Небезпека спеки, що прийшла

2017-08-05 15:10:26

Небезпека спеки, що прийшла

Небезпека спеки, що прийшла 

    Спека прийшла до нас , як  жеж від неї вберегтись.
    Найбільш чутливі до спеки діти та люди похилого віку.Особливу увагу в спеку варто звернути на дітей, адже дитячий організм значно чутливіший до підвищення температури навколишнього середовища , ніж дорослий. Повинні насторожити такі симптоми перегрівання дитини як почервоніння шкіри, підвищення температури тіла, млявість, безпричинне капризування, нудота, часте дихання із задишкою, судоми або непритомність.При перших проявах нездужання із дитини слід зняти одяг, покласти її в горизонтальне положення , протерти все тіло змоченою у воді серветкою та давати пити кожні 5 – 10 хвилин , щоб уникнути зневоднення організму. Для наводнення організму можна вживати : воду, слабо заварений чай, ледь кислуватий компот. При втраті свідомості слід негайно викликати швидку допомогу.
       У дорослих тепловий та сонячний удар проявляється такими симптомами як слабкість, млявість, запаморочення,рясне потовиділення, спрага,головний біль, нудота , блювота. Найчутливіші до спеки є люди з проблемами артеріального тиску та ті що перенесли інфаркт , інсульт. При появі згаданих симптомів потерпілого слід покласти в прохолодне місце, на голову – холодний компрес або вологий рушник,давати якомога більше пити.
      Для того щоб уникнути впливу високої температури на організм, намагайтеся не виходити без особливої потреби на вулицю під час найбільшої сонячної активності, а саме в період з 11-ї до 17-ї години дня.Коли виходите на вулицю одягайте просторий світлий одяг із натуральних  тканин, головний убір і взяти пляшечку негазованої води. На вулиці намагайтеся триматися у тіні. Жінкам необхідно мінімізувати використання декоративної косметики, особливо тонального крему який може призвести до перегрівання шкіри обличчя.
       У період підвищення температурного режиму необхідно пити  не менше 1,5 – 3 літри рідини на день.Їсти потрібно  менше але частіше легку їжу таку як овочі, фрукти, відварену рибу та птицю.Уникайте вживання алкоголю,пива, солодких газованих напоїв, які не тільки не втамовують спраги, а й уповільнюють обмінні процеси в організмі.Будьте особливо обачними із продуктами , які швидко псуються.
     У приміщенні з кондиціонером слід уникати переохолодження організму, не знижуйте температуру повітря нижче 22С. Рекомендована різниця температур зовнішнього повітря і в приміщенні з кондиціонером – не більше 10С.
       Основним джерелом проникнення гарячого повітря до приміщення є вікна. Протягом дня рекомендується зачиняти та завішувати шторами світлих відтінків аби прямі сонячні промені відбивалися назовні, а нагріте повітря не потрапляло до кімнати.Відчиняти вікна найкраще рано – вранці та на ніч , коли температура повітря знижується.
     Аби не навантажувати організм у спеку , уникайте силових фізичних навантажень і при можливості звести фізичну активність до мініму.
        Гарного Вам літнього сезону і вдалої погоди.  

 

Мирослава Босак - Завідувач відділення організації 
санітарно-гігієнічних досліджень Дрогобицького міжміського 
відділу лабораторних досліджень ДУ “Львівський обласний
лабораторний центр МОЗ України”.

 

джерело: власне