ЄС - провідний світовий донор допомоги задля розвитку

2018-04-16 17:11:32

ЄС - провідний світовий донор допомоги задля розвитку

english version is below
 
ЄС - провідний світовий донор допомоги задля розвитку
 
Європейський Союз та його країни-члени залишаються провідними світовими донорами Офіційної допомоги для цілей розвитку. Загальний розмір такої допомоги у 2017 році становив 75,7 млрд. євро. Це підтверджують останні дані Комітету сприяння розвитку Організації економічного співробітництва та розвитку (КСР-ОЕСР). 

Офіційна допомога ЄС для цілей розвитку становить 0,5% валового національного доходу ЄС (ВНД). Це значно більше, ніж надають члени Комітету сприяння розвитку, які не належать до ЄС. Вони виділяють 0,21% свого ВНД. Варто відзначити незначне зменшення такої допомоги ЄС у порівнянні з минулим роком.

Загальний розмір Офіційної допомоги для цілей розвитку зменшився з 131 млрд. євро у 2016 році до 130 млрд. євро у 2017 році. Про це говорять дані, надані всіма донорами для Комітету сприяння розвитку Організації економічного співробітництва та розвитку. В 2017 році Офіційна допомога для цілей розвитку ЄС становила 57% від всієї такої допомоги.

Говорячи про цю допомогу, Єврокомісар з міжнародної співпраці та розвитку Невен Міміца сказав таке: “ЄС та його країни-члени й надалі надають більше половини всієї Офіційної допомоги для цілей розвитку в усьому світі. Вони інвестують в людей, міцніші інституції та суспільства. Проте мене дуже непокоїть зменшення загальної такої допомоги як ЄС, так і в інших країнах. Ми маємо постійно вживати спільних заходів для досягнення стійкого розвитку. Ми знаємо, що для цього потрібно робити більше. Євросоюз має бути прикладом лідерства та відповідальності, оскільки серед усіх країн світу саме він лідирує в наданні Офіційної допомоги для цілей розвитку”.

ЄС та його країни-члени постійно займають провідні позиції в діяльності із фінансування програм розвитку. В 2015 році прийнято Аддис-Абебську програму дій та Порядок денний сталого розвитку до 2030 року. Відтоді колективна допомога ЄС зросла на 7,8 млрд. євро, що становить 12%. Також співвідношення Офіційної допомоги для розвитку до валового національного доходу зросло на 6%. Таким чином ми можемо говорити про незмінні зусилля ЄС та його країн-членів із підтримки процвітання, миру та сталого розвитку в усьому світі.

У 2016 році Офіційна допомога для цілей розвитку була найбільшою за весь час її існування. Цифри за 2017 рік показують зменшення такої допомоги на 2,4% у порівнянні з 2016 роком.  В абсолютних показниках це зменшення на 1,9 млрд. євро. Співвідношення цієї допомоги ЄС до ВНД становить 0,5% у 2017 році. В 2016 році це співвідношення було 0,53%.

Падіння колективної Офіційної допомоги для цілей розвитку пов’язано зі скороченням  країнами-членами ЄС на 80% операцій щодо зменшення заборгованості. Також свою роль в падінні падінні відіграло зменшення витрат країн-донорів на надання притулку для біженців з 11,2 млрд. євро у 2016 році до 10,3 млрд. євро у 2017 році.

Зменшення допомоги також пов’язано із кредитами Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). У такий спосіб у 2017 році рівень Офіційної допомоги для цілей розвитку, про який повідомляє ЄІБ, зменшився на 28%. У той час, як портфель ЄІБ постійно розвивається, зростає кількість таких кредитів і їх віднімають від загального розміру Офіційної допомоги для цілей розвитку.

У 2017 році чотири країни-члени ЄС - Данія, Люксембург, Швеція та Велика Британія - виділили 0,7% і більше свого валового національного доходу на Офіційну допомогу для цілей розвитку. ВТакож торік у п’яти країнах ЄС збільшилось співвідношення Офіційної допомоги для цілей розвитку до ВНД. Це співвідношення зменшилось для 14 країн-членів й не змінилося для дев’яти. В абсолютних термінах 12 країн ЄС збільшили розмір Офіційної допомоги для цілей розвитку на 2,4 млрд. євро, а 15 інших країн-членів зменшили - до 3,4 млрд. євро.

Довідка
Офіційна допомога для цілей розвитку залишається життєвонеобхідним джерелом фінансування для багатьох країн, що розвиваються. Хоча очевидно, що потрібно робити більше для мобілізації фінансування сталого розвитку. В  Аддис-Абебській програмі дій міжнародна спільнота прописала свою бачення фінансування розвитку та реалізації Порядку денного для сталого розвитку до 2030 року.  

Під час наступної Конференції ООН із фінансування розвитку, проведення якої заплановано на 23-25 квітня 2018 року, Єврокомісар Невен Міміца презентуватиме звіт Єврокомісії “Інвестиції в сталий розвиток”. Цей документ підіб’є підсумки діяльності ЄС та його країн-членів із імплементації Програми з фінансування розвитку, погодженої в 2015 році в Аддисі.

У травні 2015 року Європейська Рада підтвердила своє зобов’язання до 2030 року збільшити колективну Офіційну допомогу для цілей розвитку до 0,7% валового національного доходу. З 2015 року Офіційна допомога ЄС для цілей розвитку збільшилась на 12%.

Показники та цілі для кожної країни ЄС різні. Враховуючи стан бюджету, країни, що приєднались до ЄС до 2002 року, підтвердили зобов’язання досягнути 0,7% співвідношення Офіційної допомоги для цілей розвитку до валового національного доходу. Країни, які досягли цього показника, зобов’язались не зменшувати або збільшувати його. Країни, що вступили до ЄС після 2002 року, зобов’язались здійснювати заходи зі збільшення такого співвідношення допомоги з розвитку до ВНД до 0,33%. Від 2002 року загальне співвідношення Офіційної допомоги ЄС для цілей розвитку до ВНД збільшилось на 42%.

Опубліковані 10 квітня дані ґрунтуються на попередній інформації, яку ОЕСР та Єврокомісії надали країни-члени ЄС. Офіційна допомога для цілей розвитку складається із загальних витрат 28 країн-членів ЄС в рамках Офіційної допомоги для цілей розвитку та Офіційної допомоги для цілей розвитку з боку інституцій Євросоюзу, що не має прямого стосунку до окремих країн-членів (наприклад, власні джерела Європейського інвестиційного банку).  

Відповідно до попередніх даних, витрати на надання притулку біженцям в країнах-донорах, про які повідомляють країни-члени ЄС, зменшились з 11,2 млрд. євро (чи 14,4% колективної Офіційної допомоги для цілей розвитку в 2016 році) до 10,3 млрд. євро (чи 14,2% колективної Офіційної допомоги для цілей розвитку в 2017 році). Таке скорочення відображає зменшення у 2017 році кількості новоприбулих біженців у деяких країнах ЄС. Витрати на них враховуються під час розрахунків Офіційної допомоги для цілей розвитку. Це, наприклад, витрати на біженців під час першого року перебування.

До Комітету сприяння розвитку Організації економічного співробітництва та розвитку входять 30 членів. Серед них також і Європейський Союз. Він є повноправним членом цього Комітету. Також до нього належать 20 країн-членів ЄС.

Детальніше
Інформаційна довідка: Нові дані Офіційної допомоги для цілей розвитку за 2017 рік
 
Більше інформації у соціальних мережах та на сайті:

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їх меж.

eu remains the world's leading donor of development assistance:
€75.7 billion in 2017
 
the european union and its member states continue to be the world's leading provider of official development assistance (oda) with an overall amount of €75.7 billion in 2017, confirm the newly released figures by the oecd-dac.

this amount represents 0.50% of eu gross national income (gni). this is significantly above the 0.21% average of the non-eu members of the development assistance committee (dac), despite a small decrease compared to the previous year.

global oda, reported to the oecd-dac by all donors, decreased from €131 billion in 2016 to €130 billion in 2017. eu collective oda constituted 57% of global oda in 2017.

commissioner for international cooperation and development, neven mimica, said: "the eu and its member states continue to provide over half of the total official development assistance globally, investing in people, stronger institutions and societies. however, i am strongly concerned about the decrease of eu collective oda and of development assistance worldwide. achieving sustainable development requires a persistent collective effort. we know we need to do more. as the world's leading oda provider the eu must show leadership and responsibility."

the eu and its members states have been consistently in the lead of global efforts on development financing. since 2015, year of the adoption of the addis ababa action agenda and the 2030 agenda for sustainable development, eu collective aid has grown by €7.8 billion that is 12%, while the oda/gni ratio grew by 6%, underpinning the eu's and member states' sustained efforts to promote prosperity, peace, and sustainable development worldwide.

in 2016, eu oda reached its highest level ever. the figures presented today show a 2.4% decrease of eu collective oda for 2017 compared to the previous year, corresponding to €1.9 billion. the eu oda/gni ratio for 2017 stood at 0.50%, down from 0.53% in 2016.

the decline of eu collective oda in 2017 is linked to a reduction of 80% in the amounts ofdebt relief operations by eu member states and a decrease of 8% in in-donor refugee costs. in-donor refugee costs declined from €11.2 billion in 2016 to €10.3 billion in 2017.

the decrease is also linked to the reflows of european investment bank's (eib) loans, which reduced the oda reported by the eib in 2017 by 28%. as the eib's portfolio progressively matures, reflows increase and their amounts are subtracted from oda.

in 2017, four eu member states provided 0.7% or more of their gross national income (gni) in official development assistance: denmark, luxembourg, sweden and the united kingdom. in 2017, in 5 eu member states the oda to gni ratio increased, it decreased in 14 member states and remained stable in 9. considering oda amounts, 12 member states increased their oda by €2.4 billion, while the decrease in 15 others amounted to €3.4 billion.

background
official development assistance remains a vital source of financing for many developing countries, but it is clear that efforts to mobilise financial resources for sustainable development have to go much further. the international community spelt out in the addis ababa action agenda how development financing should evolve to support the 2030 agenda for sustainable development.

at the upcoming united nations forum on financing for development forum (23-25 april 2018), commissioner neven mimica will present the commission's report on "investing in sustainable development", taking stock of the efforts by the eu and its member states to implement the financing for development agenda agreed in addis in 2015.

in may 2015, the european council reaffirmed its commitment to increase collective oda to 0.7% of eu gross national income (gni) before 2030. since 2015, european oda has grown by 12%.

the oda pledge is based on individual targets. member states that joined the eu before 2002 reaffirmed their commitment to achieve the 0.7% oda/gni target, taking into consideration budgetary circumstances, whilst those that have achieved that target committed themselves to remain at or above that target. member states that joined the eu after 2002 committed to strive to increase their oda/gni to 0.33%. since 2002, eu collective oda, as a percentage of gni, has grown by 42%.

the data published today is based on preliminary information reported by the eu member states to the oecd and to the european commission. eu collective oda consists of the total oda spending of the 28 eu member states and the oda of eu institutions not attributed to individual member states (i.e. own resources of the european investment bank).

according to preliminary data, in-donor refugee costs reported by eu member states decreased from €11.2 billion (or 14.4% of collective eu oda in 2016) to €10.3 billion (or 14.2% of collective eu oda in 2017). this decrease of in-donor refugee costs reflects the fact that in 2017, some eu countries experienced a lower number of arrivals of refugees for which the costs can be recorded as oda; e.g. only costs for the first year of a refugee's stay.

there are 30 members of the development assistance committee (dac), including the european union which acts as a full member of the committee, and 20 eu member states.

for more information
factsheet: publication of new figures on 2017 official development assistance

джерело: власне