Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівСьогодні Верховна Рада України зробила крок на зустріч на вимогу мітінгувальників

2018-03-01 21:08:51


Сьогодні Верховна Рада України зробила крок на зустріч на вимогу мітінгувальників

Верховна Рада у четвер ухвалила у першому читанні проект Закону про Вищий антикорупційний суд №7440.

«За» проголосували 282 обранці під час 8-ї сесії ВРУ viii скликання, яку транслює телеканал zik.

Заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов, який представляв президентський законопроект, нагадав, що створення Вищого антикорупційного суду як Вищого спеціалізованого суду у єдиній системі судоустрою передбачене Законом про судоустрій і статус суддів, який ВРУ ухвалила у червні 2016 року.

«Законопроектом пропонується визначити Вищий антикорупційний суд як постійно діючий вищий спеціалізований суд у системі судоустрою. Його завданням є здійснення судоустрою з метою захисту особи, суспільства та держави від корупційних та пов’язаних злочинів, а також судовий контроль за досудовим розслідуванням цих злочинів», – зазначив Олексій Філатов.

Законопроектом передбачено поширити юрисдикцію ВАС на всю територію України. Вищий антикорупційний суд розглядатиме віднесені до його відання справи як суд першої та апеляційної інстанції. Судді суду призначатимуться за конкурсом. Пропонується утворити при ВККС Раду міжнародних експертів із семи членів на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції.

Народний депутат України (фракція «Батьківщина») Сергій Власенко заявив, що прийняття законопроекту про антикорупційний суд є ганьбою для парламенту, адже важливий документ розглядають за скороченою процедурою. Законопроект, внесений Президентом України, на його думку, не забезпечує незалежності Антикорупційного суду, натомість створює «димову завісу» і нагадує «потьомкінське село» .Народний депутат України (фракція «Самопоміч») Єгор Соболєв закликав підтримати законопроект та нагадав, що уже кілька місяців під ВРУ пікетувальники вимагають, зокрема, створення Антикорупційного суду.

Голова ВРУ Андрій Парубій закликав підтримати законопроект №7440.

За підсумками голосування Андрій Парубій заявив, що це велика перемога українського парламенту.

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року проект закону про Вищий антикорупційний суд від Президента України Петра Порошенка було зареєстровано у ВРУ. Також у Раді зареєструваличотири альтернативні законопроекти від депутатів.

26 лютого, Верховна рада внесла до порядку денного на найближчий тиждень сесії законопроект про створення Вищого антикорупційного суду (18 січня внести законопроекти до порядку денного не вдалося).

Додамо, низка міжнародних партнерів України, зокрема, МВФ, Світовий банк, ЄС, виступили з критикою президентського законопроекту про Антикорупційний суд, який суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії та зобов’язанням України. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/03/01/rada_uhvalyla_u_pershomu_chytanni_proekt_zakonu_pro_vyshchyy_antykoruptsiynyy_1276463

джерело: зік


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Дурнів на світі мало, але розставлені вони так грамотно, що зустрічаються на кожному кроці.

Він хотів налагодити відносини з тещею і вирішив замовити їй по Інтернету красиве модне плаття, але, як на зло, вона прокинулася якраз в той момент, коли він вимірював її рулеткою...JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень