Дрогобичани готують пікет Львівського апеляційного адміністративного суду

2014-11-10 17:48:46


Як інформує наше власне джерело, дрогобичани планують провести 17 листопада мирне пікетування Львівського апеляційного адміністративного суду (м. Львів, вул. Саксаганського, 13). В цей день суд розглядатиме апеляційну скаргу на рішення Дрогобицького суду про поновлення на посаді мера міста Олексія Радзієвського. Судова та правоохоронна система довели свою неспроможність відстоювати права громади, вважають представники ряду громадських організацій Дрогобича і кажуть, що лише участь великої кількості громадян у судовому засіданні може схилити Феміду до об’єктивного розгляду цієї справи, яка вже набула статусу політичної.

Представники громадських організацій, зокрема ГО «Дрогобицький Майдан» вже звернулися до Генерального прокурора України Віталія Яреми із листом, в якій просять провести ретельне розслідування діянь Олексія Васильовича Радзієвського за час перебування його на посаді міського голови Дрогобича в 2010-2014 рр. Ось текст цього звернення до Генпрокурора:

«Під час Революції Гідності, 25 лютого 2014 року у відповідності до поданих ними заяв сесія Дрогобицької міської ради припинила повноваження міського голови Олексія Радзієвського та секретаря ради Тараса Метика. Після цього сесійного засідання ряд депутатів міської ради вирішили, що необхідно ще раз на позачерговій сесії, перед обранням нового секретаря ради, провести голосування за поданими О. Радзієвським та Т. Метиком заявами, що було зроблено на сесійному засіданні 28 лютого 2014 року.

25 березня 2014 року О. Радзієвський оскаржив в судовому порядку рішення міської ради про своє звільнення від 28 лютого 2014 року. 5 серпня 2014 року Дрогобицький міськрайонний суд під головуванням судді Л. Гарасимків виніс постанову, якою визнав протиправним та скасував рішення Дрогобицької міської ради від 28.02.2014 року № 1283 “Про задоволення заяви міського голови О.Радзієвського, щодо звільнення із займаної посади” та п1.1 п.1 рішення Дрогобицької міської ради від 28 лютого 2014 року № 1286 “Про внесення змін та доповнень в рішення міської ради від 19.11 2010 року №21 “Про кількісний та персональний склад виконавчого комітету Дрогобицької міської ради” та прийняв рішення про негайне поновлення О. Радзієвського на посаді Дрогобицького міського голови.

У відповідності до п.2.2. Ст.17 Закону України “Про виконавче провадження ” виконання судового рішення про негайне поновлення О. Радзієвського покладено виключно на державну виконавчу службу.

26 серпня 2014 О. Радзієвський самовільно, привласнивши владні повноваження, видає розпорядження № 328-р про поновлення себе на посаді, розпорядженням № 330 звільняє з посади секретаря міської ради Р. Курчика та розпорядженням №329 поновлює на посаді колишнього секретаря ради Т. Метика. Слід зауважити, що у відповідності до Ст.26 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” звільнення та обрання на посаду секретаря міської ради належить до виключної компетенції міської ради.

Рішення міської ради від 25 лютого 2014 року про припинення повноважень міського голови О. Радзієвського та секретаря ради Т. Метика чинне, ніким не оскаржене, а отже на підставі цього рішення О. Радзієвський та Т. Метик позбавлені відповідних повноважень і не можуть виконувати обов’язки осіб на виборних посадах місцевого самоврядування- міського голови та секретаря ради.

Громадське об’єднання “Дрогобицький Майдан” 11 вересня 2014 року звернулося з листом до Дрогобицького міжрайонного прокурора В. Павича з проханням відреагувати на порушення чинного законодавства колишнім міським головою О.Радзієвським.

16 вересня 2014 року Дрогобицька міжрайонна прокуратура надала нам відповідь №07/4-820-14 в якій немає жодної інформації по суті звернення — самовільного присвоєння владних повноважень колишнім міським головою О. Радзієвським після припинення його повноважень сесією міської ради 25 лютого 2014 року.

Дрогобицька міжрайонна прокуратура самоусунулась від контролю за дотриманням чинного законодавства в найбільш резонансних галузях публічного права, своєю бездіяльністю сприяє грубим порушенням законодавства високопосадовцями місцевого самоврядування в Дрогобичі:

1. До сьогодні прокуратурою не поставлене питання про притягнення до відповідальності колишнього міського голови Радзієвського та секретаря Метика за спробу незаконного розпуску міської ради у критичний для країни час Революції Гідності на сесійному засіданні 25 лютого 2014 року.

2. Дрогобицька міжрайонна прокуратура в жодний спосіб не відреагувала на незаконне поновлення на посаді О. Радзієвського та присвоєння ним владних повноважень.

3. Від 26 серпня 2014 року відсутня реакція прокуратури на грубі порушення законодавства про місцеве самоврядування при поновленні колишнього секретаря ради Т. Метика та звільнення Р. Курчика.

Дрогобицька міжрайонна прокуратура не реагує численні звернення громадський організацій та активістів з приводу розкрадання бюджетних коштів при будівництві стадіону, грубі порушення при проведенні тендерів та бюджетних закупівель, а зловживання при розподілі земель міськземфонду, порушення законодавства з приватизації та оренди комунального майна перейшли будь-які межі.

Шановний Віталію Григоровичу!

Нещодавно прийнятий Закон України “Про очищення влади” чітко окреслив, що такі особи, як Олексій Радзієвський, які працювали на керівних посадах Комуністичної партії СРСР від рівня районного комітету та вище, не мають права займати керівні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Цей закон змінить нашу країну за умови активної участі громадськості та відсутності саботажу зі сторони силових структур.

Бездіяльність міжрайонної прокуратури у оцінці дій колишнього першого секретаря Дрогобицького міськкому КПУ, колишнього голови Львівського обласного осередку Партії Регіонів та колишнього народного депутата за партійними списками Партії Регіонів Олексія Васильовича Радзієвського створює небезпечний прецедент повернення в минуле, нівелює здобуті кров’ю досягнення українського народу, вбиває віру у верховенство Закону в Україні.

Просимо Вас, як Генерального прокурора України, активного учасника Революції Гідності взяти під особистий контроль:

1. Негайне усунення порушення чинного законодавства — незаконне поновлення на посаді та присвоєння владних повноважень колишнім міським головою Дрогобича О. Радзієвським.

2. Організацію Генеральною Прокуратурою комплексної перевірки діяльності Дрогобицької міської ради під головуванням О. Радзієвського за період з 2010 по 2014 роки.

2. Проведення перевірки бездіяльності посадових осіб Дрогобицької міжрайонної прокуратури у контролі за діями посадових осіб Дрогобицької міської ради, за їх зловживаннями у сфері фінансів, комунального майна, землі та ресурсів в контексті прийнятого закону про очищення влади та прийняття рішень про їх відповідність займаним посадам.

3. Захисту Генеральною Прокуратурою України законних інтересів територіальної громади та місцевого самоврядування нашого міста.

Додатки:

1. Копія протоколу сесійного засідання Дрогобицької міської ради від 25.02. 2014 року.

2. Копія постанови Дрогобицького міськрайонного суду від 5 серпня 2014 року.

3. Копія звернення в Дрогобицьку міжрайонну прокуратуру ГО “Дрогобицький Майдан”

від 11 вересня 2014 року.

4. Копія відповіді Дрогобицької міжрайонної прокуратури ГО “Дрогобицький Майдан” від 6 вересня 2014 року.

5. Копії підписних листів про недовіру до міського голови Радзієвського підписаними мешканцями Дрогобича у вересні 2014 року.

Звернення прийняте на зборах Ради ГО “Дрогобицький Майдан”.

Вл.інф.

 

джерело: Трускавецькій вісник