисяч мешканців Львівщини. З них 131 тисяча людей вже звернулися в органи соціального захисту з відповідними заявами про відшкодування. Найближчим часом вступить в дію постанова уряду про те, що цей період з відшкодування продовжать до 1 листопада», – сказала директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк. Вона підкреслила, що порядок призначення житлової субсидії постійно вдосконалюють, адаптовують під потреби і звернення людей. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/10/03/zminy_v_narahuvanni_subsydiy_dohid_bratymut_za_pershi_misyatsi_tsogo_roku_1179211

джерело: зік


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень