А ми й не знали: в Брониці орудує “злочинне угруповання”

2018-08-20 21:42:59

А ми й не знали: в Брониці орудує “злочинне угруповання”

А ми й не знали: в Брониці орудує “злочинне угруповання” або Апофеоз недолугости й безпорадности чинної влади Дрогобича

Зовсім небагато часу минуло відтоді, як, з ініціативи очільників Дрогобича було скликано “сміттєве віче”. Влада нарешті визнала свою неспроможність самотужки розв’язати безпрецедентну та тривалу “епопею” з вивезенням з міста побутового сміття та відходів. Та все досі залишається майже без змін.

 

Тоді, 29 липня, майже кожен промовець наголошував на “необхідності діалогу”, на тому, що потрібне не протистояння двох громад – дрогобицької та броницької, а пошук компромісу. Та от раптом у Дрогобичі змінили тактику.
13 серпня, як стало відомо з сайту Дрогобицької міської ради, на селекторній нараді голови ЛОДА Олега Синютки з головами районних держадміністрацій та головами міст обласного підпорядкування Дрогобицький міський голова Тарас Кучма звернувся до президентського представника в області з вимогою оголосити місто “зоною екологічного лиха у зв’язку із сміттєвою блокадою”.
Відтак про свою відозву посадовець повідомив на щотижневій нараді з керівниками відділів та управлінь очолюваної ним ради та  установ міста.
Він підкреслив, що звернення разом з текою документів  скерував до Департаменту цивільного захисту населення обласної державної адміністрації.
Щоправда, ані в апеляції влади до Львова, ані на нараді не йшлося  про реальні кроки, зроблені для того, щоби позбавити нас сміттєвої проблеми, так само як і  про діяльність департаменту міського господарства й зокрема –  КП “Комбінат міського господарства” та його одіозного багаторічного керівника добродія Янева…
Натомість тональність і лексика “документу” не роблять честі державному чиновнику й лише загострюють ситуацію. Ось лише одна цитата.
“Злочинне угрупування, яке затіяло «тероризм» проти Дрогобича, втратило здоровий глузд. Ми не маємо права ставити під загрозу життя та здоров’я дрогобичан. Так більше тривати не може. У межах чинного законодавства Дрогобич має право розраховувати на підтримку з боку держави, оскільки впродовж півроку ніякої реакції не було”.
Водночас Тарас Кучма звернувся до правоохоронців міста з вимогою “притягнути до відповідальності так званих “невідомих осіб”, які у суботу, 11 серпня, знущаючись з місцевих жителів, перекрили вулицю”Війтівська Гора сміттєвими барикадами”.
І – ані  слівця про причини подібних акцій і про відповідальність влади та комунальників за те, що сталося в місті зі сміттям. Про те, чому від лютого місяця міщани є заручниками безпорадних чиновників, і все чекають, коли містом бігатимуть розгодовані пацючиська  й у дві зміни працюватимуть епідеміологи…
У муніципалітеті  наголошують: “Сміттєзвалище, яке блокують селяни, знаходиться у власності міста Дрогобич, тому, не виконавши ухвалене рішення суду іменем України, блокувальники чинять незаконні дії, за які Законом України передбачено кримінальну відповідальність”…
Тож тепер бачимо не бажання дійти компромісу, прагнення діалогу, а спробу зняти з себе будь-яку відповідальність.
У своїй публікації про “сміттєве віче” наше видання, зокрема, зауважило: То, може, без розблокування звалища, до спорудження заводу могли б обійтися? Не секрет, що після завезення наших з вами побутових відходів у Броницю, як круки, туди збігалися-зліталися певні спритні особи, котрі швиденько сортували привезене – те, що можна переробити, воно, власне, йшло на пункти приймання паперу, скла, металу паперу. А скільки в місті людей, котрі незле заробляють на здаванні вторинної сировини? Треба хіба що діяльність усіх цих пунктів впорядкувати, змусити працювати в правовому полі (добре відомо, що більшість з них – ані санітарним вимогам не відповідають, ані не є цілком законними, зокрема – пункти приймання металу).
На думку колишнього міського голови Мирослава Глубіша, давно вже треба сортувати в місті сміття:
– Мені свого часу не вдалося вирішити питання з заводом, адже тоді до моєї пропозиції не дослухалися. Та є і інший варіант, бо пролонґація роботи звалища вже не є можливою, – сортувати все сміття. Поставити контейнери різного кольору: для паперу, скла, металу, паперу, пластику й окремий для органіки, яку можна використовувати як добриво.”…
Проте виглядає, що цілковито інші думки хвилюють нинішніх “господарів” Ратуші: як зберегти свої посади.
Хоча, так видається, останньою заявою про “злочинне угруповання” й визнанням факту, що ми – на межі екологічного лиха а то й катастрофи ті, що “взяли владу” три роки тому, підписали собі вирок…
 

джерело: Ґазета Майдан