Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівЛялька-мотанка як народний оберіг

2014-10-19 18:50:49


Лялька-мотанка як народний оберіг

Упродовж багатьох століть український народ безупинно творив своє, тільки йому властиве духовне середовище, наповнюючи його своєрідними обрядами, ритуалами. Фактично формувався внутрішній світ українців, осягався весь навколишній простір, закладалися світоглядні засади. Однією з граней світогляду у кожній родині була лялька-мотанка, що виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок, якій тисячі й тисячі років.

І щоб не переривався оцей зв'язок поколінь, 16 жовтня у бібліотеці-філії №1 для юних читачів бібліотеки пройшла народознавча година «Лялька-мотанка як народний оберіг». На заході бібліотекар Наталя Іваночко розповіла дівчатам про історію створення різних видів ляльки-мотанки, про її значення у житті людини та провела цікавий майстер-клас з виготовлення мотанки. Для майстер-класу було обрано просту модель – ляльку-травничку. Такий оберіг буде не тільки оберігати та прикрашати оселю, але й наповнювати її легким ароматом літніх трав увесь рік.

Шановні трускавчани, кого зацікавило мистецтво виготовлення різних видів ляльок-мотанок, звертайтесь до бібліотеки-філії №1, що по вул. Бориславська, 36 за літературою на дану тему.

Віра Савка, завідувач Трускавецької бібліотеки-філії №1

джерело: Трускавецькій вісник


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Допомагайте тим, хто в біді, і вони будуть пам’ятати про вас, коли знову будуть в біді.

Всі думають, що мрія кожної української дівчини - найти ідеального хлопця.. Так, звіснноооо!!! Наша мрія - жерти і не поправлятися!)))
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень