У Летні на Дрогобиччині вшанували пам’ять Героя Небесної сотні Богдана Вайди

У Летні на Дрогобиччині вшанували пам’ять Героя Небесної сотні Богдана Вайди

2015-02-20 16:09:14

У Летні на Дрогобиччині вшанували пам’ять Героя Небесної сотні Богдана Вайди

19 лютого, у селі Летня Дрогобицького району вшанували пам’ять Героя Небесної сотні Богдана Вайди.

 

У церкві святого Великомученика Євстахія відбулася заупокійна Служба Божа, яку відправив та виголосив хвилюючу проповідь місцевий парох Іриней Головацький.

 

Відтак летнянці, представники громад району зібралися біля будинку, де мешкав Богдан Вайда. Тут відбулося віче-реквієм, під час якого освячено меморіальну таблицю.

 

Директор Летнянського навчально-виховного комплексу, депутат Дрогобицької районної ради Надія Козар у своєму виступі пригадала присутнім подробиці славної біографії Героя. Голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора та депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний акцентували увагу присутніх на минулорічних подіях на майдані Незалежності в Києві. З віршами на патріотичну тематику виступили учні Летнянського НВК.

 

Усіх, хто віддав життя за волю України, присутні вшанували хвилиною мовчання.

 

Закінчилося віче-реквієм урочистим виконанням Гімну України.

Відтак процесія направилися на цвинтар, щоб помолитися на могилі Героя та покласти вінки. 

 

Нагадаємо, що Богдан Вайда народився 28 квітня 1965 року в с.Стебнику на Львівщині (нині місто районного підпорядкування). Він — нащадок українських переселенців із Польщі. Батько Іван був виселений 1946 року до України з польського села Кречкова Перемишльського повіту.

 

1983 року Богдан був призваний до лав Радянської армії. Після служби, 1985 року вступив до Львівського технікуму механічної обробки деревини. Закінчив його з відзнакою. Працював на Дрогобицькому меблевому комбінаті. Сім'я спочатку жила в Стебнику, тут на шахті працював батько. Після його смерті Богдан, разом із матір'ю Ганною та сестрою Любов'ю, переїхали до села Летня Дрогобицького району, тут і жили в останні роки у дерев'яній хаті, без великих статків. Старша рідна сестра Марія залишилася в Стебнику. Богдан Іванович одруженим не був. Його матір померла 13 лютого 2014 року.

 

Богдан Вайда був ревним християнином, патріотом України, активним учасником національного відродження 90-х років. 1990 року він взяв участь у Живому ланцюгу Соборності. Під час парламентських виборів 2007 року був спостерігачем на одній із виборчих дільниць у Луганську.

 

До Києва на підтримку Євромайдану перший раз приїхав 12 грудня 2013 року, увійшов до Самооборони Майдану і пробув там до 18 грудня. Повернувся 19 лютого 2014, був у 12-й сотні Самооборони. Вранці 20 лютого зателефонував своїй сестрі Любові зі словами: «Люба, тут справжня війна! Стріляють…». Розмова обірвалася — Богдана Івановича було вбито пострілом снайпера в голову на вулиці Інститутській.

 

Указом Президента України від 21 листопада 1914 року Богданові Вайді присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності.

джерело: Дрогобицьке земляцтво


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар