Які соціальні та правові інституції стоять на сторожі захисту прав дитини?

2019-05-31 23:01:27

Які соціальні та правові інституції стоять на сторожі захисту прав дитини?

Які соціальні та правові інституції стоять на сторожі захисту прав дитини?

На це питання спільно шукали відповідь учасники акції «Ми стоїмо на сторожі прав дитини», яка ініційована Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Дрогобицькою громадською організацією «Спілка Української Молоді». Захід одночасно організували та провели працівники місцевого центру й бюро правової допомоги, які знаходяться у територіальній юрисдикції місцевого центру. Соціальними партнерами центру стали, зокрема, відділи поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, суди, служби у справах дітей, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби пробації, відділи прокуратури, виконавчі служби, державні органи реєстрації цивільного стану.  

Учасники цього заходу - учні навчальних закладів, де працює місцевий центр та бюро правової допомоги, які знаходяться у територіальній юрисдикції центру відібрані на основі заповнених ними анкет, - мали можливість побачити, як працюють деякі державні установи, котрі стоять на сторожі захисту прав дитини. 

Їхній маршрут розпочався із відділу поліції, далі юні громадяни зі своїми провідниками-працівниками центру правової допомоги – прямували:  до суду, до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, до служби у справах дітей, до служби пробації, виконавчої служби, ДРАЦСУ та місцевого центру чи бюро правової допомоги. А у Дрогобичі учасники цього заходу ще й побували в адвоката Світлани Ловінської та у приміщенні Дрогобицької громадської організації Спілка Української Молоді. Пані Світлана не лише розповіла дітям про свою діяльність адвоката, але й провела з ними бесіду на предмет того, ким вони себе бачать у нашій державі, а також дала можливість їм відчути себе у ролі адвоката. Голова Дрогобицької громадської організації Спілка Української Молоді Ганна Николаїшин окрім того, що розповіла про діяльність організації, яку очолює, проінформувала учнів про їхні права й обов’язки. Вона також провела з ними невелику ситуативну гру «Маю право знати». Змістовними були зустрічі дітей у судді, а також у відділі- службі у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Так, від судді Дрогобицького міськрайонного суду Зоряни Павлів вони дізналися про специфіку роботи суду та суддів, про функції апарату суду. А від начальника відділу – служби у справах дітей Ігоря Якима про роботу цієї служби, зокрема, у напрямку захисту прав дітей. Окрім того, Ігор Яким наголосив учасникам заходів на недопустимості здійснення боулінгу. А  Наталія Постойко – прес-секретар Дрогобицького відділу поліції ГУНП у Львівській області наголосила присутнім на тому, які є види відповідальності неповнолітніх за вчинені правопорушення.

Цікаво було й бориславським школярам. Віра Костик - інспектор з ювенальної превенції Бориславського відділення поліції Дрогобицького відділу поліції ГУНП у Львівській області розповіла присутнім про повноваження працівників поліції, зокрема, і в частині захисту прав та інтересів дитини. Окрім цього, вона проінформувала учасників заходу про те, яка наступає відповідальність у разі вчинення правопорушень неповнолітніми. Згодом Андрій Курило - старший інспектор - черговий СРПП №1 патрульної поліції Бориславського відділення поліції Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області розповів дітям про діяльність патрульного, продемонстрував обладнання, яким забезпечуються патрульні на час несення служби, закцентував увагу на основних моментах їхньої співпраці із громадянами. Він також звернув увагу дітям, про те, що їхня поведінка і під час літніх канікул має бути правомірною. Віра Костик та Андрій Курило провели у цьому приміщенні екскурсію для дітей. Наталія Герцан - завідувач сектору профілактики служби у справах дітей Бориславьскої міської ради – розповіла юним бориславчанам про її діяльність, специфіку роботи. Назарій Кушнір - прокурор Бориславського відділу Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області – розповів дітям про особливості діяльності цього органу, зокрема, і щодо захисту прав та інтересів дитини та  провів інформаційну сесію «Про обов’язки не забувай!».
 Оксана Андрущакевич - спеціаліст першої категорії Бориславського міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області – розкрила маленькі секрети своєї професійної діяльності. Окрім цього, вона провела міні –лекцію на тему «Не мовчи - ні домашньому насильству!».  
Андрій Волянський - заступник начальника Бориславського міського відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Львівській області -, який проінформував дітей про специфіку діяльності цієї установи, а також звернув увагу їм на тому, у якому випадку може дитина виїздити за кордон без згоди одного із батьків?
        Юні трускавчани у відділенні поліції випробовували на міцність бронешолом, бронежилет, протиударний щит. Спілкувалися із інспекторами поліції, зокрема, із працівниками сектору ювенальної превенції. У Трускавецькому міському суді також охоче випробовували себе у ролі суддів, уважно слухали розповідь керівника апарату суду Віталія Корчинського.  А у Трускавецькому міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді від керівника Надії Онаць дізналися не лише про роботу цієї установи, але й про можливості для дітей, про права, які їм гарантовані державою.

          На завершення заходу його учасники також побували у Стрийському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги. Там працівники бюро правової допомоги ознайомили їх із діяльністю цієї установи. Провели для них цікаві ігри та обдарували призами, як, зрештою, і всі інші партнери, де побували наші юні гості. Залишається додати, що цю акцію організовано з нагоди відзначення Дня  захисту дітей.  Відібрані учні до участі у цій акції матимуть можливість також стати учасниками багатьох цікавих міні-проектів, які реалізовуватимуть Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно із партнерами протягом літа.

Отримати детальну індивідуальну консультацію, зокрема, з питань захисту прав та інтересів дитини Ви можете, звернувшись до працівників бюро правової допомоги. Фахівці бюро приймають за адресами: м. Дрогобич,  вул. Лесі Українки, 70,м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а.  Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.

Разом з тим нагадаємо, що з вересня 2017 року в Україні реалізовується проект «Я МАЮ ПРАВО».

Марічка Бойко

джерело: власне