ЄС сприяє створенню нової професії із керування цивільними дронами

2024-02-26 11:07:04

ЄС сприяє створенню нової професії із керування цивільними дронами

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] ЄС сприяє створенню нової професії із керування цивільними дронами

23.02.2024 

ЄС сприяє створенню нової професії із керування цивільними дронами

 Read more 

Спільно з партнерами ми підготували методичну основу, розробили навчальну програму і закупили безпілотники для практичних занять

Європейський Союз у співпраці з Міністерством освіти на науки України (МОН) сприяли впровадженню нової професії «Оператор дистанційно керованих апаратів». Навчання, яке відбувається на базі профільних закладів професійної (професійно-технічної) освіти, охоплює управління, ремонт та обслуговування різних типів дронів цивільного призначення.

Ще у 2022 р. ЄС відгукнувся на ініціативу Львівського департаменту освіти і науки та підтримав міжрегіональну робочу групу викладачів, методистів і роботодавців, які напрацювали методичні основи для нової спеціальності. У результаті вдалося створити три навчальні програми: для первинної освіти, підвищення кваліфікації та гурткової роботи.

Ця ініціатива повністю відповідає вимогам часу, адже дистанційно керовані апарати активно використовуються у багатьох галузях, як-от сільське та лісове господарство, картографія, геодезія і будівництво. Дрони також широко застосовуються під час рятувальних операцій, розмінування територій та оцінки збитків, завданих бойовими діями.

Зважаючи на актуальність нової професії, крім двох пілотних навчальних закладів у Дніпропетровській і Львівській областях, у 2023 р. до ініціативи долучилися ще пʼять — із Київщини, Кіровоградщини, Миколаївщини, Сумщини та Чернігівщини. ЄС передав їм 28 сучасних дронів для проведення практичних занять й організував навчання для 14 викладачів, які передають здобуті знання та навички із управління дронами учням на місцях.

Генеральна директорка Директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік зазначила, що завдяки підтримці, наданій закладам професійної освіти, вдалося започаткувати нову професію. «Важливо підкреслити, що експериментальна підготовка фахівців уже відбувається. Крім того, нещодавно затвердили професійний стандарт, який описує вимоги до компетентностей майбутніх операторів дронів, — сказала вона. — Дякуємо нашим партнерами за небайдужість до ініціативи навчальних закладів, обладнання та посилення співпраці з роботодавцями. Зараз ми маємо чудовий результат і зі свого боку працюємо над створення освітнього стандарту».

Керівник відділу міcцевого та людського розвитку Представництва ЄС в Україні Хенрік Вітфельт наголосив на відданості Європейського Союзу подальшому розвитку професійної освіти в Україні. «Цивільне використання безпілотників у відбудові територій, які постраждали від війни, є і буде необхідним, — сказав він. — Йдеться про аерофотозйомку для оцінювання збитків, завданих інфраструктурі та екосистемам, моніторинг сільськогосподарських угідь, дослідження недоступних чи небезпечних територій. Ми раді бачити, що наша спільна ініціатива сприяє розвитку нових професій в системі професійної освіти України».

Для запитів ЗМІ

Валентина Смаль, спеціалістка з розвитку професійної освіти valentyna.smal@undp.org

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

 

джерело: власне