Літературний конкурс – 2014: Україна у нас – одна на всіх

2014-09-09 14:05:27

Літературний конкурс – 2014: Україна у нас – одна на всіх

Літературний конкурс – 2014: Україна у нас – одна на всіх

 

Кожен українець прагне бачити свою країну високорозвиненою, багатою, красивою і квітучою, у якій шануються прадавні традиції українського народу, культура і звичаї, а найголовніше – рідна українська мова. Адже мова наша є фундаментальним національним здобутком. З огляду на багатовікові намагання Росії викорінити з українського середовища найголовніше – рідну мову, ми усвідомлюємо, що боротися за неї слід так само, як за Крим і Чорне море, українські чорноземи, надра і ріки, сільську школу і науку, медицину та сильну армію і, врешті-решт, честь українського суспільства.

Кожен обирає свій шлях боротьби. «Я буду боротисясловом. Це – моя зброя», – вирішила галичанка Оксана Максимишин, і надіслала в Україну вірш «Мамо, не плач», написаний у далекій Португалії. На шлях духовної боротьби за Незалежну і Соборну Україну ступила редакція сайту «Дрогобич Інфо». Метод боротьби може бути пасивним – шляхом розміщення інтерв’ю чи інших публікацій провідних літераторів і філологів, а може бути активним, як от запровадження літературного конкурсу. Це - своєрідне заохочує українців вивчати і плекати рідну мову, прищеплювати любов до співучої української своїх дітей і внуків, широко популяризувати її як автентичну мову Русі-України, виховуючи таким чином майбутні покоління на патріотичних засадах. Допоки житиме українська мова – доти буде Україна. На цю ідею редакція пристала ще у 2011 році і вже втретє успішно її реалізовує як проект.

Та ось добіг до кінця літературний конкурс «ProPatria!», що тривав з 15 квітня до 24 серпня. У День Незалежності України на адресу редакції надійшли твори останніх двох учасників. Географія конкурсантів – 16 областей України, а тому конкурс названо ІІІ Всеукраїнським літературним конкурсом«ProPatria!» («За Батьківщину!»). Найактивнішими виявилися майстри пера з Дніпропетровської області. Вік наймолодшого учасника – 8 років, найстаршого – 72 роки. 29 серпня твори передані на розгляд журі. Дата оголошення рішення журі залежить від перебігу подій в Україні та меценатської підтримки.На цей вердикт очікуємо приблизно на кінець вересня – у першій половині жовтня. Рішення журі буде опубліковано на сайті «Дрогобич Інфо».

З метою широкої промоції цього проекту відповідні сторінки започатковані у соцмережах Інтернету: Facebookі Однокласники. На задум організаторів проекту, літературний конкурс української поезії «ProPatria!»матиме продовження у наступні роки. Тому шанувальників українськогослова, поетів і літераторів запрошуємо на постійно діючий форум на сайті Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/1470827136481198/.

Однак мимохіть постає питання: чи доцільним є проведення літературних конкурсів в Україні у такий надзвичайно складний, але історично визначальний для України час? Відповідь на це запитання кожен може дати сам. Проте декілька наступних  фактів спонукають до роздумів:

1. Правителі Росії сотні років не тільки фальсифікували історію України, привласнюючи її культурні цінності та національні багатства, але й вели переслідування за вживання української мови;

2. Через своїх лакеїв та адептів московський царат досі  проводить антиукраїнську пропаганду, ідеологічну та брехливу  інформаційну війну проти України задля  дискредитації успішних українських лідерів, ув’язнення і переслідування патріотів України, породження зневіри та панічних настроїв серед населення. Через запродані Кремлю російські мас-медіа московські ідеологи спочатку горланили про вигадане порушення мовних прав нацменшин (маючи на увазі примарне в Україні переслідування і заборону мовлення саме російською мовою).В той же час рятувати доводиться українську мовуу радіоефірі

джерело: власне