Прем’єра п’єси турецького письменника у Дрогобицькому театрі

2014-12-23 15:08:42


"ЛАВ?НА" НА СЦЕНІ

Творча група колективу Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича, яку очолив головний режисер театру Олександр Король, працює над постановкою п'єси відомого драматурга з Туреччини Тунджера Джюдженоглу "Лавина". Сценографія - Ярослава Даниліва, костюми - Юлії Гнатенко.

 

 Органічно у дію вистави вписалися виконавці ролей - народні артисти України Алла Шкондіна, Олександр Морозов, заслужені артисти України Надія Цибульська, Галина Чеботарьова, Ірина Осламенко, Сергій Дудка, актори Іван Гарасимчук, Марія Свіжінська, Віра Хомин та інші.
          П'єса привернула увагу театру своїм сучасним звучанням: лавина - це не тільки природне явище. Можливо, ми просто вигадали цей страх. Проженіть його і радійте життю...

         Глядачів чекає зустріч з автором Тунджером Джюдженоглу, перекладачем п’єси Олександром Кучмою, представниками посольства Туреччини.
         Прем'єра вистави відбудеться 28 грудня 2014 року о 17:00 год. 

 

28 грудня 2014 року, за підтримки Офісу з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні, у Львівському обласному академічному музично-драматичному театрі Юрія Дрогобича (м. Дрогобич) відбудеться прем’єра вистави "Лавина" (автор п’єси - турецький драматург Тунджер Джюдженоглу, переклад Олександра Кучми).

Тунджер Джюдженоглу є визнаним авторитетом у сучасній турецькій драматургії. Він народився 1944 року в Чорумі. Вчився в Анкарі, живе в Стамбулі. Є членом президії Спілки письменників Туреччини, художньої ради Генерального управління державних театрів, турецького відділення ПЕН-клубу, керує секцією драматургії у видавництві «Папірус», а також викладає у Приватній консерваторії Мистецького центру ім. Мюждата Гезена (Туреччина).

Тунджер відносить свою творчість до соціального реалізму: «Якщо проводити якісь аналогії, я можу сказати, що продовжую традиції Гоголя, Чехова, Горького, Артура Міллера, деяких болгарських драматургів. Моя творчість близька до їхньої. Мені цікаво писати про людину, про її надії на майбутнє. Якщо я бачу десь якісь негаразди, я намагаюся писати про них із загальнолюдського погляду».

«Лавина» - найвідоміша п’єса Тунджера Д... Читати далі »

джерело: новини Дрогобиччини