Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівВідійшов великий філософ, моральний авторитет, леґенда України. На Відхід Мирослава Поповича

2018-02-11 20:05:09


Відійшов великий філософ, моральний авторитет, леґенда України. На Відхід Мирослава Поповича

Скорботні дні переживаємо нині. Вчора, десятого лютого, у Вічність відійшов Мирослав Попович. Людина, Філософ, Академік ,співзасновник і учасник ініціативної групи «Першого грудня»…
Ми все планували інтерв’ю для нашого видання, але й постійна зайнятість , й те, що хворів останнім часом не дали можливості здійснити задум…

 

Прикро й те, що не бував вже роки в Києві, тож бачилися ми дуже давно. Останній раз – у Дрогобичі, взимку 2010 року. А знайомі були від початку 80-х. Тоді я вперше попав у відділ логіки Інституту філософії (там працювала Наталя Вяткіна й аспірантом був Григорій Домб, друзі, який познайомили нас), яким керував незабутній пан Мирослав. Згодом, вже за Незалежности він очолив Інститут.

Часто коли приїздив до Києва, мав щастя спілкуватися з Мирославом Володимировичем, не разу бував у його гостинній оселі у Святошині, де нерідко господар вража своєю кулінарною майстерність, адже кухня – це ще одна його пристрасть, й справді був майстром і тут.

Як визначного філософа, літератора, громадського діяча, одного з справжніх моральних авторитетів знали Мирослава Поповича й в Європі, часто читав лекцій у Франції та Швайцарії. Був кавалером Ордену Почесного Леґіону.

Нещодавно спілкувався із спільними знайомими та друзями, з родиною Мирослава Володимирович й мав надію ще раз побачитися. Не судилося. Немає вже його з нами. Два місяці не дожив пан Мирослав до свого 88-го дня народження.

На смерть леґендарного філософа вже відгукнулася безліч людей. Ось що написав про цю велику втрату проректор К національного університету  імені Тараса Шевченка Володимир Бугров у соціальній мережі Фейсбук: «Відійшов у Засвіти філософ, мисленник, людина, моральний авторитет Мирослав Володимирович Попович. Це велика втрата для України. Хай покоїться з миром! Світла пам’ять достойному вчителю!»

Відгукнувся у Фейсбуку на смерть Мирослава Поповича й Президент Петро Порошенко: «Україна втратила великого мислителя і одного зі своїх беззаперечних моральних авторитетів.

Вічна пам’ять людині, яка дала нам приклад правди і свободи.

Прощавайте, дорогий пане Мирославе. Завше пам’ятатиму Вас, Вашу доброзичливість, тонкий гумор й наше спілкування, яке згадував і згадую із вдячністю.

Нехай благословенною буде пам’ять про Вас.

Пані Лідіє, Аліно, вся скорботна родина пана Мирослава! Прийміть щирі співчуття у зв’язку із непоправною втратою, передчасною смертю дорогого Мирослава Володимировича. Земля пером видатній Людині, Інтеліґентові, Мислителю.

Довідка:

Доктор філософських наук,  професор, дійсний член НАН України (від 2003 року, до того, від 1992-го був членом-кореспондентом). Мирослав  Попович народився 12 квітня 1930 року. Був директором Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України, співзасновником і учасником  ініціативи «Першого грудня»,

Численні наукові праці вченого присвячені проблемам логіки, методології та філософії науки, філософії й історії культури.

Він  вивчав проблеми свободи і прав людини, становлення відкритого суспільства, формування ідеології та ідейно-політичних засад державотворення, стану суспільної свідомості в посткомуністичній Україні, особливостей української нації і національної ментальності, шляхів гармонізації міжнаціональних та міжетнічних відносин, місця України в європейській спільноті. Був автором монографій про Миколу Гоголя та Григорія Сковороду, світогляд давніх слов’ян, головним редактором «Універсального словника-енциклопедії».

1989 року очолив перший осередок Народного Руху.

Був членом Капітули україно-польського порозуміння, членом Комітету з Національних премій України ім. Тараса Шевченка.

Президент Товариства «Україна-Франція». Головний редактор наукового журналу «Філософська думка».

Кавалер Орденів Ярослава Мудрого, «За заслуги», французького Ордену Почесного Леґіону, низки інших нагород.

Леонід Гольберг

джерело: газета Майдан


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Дівчина навіть уявити собі не може, чого їй бракує, доки подруга не похвалиться.
Він хотів налагодити відносини з тещею і вирішив замовити їй по Інтернету красиве модне плаття, але, як на зло, вона прокинулася якраз в той момент, коли він вимірював її рулеткою...JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень