Чи перейменовувати вулицю Шкільну?

2014-12-06 13:45:22


грудень , 2014 Петро Магур

- Із громадських обговорень -

Минулого вівторка відбулися громадські слухання з приводу перейменування вул. Шкільної на  вул. Героїв Євромайдану.

Секретар міської ради Ігор Яворський коротко ознайомив із проектом рішення про перейменування вул. Шкільної, наголосивши на тому, що на недавній сесії міської ради, на розгляд якої було винесено це питання, депутати не дійшли до спільної думки. Власне тому і вирішено було провести громадське слухання, щоб могли висловитися і мешканці цієї вулиці та всі представники бориславської громади.

Про необхідність перейменувати вулицю Шкільну на вулицю Героїв Євромайдану говорив у виступі заступник голови міської організації Товариства охорони пам’яток історії та архітектури Олег Микулич.

Але після цього мешканка вул. Шкільної пані М. Грабаня зачитала звернення за підписами  десятків мешканців вулиці Шкільної. Подаємо його повністю.

 

«Шановні депутати, поважна громадо, звертаюся сьогодні до вас від імені  мешканців вул. Шкільної, які доручили мені, колишньому депутатові міської ради чотирьох скликань, донести до вас думку щодо перейменування вулиці Шкільної на вулицю Героїв Майдану.

Ми, як патріоти нашої держави, поважаємо свою історію і вважаємо правильним рішення щодо  вшанування у місті пам’яті героїв Революції Гідності. Але ж на нашій вулиці мешкають переважно люди похилого і старшого віку, ми всі ще добре пам’ятаємо попереднє перейменування з вул. Комсомольської на Шкільну, що призвело до різноманітних змін у документах й до інших незручностей, пов’язаних з відвідуванням різноманітних держустанов, що в нашому віці вже не є таким легким завданням.

Крім того, вважаємо, що назва нашої вулиці повністю відповідає своєму місцезнаходженню, адже на ній мінімум житлових будинків. Більшість споруд – навчальні заклади освіти: дві школи, Будинок школяра, Станції юних техніків і юних натуралістів, садочки… Можливо,  доцільним було б перейменувати іншу вулицю міста, яка, наприклад, ще не зазнала змін у назві, чи є менш заселеною і більш наближеною до центру, назва якої має більш нейтральне значення, описане загальним словом, тощо.

Просимо вас переглянути своє рішення з урахуванням нашої думки.

З повагою –  мешканці вул. Шкільної».

Після доволі емоційної дискусії спробував заспокоїти емоції секретар міськради Ігор Яворський, який детально роз’яснив,  в яких випадках і коли мешканці можуть зіткнутися із документальними проблемами після перейменування вулиці і як їх можна буде вирішувати.

Потім юрист Бориславського медичного коледжу  В. Мацько зачитав звернення до міського голови і депутатського корпусу трудового колективу та студентського самоврядування. У цьому зверненні наведено багато аргументів щодо недоцільності перейменування вул. Шкільної, на якій власне і розташований медичний коледж. Це звернення теж подаємо повністю.

«Трудовий колектив та студентське самоврядування Бориславського медичного коледжу просить Вас підтримати наше заперечення щодо висловленої в місті пропозиції перейменування вулиці Шкільної м. Борислава на вул. Героїв Майдану.

Аргументуючи своє прохання, стверджуємо, що коледж не заперечує самого вшанування Героїв Майдану. Студенти та працівники Бориславського медичного коледжу були осередком майдану в м. Бориславі з початку його створення, наші працівники та студенти були на Майдані в м. Києві, неодноразово збирали кошти на Майдан, один з наших студентів в минулому році був поранений кулею на Майдані, наші студенти та працівники патрулювали траси для недопущення «силовиків» на Майдан, за ініціативи студентської ради було проведено реквієм пам’яті на 40 днів загибелі Небесної Сотні, в коледжі та гуртожитку встановлені меморіальні дошки, присвячені Небесній Сотні та нашим співвітчизникам, які загинули в АТО.

Все ж перейменування вулиці, на якій знаходиться колледж, зобов’язуватиме вносити зміни в усі

установчі документи, проводити перереєстрацію юридичної адреси коледжу, вносити зміни в документи на право власності на землю, Статут коледжу, виробляти нові ліцензійні та акредитаційні документи… Це є витратно як в коштах, так і в часі. Стосовно коштів, то бюджетом не передбачені такі витрати, а з позабюджетних коштів провести це вкрай складно. Причиною цього є те, що, розуміючи складне матеріальне становище в суспільстві, незважаючи на інфляцію та підняття цін, коледж не підняв вартість за навчання студентів у порівнянні з минулим роком. Підтримуючи пропозицію Кабінету Міністрів що до економії газу, коледж, використовуючи позабюджетні кошти, встановив котел на опалення твердим паливом і на даний час оплачувати заміну діючих документів через перейменування вулиці не може. Стосовно часу, то хочемо вказати, що через підпорядкування коледжу Львівській обласній раді та управління освітньою діяльністю Міністерством освіти і науки України провести заміну документів займає великий проміжок часу. Так, пройшовши акредитацію весною цього року, коледж отримав ліцензії та сертифікати (в яких вказана юридична адреса коледжу) лише в серпні-вересні цього року. Враховуючи, що для зміни ліцензій та сертифікатів необхідно пройти всі попередні процедури зміни юридичної адреси, може виникнути ситуація, що наші студенти – герої Майдану через перейменування вулиці в січні не зможуть отримати дипломи по закінченню навчального процесу.

Та найбільше ускладнить перейменування вулиці вступну кампанію. Необхідно вносити зміни в Єдину державну базу з питань освіти, інформаційні сайти міністерств, державних адміністрацій, довідники абітурієнтів. Через різні назви вулиць в абітурієнта мажуть виникнути проблеми з реєстрацією вступу тощо…

Наостаток хочеться сказати, що у Бориславському медичному коледж навчаються студенти різних населених пунктів та областей. Тому, направляючись додому, вони повинні вести позитивну рекламу м. Борислава, на допомогу в чому ми від Вас розраховуємо».

Зрештою,  підтримку мешканцям вул. Шкільної щодо недоцільності перейменовувати саме цю вулицю  висловили депутат міськради від виборчого округу  вул. Шкільної Віктор Ревкевич, голова громадської організації  ветеранів військової служби Володимир Івасенко, голова  громадської організації «Цвіт нації» Віктор Кравцов, мешканка вул. Міцкевича Р. Мельник. Підтримав пропозицію щодо перейменування мешканець вул. Гонти Володимир Веприк,  депутат міської ради попереднього скликання Любов  Папка. Емоцій у обговоренні цього питання таки вистачало, кожен із виступаючих дуже категорично відстоював свою думку.

Зрештою, трохи світла на ситуацію подав у виступі головний архітектор міста, начальник відділу архітектури та містобудування Тарас Баумкетнер.  Він проінформував громаду, що зараз розроблена вся необхідна документація на забудову нового кварталу в районі вул. Куліша. Там є міська поліклініка, кілька церков, заплановано спорудження дитячого садка. А окрім того, саме в цьому новому кварталі виділено земельні наділи родинам воїнів, які захищають нашу незалежність на східному фронті. І саме там нові вулиці будуть названі на честь наших героїв, які загинули у боротьбі з московськими агресорами. То ж враховуючи те, що маємо в центрі сквер імені Небесної Сотні та й у назві міського парку буде увіковічено подвиг героїв Майдану, то цілком логічно центральну вулицю цього новозбудованого кварталу назвати вулицею Героїв Євромайдану. І, мабуть, це цілком зрозуміло і прийнятно.

Громадські обговорення відбулися. Підсумує їх наступна сесія міської ради, керуючись думкою громади, врахувавши всі «за» і «проти». Що ж, ми обирали депутатів, висловили їм довіру у відстоюванні наших інтересів і саме вони мають поставити крапку у цій проблемі з огляду на те, як буде краще для міста.

Ігор ЮР?НЕЦЬ.

джерело: Нафтовик Борислава