"Літо з Богом"

2021-07-19 19:52:14

"Літо з Богом"

З настанням літньої пори, дітям хочеться відкласти свої гаджети подалі, забути про навчальні посібники та зашоти. Натомість більше гуляти з друзями, кататися на велосипедах по селу і купатися в річці досхочу.

З кожним роком попит на літні табори зростає. Ми звикли, що переважно організаторами є освітні заклади або ж різні центри, які влаштовують заходи такого характеру. Натомість рідше чуємо про дитячі духовні табори, які засновані церквою.В основу таких таборів покладено насамперед любов до Бога, розуміння поняття християнства, збагачення духовного світу дитини.

Церковний дитячий табір «Літо з Богом», що діє при Свято-Успенській церкві у с. Винники, Бориславської ОТГ є одним з небагатьох місць, де діти точно проведуть час з користю.

Табір діє уже 4 роки. Щоправда, минулого року через пандемію Covid-19, усі дійства було скасовано. Організатором є настоятель храму о. Володимир Пащак. Табір триває 5 днів. 

Час: 09:30-18:00.

Вік учасників:7-15 років.

На початку обов’язково проводиться реєстрація дітей. Вписується ім’я і прізвище, номер телефону батька або матері.

 

 

          

Кожний день вихованців розпочинається з Літургії в церкві. Там вони читають молитви та приймають дари Святого Духа. Отець Володимир подає тему, яку діти разом з братами-семінаристами, мають розглянути впродовж дня.

Опісля Богослужіння відбувається трапеза для того, щоб діти змогли підкріпитися і вже з більшими силами приступити до розважальної частини.

Далі відбувається невелика руханка в формі бансів, танців в поєднанні з музикою.

В обідній час за допомогою батьків, які виступають у ролі волонтерів, є перерва для перекусу.

Опісля, семінаристи разом з о. Володимиром розділяють дітей по групам, де є розгляд однієї з катехітичних тем. Діти висловлюють свої думки, ставлять запитання, а семінаристи залюбки їм все пояснюють.

Окрім цього, є різні квести, ігри, майстер-класи, де дітки розвивають свої інтелектуальні навики.

Ось, як це все коментує о. Володимир: «Цей табір – це свого роду, як підсумок, вершина всієї катехітичної діяльності, якою я займаюся на парафії впродовж року.Катехізація – це інформаційно-інтелектуальний процес виховання дітей, їхнього духовного зросту, наповнення їх Божою благодаттю. На відміну від інших таборів, церковні табори мають духовну складову.

Щодо  фінансового забезпечення, то велику ініціативу проявляють місцеві бізнесмени. Левова частина витрат є з батьківських коштів. Частина з парафіяльних вкладень.

Кожного року в таборі є один виїздний день. Діти відвідують різні визначні місця. Доволі часто у табір приїжджають кваліфіковані особи, які проводять майстер-класи (наприклад, з гончарства чи іконопису).

«Мені тут дуже весело. Ми постійно граємося, освоюємо нові навики. Тут я відпочиваю від гаджетів, соцмереж. Маю не віртуальне, а живе спілкування»,- ділиться своїми враженнями учасниця Марина Тимишин.

В кінці навчання вихованцям роздають різні подарунки. Це вервечка, молитовні книжечки. Також на завершення розводиться ватра. Учасники співають пісень,водять хороводи.

Ділиться своїми враження і Вероніка Марцінко, мама учасника: «Мені, як мамі, дуже важливо, щоб моя дитина мала всебічний розвиток. Дуже добре, що така можливість з’явилась у нашому селі. Я всім задоволена. Отець завжди з нами обговорює свої плани та міркування. Єдиний коректив- було б набагато краще, якщо були б аніматори, які  працювали б з молодшими дітьми».

 

        

На основі табору збільшується чисельність учасників вівтарної дружини. Також є марсіанська дружина. Спільнота, яка складається з дівчат, які мають певні обов’язки. 

 

 

При храмі існує біблійний гурток, молитовні спільноти, молодіжна спільнота «Хорува», молодіжний хор. Учасники хору беруть участь у духовних концертах, заходах, присвячених церковним святам.

Крім того, на парафії діють такі ради, як: пасторальна, пастирська та економічна. 

Зважаючи на таке багате та насичене парафіяльне життя, розумієш, наскільки пастир о. Володимир Пащак щирий та відповідальний Батько, який завжди є гарантом віри, довіри та любові!

 

                                      Підготувала  Христина Кацюрин

джерело: власне