До санкційного списку Рада ЄС додала Дмітрія Бєлоґлазова та його компанію ТОВ «Тітул»

2024-07-03 08:30:04

До санкційного списку Рада ЄС додала Дмітрія Бєлоґлазова та його компанію ТОВ «Тітул»

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] ЄС додав до санкційного списку дві фізичні та чотири юридичні особи за ухилення від санкцій і матеріальну підтримку російської влади

02.07.2024  

Брюссель

ЄС додав до санкційного списку дві фізичні та чотири юридичні особи за ухилення від санкцій і матеріальну підтримку російської влади

28 червня Рада ЄС ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів проти двох фізичних і чотирьох юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

 Read more  

28 червня Рада ЄС ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів проти двох фізичних і чотирьох юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

До списку також включили ПАТ «ТрансКонтейнер» і його генерального директора Міхаїла Концерєва. ПАТ «ТрансКонтейнер» - російська транспортна компанія, найбільший російський залізничний контейнерний оператор. Прибутки цієї компанії зросли протягом 2023 року також завдяки потоку білоруських вантажів і участі компанії в схемах незаконної торгівлі зброєю з КНДР за підтримки російського уряду.

Загалом обмежувальні заходи Євросоюзу щодо дій, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, зараз поширюються на понад 2200 фізичних та юридичних осіб. Активи тих, хто вже включений до списку, підлягають замороженню, а громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. Фізичні особи також підпадають під заборону на в’їзд, яка передбачає обмеження на в’їзд або транзит через територію ЄС.

Відповідні правові акти опубліковані в Офіційному віснику Європейського Союзу.

24 червня 2024 року Рада ЄС прийняла 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів, спрямованих на важливі сектори російської економіки, що ускладнює обхід санкцій ЄС і додає 116 фізичних та юридичних осіб до списку відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

У своїх висновках від 27 червня 2024 року Європейська Рада підтвердила незмінну підтримку Європейським Союзом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Також вона засвідчила непохитну відданість ЄС надавати постійну політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні та її народу стільки, скільки це буде потрібно, і настільки інтенсивно, наскільки це необхідно.

Росія не повинна здобути перемогу.

Європейська Рада привітала ухвалення 14-го пакету санкцій проти Росії та угоду про подальші обмежувальні заходи щодо Білорусі. Вона закликає до повного та ефективного застосування санкцій, а також до подальших заходів для протидії ухиленню від них, у тому числі через треті країни. Євросоюз залишається готовим і далі обмежувати здатність Росії вести війну та закликає всі країни не надавати жодної матеріальної чи іншої підтримки загарбницькій війні Росії.

• Рішення Ради (CFSP) 2024/1843 від 28 червня 2024 року про внесення змін до Рішення 2014/145/CFSP щодо обмежувальних заходів щодо дій, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України

• Імплементаційний регламент Ради ЄС 2024/1842 від 28 червня 2024 року про імплементацію Регламенту (ЄС) № 269/2014 щодо обмежувальних заходів щодо дій, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України

• Висновки Європейської Ради від 17 та 18 квітня 2024 року

• Відповідь ЄС на загарбницьку війну Росії проти України (довідкова інформація)

• Санкції ЄС проти Росії (довідкова інформація)

джерело: власне