У Дрогобичі відбулася Свята Вечеря для безпритульних та самотніх людей

2015-01-12 17:08:55


6 січня у Дрогобичі до осередку доброти й  милосердя  Благодійного фонду «Карітас» усіх, хто немає дому, родини та залишився самотнім запросили на Святвечір.

 

До «Карітасу» прийшло майже півсотні людей. Усі вони з різними складними життєвими ситуаціями, але сьогодні у їхніх очах була маленька радість того, що про них не забули.

 

Свята вечеря відбувалася у кафе «Витанія», що  в приміщенні «Карітасу»,  за участю волонтерів, духівників, соціальних працівників та усіх інших людей доброї волі. Велику частину роботи взяла на себе спільнота взаємодопомоги «Наша Хата», учасники якої також були присутні, а її директор Василь Голод побажав усім смачної куті та веселих свят.

 

Молитвою «Отче Наш»  розпочав урочисту трапезу Святвечора єпископ Української Греко-Католицької церкви Григорій Комар.

 

«Мені дуже приємно, що сьогодні до нашого дому у «Карітас» прийшли люди, - сказав владика.  - Це той дім, де завжди відкриті двері для бідних та потребуючих, для того, щоб стати великою родиною та щоб прославити Христа своїми розповідями, радощами, переживаннями та навіть своїми сльозами. Бо сьогодні, коли я за святковим столом  посидів з усіма цими людьми, то  побачив у їхніх очах оту ностальгію за людським теплом, за родиною, за щастям … Тому дуже важливо, щоб після Святої Вечері ми усі без винятку були наповнені любов’ю,  яку приніс нам новонароджений Христос. Я дуже вдячний усім тим, хто постарався допомогти. Різдво це величне свято. Я бажаю усім, щоб ви завжди відчували той момент, коли Ісус стукає до вашого серця і шукає там місця аби народитись, щоб вони ніколи не закрили перед Ним дверей свого життя. Нехай це Різдво буде дуже пам’ятним у вашому житті! Ми не забуваємо і наших воїнів, які зараз на Сході оберігають нашу безпеку і життя багатьох, згадуємо і тих, які зараз на Донбасі опинились у дуже жахливих умовах і можливо не матимуть такої Вечері, яку маємо сьогодні ми. Нехай Різдво зробить нас щасливими і Богом благословенними».

 

Окрім душевних та теплих побажань від духовенства міста перед усіма присутніми виступили студенти Дрогобицького державного музичного училища ім. В.Барвінського, котрі заспівали «Щедрик щедрик» та «Ой радуйся земле», також чудово завінчували, зробивши атмосферу у залі ще більш різдвянішою. Під музичний супровід українські колядки виконали діти та дорослі недільної школи при церкві Петра й Павла.

 

Цього року як і кожного разу напередодні Різдва Христового серце кожної самотньої, безпритульною та бідної людини було переповнене добром, любов’ю та  душевною втіхою, бо до них також прийшло справжнє Різдво.

 

«Я вперше прийшов на Святу Вечерю у «Карітас», народився я не в Дрогобичі, а у прилеглому селі. Мені  надзвичайно сподобалось, бо  тут дуже гостинно і ввічливо. Усіх пригощають різною смакотою, тут дуже смачно. Хочу на Різдво побажати усім в першу чергу миру, спокою та Божого благословення», - піднесено і радісно поділився  враженнями один з тих, хто прийшов на Святий Вечір.

 

«БФ «Карітас СДЄ УГКЦ» висловлює велику подяку усім волонтерам, та людям, які долучились до  Святвечора для безпритульних та потребуючих, їх нагодували та подарували тепло своєї душі та тепло нашого Ісуса Христа», - сказав директор Благодійного фонду о.Ігор Козанкевич.

джерело: Дрогобицьке земляцтво