Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівФармацевти вимагали від уряду та Президента якісних і дешевих ліків

2014-11-19 15:34:22


Сьогодні, 19 листопада, біля Кабінету міністрів України та Адміністрації Президента мітингували фармацевти, провізори та громадські активісти, котрі вимагали прозорої роботи фармацевтичної галузі та люстрації одіозного керівництва наглядового органу за якістю ліків – Державної служби з лікарських засобів.

За акцією фармацевтів стежив репортер zik-Стрім у Києві Максим Осовський

Кілька десятків працівників фармацевтичної галузі розташувалися біля будинку уряду, тримаючи в руках плакати з гаслами: «Зупиніть свавілля фармацевтичних олігархів », «Фальсифікату стоп!», «Пасічника – гієну Мартиненка геть», «Ні руйнації фармації». За їхніми словами, вони вимагають люстрації керівників Держлікслужби Михайла Пасічника і Олени Алексєєвої, а також очільників її регіональних підрозділів, які призначалися ще ставлениками  Януковича. Окрім того, фармацевти наполягали на посиленні відповідальності аптек за торгівлю фальсифікатом, а для цього вимагали повернути реальний контроль Держлікслужби за медпрепаратами, які надходять до медично-санітарних закладів.

Також пікетувальники намагались привернути увагу керівництва країни до проблеми запровадження ПДВ на лікарські засоби. Цей податок, вважають фармацевти, необхідно скасувати, бо через нього відбувається подорожчання ліків, які не мають можливості придбати пересічні українці.

«Ми вимагаємо доступних ліків для народу. Ми хочемо змінити владу у Держаній службі з лікарських засобів, адже там залишилися кадри старого режиму. Також необхідно люструвати чиновників цього органу на місцях, бо вони призначались головами обладміністрацій, ставлениками Януковича», -- стверджувала пікетувальниця Ганна.

«Ми прийшли,  бо як фармацевти-практики втомились . Постійно стикаємось з людьми, які матеріально не можуть собі дозволити купити ліки за теперішніми цінами. Бідні бабці, матері з дітьми. Це мене дуже хвилює, треба знижувати ціни», -- зауважила фармацевт Ірина.

Кілька аптекарів у натовпі тримали плакати: «Нова влада – стара таблетка з кодеїном», «Ні кодеїновій мафії», «МОЗ «кришує» незаконну наркоторгівлю». У таких спосіб, кажуть мітингувальники, вони намагаються привернути увагу влади до безконтрольного обігу лікарських засобів, що містять сильнодіючу опіатну речовину - кодеїн.  Аптекарі звернулись до уряду з проханням узяти на облік кодеїновмісні препарати як джерело аптечної наркоманії,та усунути злочинців-лобістів з МОЗу та Держлікслужби.

«Препарати з кодеїном продаються абсолютно безконтрольно. Якщо у 2009 році в Україні цих препаратів було реалізовано на суму 4 мільйони доларів, то у 2013 році обсяг продажів сягав аж 26 мільйонів. Громадськість та влада в областях неодноразово зверталась до МОЗу з проханням запровадити суворий контроль за обігом таких ліків, але міністерство наші вимоги ігнорує. Тому ми ще раз нагадуємо керівництву країни про таку проблему», -- розповів голова правління Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення Владислав Онищенко.

Провівши пікетування Кабміну, фармацевти перемістились до будівлі Адміністрації Президента, де передали вищому керівництву країни своє звернення із вимогою відсторонення так званої «аптечної мафії», яка отримує надприбутку за рахунок пересічних українців, від грошових потоків із державного бюджету. 

Усі Стрім-трансляції телеканалу zik дивіться тут.

джерело: zik.ua


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Судячи з того, хто зараз при владі, скоро в Україні низький інтелект буде вважатись ознакою заможності.

Акушерка запитує молоду матусю:

- А батько дитини буде присутній при родах?

- Навряд чи…

- А чому?

- Та він з моїм чоловіком в поганих стосунках.
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень