Кому та які соціальні пільги урізала Рада?

Кому та які соціальні пільги урізала Рада?

2014-12-30 12:06:26

Кому та які соціальні пільги урізала Рада?

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (законопроект №1577).

Як розповів прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, в 2015 році максимальний розмір заробітної платні працівникам державних органів і бюджетних установ не буде перевищувати 7 мінімальних заробітних плат. У тому випадку, якщо органи державної влади здійснюють заходи по оптимізації і скороченню своєї чисельності, то такий розмір не може перевищувати 10 розмірів мінімальних заробітних плат.

Ця норма не буде розповсюджуватись на учасників АТО, Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Цей законопроект також встановлює обмеження розміру заробітної платні для працівників державних компаній – на рівні не більше 10 мінімальних заробітних плат, за винятком об'єктів державної власності, які представляють стратегічний інтерес для безпеки і оборони України, тобто за виключенням стратегічних підприємств, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів. Рівень заробітних плат у всіх державних компаніях буде оприлюднено.

Яценюк також повідомив, що з урахуванням економічної ситуації за результатами 1 півріччя 2015 року КМУ затвердить порядок індексації заробітної плати, грошового забезпечення, пенсійних та соціальних виплат.

Що стосується пільгового проїзду, то після обговорення законопроекту з парламентською коаліцією напрацьований наступний механізм: до 1 червня 2015 року пільговий проїзд залишається без змін. З 1 червня 2015 року ця пільга надаватиметься:

  • інвалідам 1 і 2 групи,
  • дітям-інвалідам,
  • дітям-сиротам,
  • дітям, позбавленим батьківського піклування,
  • учням із малозабезпечених сімей,
  • осіб, які їх супроводжують і які супроводжують інвалідів 1 групи і учасникам бойових дій.

За законом, пільги для осіб, віднесених до 1-2 категорії, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, надаються без урахуванням доходів. Санаторно-курортне лікування надається особам, віднесеним до 1 категорії постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи.

Окрім того, Законом передбачено скорочення чисельності працівників Генпрокуратури, і скасовується вихідна допомога для прокурорів. Кількість працівників МВС скоротять на 20 тисяч, а фінансування міністерства залишать незмінними. Для органів внутрішніх справ передбачено скорочення кількості співробітників з 172 до 152 тисяч, але фінансування їх залишається без зміни.

Також урізається утримання суддів та депутатів, скорочуються розміри виплат при виході на пенсію, а депутатам урізають кошти на утримання помічників.

Залишаються незмінними усі норми щодо Закону про освіту. Зокрема, зберігаються всі норми щодо вступу до навчальних закладів поза конкурсом. Безкоштовним харчуванням у професійно-технічних училищах будуть забезпечуватися діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з малозабезпечених сімей.

Глава Уряду наголосив, що цей закон – «це не ті радикальні зміни, які ми могли провести, але це хоча би принаймні перший крок: він дасть можливість рухатися в питанні оптимізації пільг».

Джерело:

«Дебет-Кредит»

джерело: Дебет Кредит


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар