Чорноморська зернова ініціатива:

2023-07-19 14:56:54

Чорноморська зернова ініціатива:

18.07.2023

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Чорноморська зернова ініціатива: Заява Високого представника від імені Європейського Союзу щодо припинення Росією Чорноморської зернової ініціативи

Чорноморська зернова ініціатива: Заява Високого представника від імені Європейського Союзу щодо припинення росією Чорноморської зернової ініціативи

 Read more  

Європейський Союз беззастережно засуджує рішення Росії припинити Чорноморську зернову ініціативу. Своїм рішенням РФ ще більше загострює кризу глобальної продовольчої безпеки, спричинену загарбницькою війною проти України та блокадою українських морських портів. Росія повинна припинити незаконне блокування українських морських портів і забезпечити свободу судноплавства в Чорному морі.

Чорноморська зернова ініціатива має вирішальне значення для забезпечення експорту українського зерна на світові ринки, допомагаючи вразливим верствам населення, які цього потребують. Разом із «Шляхами солідарності» між ЄС та Україною часткове відновлення роботи чорноморських портів відіграло важливу роль у стабілізації та зниженні безпрецедентно високих цін на продовольство, спричинених загарбницькою війною Росії проти України. Ціни на основні продукти харчування в усьому світі поступово знижувалися протягом останнього року, в результаті чого Індекс продовольчих цін Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ПСО ООН) знизився на 23% порівняно з піком, досягнутим у березні 2022 року.

Чорноморська зернова ініціатива дозволила безпечно експортувати майже 33 мільйони тонн зерна та продуктів харчування до 45 країн, використовуючи понад тисячу суден. Зокрема, 725 000 тонн зерна було відправлено суднами, зафрахтованими Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП), для підтримки її гуманітарних операцій в Афганістані, Ефіопії, Кенії, Судані, Сомалі та Ємені. Навіть протягом війни Україна залишалася найбільшим постачальником пшениці для Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) у 2022 році, забезпечивши понад половину світових закупівель пшеничного зерна ВПП.

Все це зараз під загрозою. Росія продовжує використовувати продовольство як зброю. Розриваючи угоди, Росія одноосібно блокує один із важливих основних шляхів експорту зерна з України для споживання людиною та несе виключну відповідальність за перебої постачання зерна по всьому світу та зростання цін на продовольство в усьому світі.

ЄС закликає Росію переглянути своє рішення та негайно відновити виконання Чорноморської зернової ініціативи.

ЄС докладатиме всіх зусиль, щоб продовжувати підтримувати своєчасну та стабільну доставку всіх товарів, особливо сільськогосподарської продукції, на світові ринки через «Шляхи солідарності» між ЄС та Україною. ЄС продовжуватиме співпрацювати з постраждалими країнами-партнерами в рамках своєї всеосяжної програми Команда Європа для вирішення проблеми глобальної продовольчої безпеки.

ЄС продовжуватиме підтримувати всі зусилля щодо відновлення Чорноморської зернової ініціативи.

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні задля наближення перемоги України у війні росії проти України

джерело: власне