Соратники Януковича продовжують успішно вести бізнес за кордоном, – ЗМІ

2014-12-11 01:21:32


Соратники Януковича продовжують успішно вести бізнес за кордоном, – ЗМІ

Активи з обігом у 8 мільйонів євро не заморожені, оскільки німецькі правоохоронці досі не можуть встановити їхніх власників, пише dw.

«Досі ми не знаємо, хто є власниками цього підприємства», – повідомили у прокуратурі міста Ґера.

У той же час, німецькі силовики звернулись до своїх австрійських колег, які у вересні змогли знайти і заморозити активи внесених у санкційний список ЄС Курченка і Азарова.

Тоді Відень заблокував компанію lpg trading gmbh, яка торгувала у Західній Європі зрідженим газом, і на яку оформлено також і 100% акцій sparschweingas.

Але відповідь німецькі правоохоронці очікують не раніше, ніж навесні 2015 року.

Не все гладко і в австрійського МВС, бо крім lpg trading gmbh в Австрії є й інші бізнеси людей з оточення Януковича, які досі працюють.

Так Відень заморозив активи slav beteiligung gmbh, яка належить Андрію Клюєву.

Цій компанії до 2008 року належав найбільший в Україні оператор сонячних електростанцій – компанія activ solar gmbh.

activ solar переоформили на компанію з Ліхтенштейну, і тепер вона начебто не належить Клюєву.

Активи activ solar та її материнської компанії досі не заблоковані, хоч зв’язок із Клюєвим очевидний: одним з керівників компанії є зять Клюєва Каве Ертефай, на одній з керівних посад там працює племінник Клюєва Богдан Клюєв, а activ solar gmbh та slav beteiligung gmbh навіть зареєстровані за однією адресою.

Схоже, що цією схемою вирішили скористатись і Курченком з Азаровим.

Зокрема, нещодавно змінила номінального власника компанія garda handels- und beteiligungs gmbh, власником активів якої українські ЗМІ називали Олексія Азарова.

Влітку ці компанії стали власністю Костянтина Пивоварова – давнього соратника Сергія Курченка, колишнього віце-президента ФК «Металіст».

джерело: zik.ua