У Дрогобичі вимагають проведення конкурсу на першого заступника мера

2014-12-19 14:36:41


15 грудня, члени ГО «Дрогобицький майдан» ініціювали проведення зборів активістів та представників усіх громадських організацій м. Дрогобич.

Темою засідання стала політична та економічна ситуація в місті, а також питання щодо вакантної посади першого заступника міського голови. Громадські організації міста вимагають проведення конкурсу серед претендентів на вакантну посаду. Вони скерували відповідного листа-прохання секретареві міської ради – в.о. міського голови Тарасові Метику, в якому пропонують розглянути цю пропозицію на сесії Дрогобицької міської ради в середу, 17 грудня.

Як зазначив голова МГО «Український молодіжний прорив» Олег Дукас, сьогодні Дрогобич як ніколи потребує кардинальних змін. На посаді першого заступника міського голови громада потребує господарника, який не тільки є досвідченим економістом, а й людиною високого професіоналізму, користується довірою дрогобичан та готовий ефективно впроваджувати необхідні реформи, забезпечуючи відкритість і прозорість своєї діяльності. За словами майданівця Юрія Кушлика, ця людина має бути корисна місту, а не просто підходити міському голові чи в.о. міського голови. «Нехай на цю посаду буде 10, 15, 20 кандидатур – фахівців з досвідом роботи, з програмою дій, з розумінням відповідальності», – наголосив громадський активіст.

Голова ГО «Дрогобицька громада» Богдан Юзефів підкреслив, що головне завдання громадськості – навчити владу правильним механізмам відбору кандидатур у владні крісла. «Підставою для цього має бути такий собі «пул» громадських організацій, при чому діючих, – сказав громадський лідер. – Адже в Дрогобичі зареєстровано їх більше 100». Підтримав цю ініціативу і голова громадської організації «Спілка безпеки управління «Антикорупція» Олег Балог і зауважив, що законодавство не забороняє громадськості проявляти такі ініціативи.

По закінченню обговорення учасники зібрання вирушили до міської ради, щоб зареєструвати лист-прохання. Однак секретар міськради – в.о міського голови Тарас Метик дав їм зрозуміти, що не буде бавитися з конкурсом на посаду першого заступника, обґрунтовуючи це тим, що нема часу: конкурс затягнеться на три місяці, а вже зараз він немає на кого залишити місто у випадку відрядження чи хвороби. Тому він пропонує завтрашній сесії на посаду першого заступника міського голови депутата міської ради, директора департаменту міського господарства Івана Лепкого, який, знову ж таки через брак часу, навіть не буде проходити обговорення в постійних депутатських комісіях.

джерело: zik.ua