«Гривня – не ганчірка!» – у Львові під управлінням НБУ пікетують валютні позичальники

2014-12-13 16:13:06


У Львові під управлінням Національного банку України у Львівській області пікетують близько 30 осіб, які вимагають від регулятора припинити «зливати гривню».

Про це повідомив кореспондент ia zik.

Люди принесли зі собою плакати «Гривня – не ганчірка», «НБУ зливає гривню», «Львів проти свавілля банків». Організатор акції – львівський осередок громадської організації «Кредитний Майдан».

«Сьогодні такі пікети відбуваються у всіх обласних центрах України. Людям накипіло, адже знецінення національної валюти перейшло усі межі. На чорному ринку долар продають уже по 18,50 грн, за євро просять від 23 до 25 грн, – підкреслив координатор львівського осередку ГО «Кредитний Майдан» Олександр Яковина.

Стаття 99 Конституції говорить, що НБУ є регулятором нацвалюти і мусить регулювати курс. Натомість бачимо, що його очільниця Валерія Гонтарева відпустила долар у вільне плавання. Це недопустимо, відтак, вимагаємо змусити відповідати винних. Також наша вимога – ввести у Громадську раду при НБУ представника нашої організації. Бо сьогодні до її складу входять ті, які абсолютно не зацікавлені у вирішенні, зокрема, проблем валютних позичальників. Крім того, вимагаємо, щоб Нацбанк розробив закон, який дозволив б позичальникам, котрі брали іпотечні кредити у валюті (споживчі, автокредити, на бізнес) у 2006-2008 роках, і які сильно постраждали від девальції гривні, сплачувати за своїми зобов’язаннями».

Він озвучив дані, що в Україні зафіксовано близько 230 суїцидів валютних позичальників з 2008 року.

Пікетувальники очікують, що до них вийдуть представники управління НБУ у Львівській області і роз’яснять ситуацію. Вони обіцяють виходити на такі акції й надалі.

джерело: zik.ua