Work.ua та HR-спільнота України консультують і дають рекомендації щодо найгостріших питань, які стосуються пошуку роботи. Розповідаємо, як проходять консультації, які запити лунають найчастіше та скільком шукачам допомогли знайти місце на ринку праці.

Війна зачепила абсолютно всі сфери нашого життя. Через повномасштабне вторгнення росії багатьом бізнесам довелось призупинити свою діяльність або скоротити персонал. Пристосуватись до нової реальності та зберегти функцію рекрутингу вдалось не всім.

Руйнування інфраструктури, тимчасова окупація та активні бойові дії у регіонах України сформували непропорційне співвідношення пропозицій роботи й шукачів в активному пошуку. Ринок праці перейшов на бік роботодавця. Для тих, хто шукає роботу, це означає, що зараз потрібно докладати максимум зусиль, щоб привернути увагу до своєї кандидатури.

Щоб допомогти шукачам у цьому, на початку квітня команда Work.ua започаткувала волонтерську ініціативу — консультації з пошуку роботи для українців. Про те, як вони проходять, які запити лунають від шукачів найчастіше, розповіла рекрутер Work.ua Ніна Петрук.

Ніна Петрук
Ніна Петрук

рекрутер Work.ua

Кому і для чого потрібні кар’єрні консультації

Work.ua разом з HR-спільнотою України консультують й надають рекомендації щодо найактуальніших питань, які стосуються пошуку роботи. За місяць ми отримали більш ніж 1 200 запитів на консультації та провели близько 800.

Зменшення кількості вакансій породжує велику конкуренцію. Це своєю чергою призводить до нової проблеми для шукачів: як створити привабливе резюме для роботодавця і влучно розкрити свої сильні сторони на співбесіді, щоб рекрутер або HR звернув увагу на їхню кандидатуру. Саме про це можна поговорити з нашими експертами з пошуку роботи, коучами та карʼєрними консультантами.

Участь у консультації — чудова можливість зазирнути по той бік співбесіди, отримати відповідь на те, яким саме роботодавці хочуть бачити резюме шукачів. А ще дізнатися, що відповідати на прохання «Розкажіть трохи про себе» і чому запитання «Чим вас зацікавила наша вакансія?» — це не чергова пастка від рекрутера, а спроба зрозуміти мотивацію людини, яка сидить навпроти.

Що відбувається на консультаціях та як вони проходять

На консультаціях ми:

Пошук роботи — це майже повноцінна робота, яка вимагає уваги, часу і зусиль. Вона не обмежується публікацією свого резюме на job-сайті та відгуків на вакансії. Окрім цих ресурсів, ще існують з десяток додаткових, які можуть покращити досвід пошуку роботи.

Зараз швидше знаходять роботу люди, які залучають велику кількість каналів пошуку і надсилають багато резюме. На консультаціях наші спеціалісти розбирають, які ресурси для пошуку роботи вже були залучені, та як саме вони використовувались, радять додаткові джерела, разом шукають ефективні канали пошуку роботи.

Трохи аналітики: основні запити та країни пошуку

За весь час ми отримали понад тисячу запитів на карʼєрні консультації від різних спеціалістів: менеджерів з продажу, маркетологів, охоронців, дизайнерів, та з різних куточків світу — від окупованого Херсону до невеличкого міста в Іспанії.

Якщо узагальнити всі запити, можна отримати таку картину.

Кількість запитів про пошук роботи в Україні та за кордоном

Кількість запитів про пошук роботи в Україні та за кордоном

Саме Польща все ще залишається найпопулярнішою для людей, які були вимушені покинути домівку через війну. Цьому сприяють не тільки спільні кордони та схожість мов, а й зміни у польському законодавстві, які дозволяють українцям простіше знаходити роботу за спеціальністю. Наприклад, одне із нововведень передбачає надання дозволу українським психологам на роботу в Польщі за фахом без необхідності нострифікації диплома.

В яких країнах найчастіше шукають роботу українці

В яких країнах найчастіше шукають роботу українці

На консультаціях HR-менеджери діляться досвідом щодо створення резюме іншими мовами та консультують, які відмінності існують у резюме в Україні та за кордоном. Не оминаємо ми й супровідні листи (анг. cover (motivation) letter) та основні помилки, які трапляються у тих, хто все ж таки додає їх до резюме.

Консультанти розбирають найчастіші запитання від спеціалістів з підбору персоналу, допомагають виявити сильні сторони шукача і правильно презентувати їх. Співбесіда — це можливість правильно скласти перше враження про себе, тому на консультаціях обговорюємо, як само готуватись до співбесіди та чи варто це робити. (Спойлер — так, варто.)

Основні запити на консультації

Основні запити на консультації

Підсумки

Наразі ми обробили понад 1 200 запитів на консультації від шукачів, а провели близько 800 консультацій. Це свідчить про те, що для когось процес пошуку роботи стане прозорішим і комфортнішим, що обов'язково призведе до бажаного результату. Ось як оцінюють наші консультації шукачі, які їх вже отримали:

Як шукачі оцінюють консультації

Як шукачі оцінюють консультації

Згідно з опитуванням, 14% шукачів уже знайшли роботу, 78% ще у пошуках, а 8% ще не починали активний пошук.

Пошук роботи дає найкращий результат за системної роботи кандидатів при професійних порадах консультантів. За статистикою, зараз одна вакансія отримує в середньому 50-100 відгуків на день, що свідчить про досить високу конкуренцію. Але консультація зі спеціалістом значно підвищує шанси швидше знайти роботу.

Якщо ви зіткнулись зі складнощами під час пошуку роботи чи маєте запитання до — приходьте до нас на консультацію. Для цього заповніть форму, і фахівець зв'яжеться з вами впродовж тижня.

Якщо ви експерт у сфері HR, маєте бажання допомогти українцям знайти роботу в Україні та за її межами й готові надавати консультації на волонтерських засадах, будемо раді бачити в наших лавах. Щоб приєднатися, заповніть невеличку гугл-форму. У ній ви знайдете посилання на телеграм-канал, в якому ми будемо тримати зв’язок.

 


 

Читайте також