Арсеній Яценюк: на засіданні Уряду 4 березня 2015 року

Арсеній Яценюк: на засіданні Уряду 4 березня 2015 року

2015-03-06 13:30:47

Доброго дня, шановні колеги!

Я хотів би розпочати з інформації щодо трагедії на шахті ім. Засядька в м. Донецьк. Сьогодні з самого ранку я дав вказівку ДСНС і Міненерговугілля відправити гірничорятувальні бригади з метою допомоги витягнути шахтарів із забою, щоб дати можливість подолати наслідки цієї аварії і врятувати життя шахтарів.

Була дана вказівка відправити шість бригад по 10 чоловік у кожній бригаді. Але російські терористи не дали можливості українським бригадам гірничорятувальним дійти до місця і допомогти витягнути людей і врятувати життя людей.

Тому я публічно звертаюсь зараз до Російської Федерації дати вказівку цим покидькам пропустити наші гірничорятувальні бригади для того, щоб врятувати життя шахтарів. Ви в заручники взяли мільйони українців, які проживають у Донецьку і Луганську, а зараз знущаєтесь просто над сім'ями цих шахтарів, не даєте можливість допомогти людям. Наші бригади готові. ДСНС і профільний заступник міністра отримали відповідні вказівки. Ми і Звягільському телефонували, який безпосередньо керував цією шахтою з тим, щоб, можливо, використовуючи його авторитет, дати можливість пропустити українських рятувальників на територію шахти. Але, на жаль, безперспективно, тому що вони не цінують людське життя взагалі.

Я прошу Міненерговугілля далі невідкладно продовжувати перемовини з тією метою, щоб відправити українські гірничорятувальні загони на допомогу шахтарям на шахті ім. Засядька в Донецьку.

Декілька економічних питань. Наталко (Міністр фінансів Наталія Яресько – ред.), я Вам дякую за те, що Вам вдалось протягом двох днів нарешті вмовити членів парламенту, хоч у першому читанні проголосувати закон, який дає можливість повернути іноземну валюту, мільярди доларів, які залишилися за кордоном, на Україну і стабілізувати валютну ситуацію. Сподіваюся, що парламент прискорить розгляд даного закону, і він буде ухвалений в другому читанні.

Ще раз хочу підкреслити: те, що в компетенції Уряду, ми робимо. У нас небагато інструментів, як Уряду, впливати на курс національної грошової одиниці, оскільки це є виключною компетенцією Національного банку країни. Але все, що в нас є, ми допомагаємо і робимо, в тому числі й через законодавчу ініціативу щодо скорочення термінів розрахунків в іноземній валюті, яка дає можливість повернути іноземну валюту, що знаходиться зараз на закордонних рахунках, назад до України і, таким чином, зробити ще один крок до стабілізації національної грошової одиниці.

Вчора я мав розмову з Міністром фінансів США. Ми очікуємо на позитивне рішення наших міжнародних партнерів щодо фінансової допомоги і щодо виділення першого траншу для стабілізації української економіки МВФ. Всі попередні заходи, які треба було зробити і які передбачені нашою програмою співпраці з МВФ, виконані українським Урядом, як завжди. Тому ми очікуємо, що Рада директорів МВФ проведе свої збори 11-го числа, і в найкоротші терміни після позитивного рішення ми зможемо отримати додатковий фінансовий ресурс, який стабілізує як національну грошову одиницю, так і державні фінанси.

Сьогодні, до речі, Уряд приймає рішення про затвердження плану заходів із чіткого виконання як Програми дій Кабінету Міністрів, так і стратегії розвитку України «Україна 2020», яка затверджена Указом Президента України. Це покроковий план, який ми реалізуємо майже протягом двох місяців, щодо проведення конкретних структурних реформ у країні, як економічних, фінансових, так і соціальних.

Я прошу, щоб усі члени Кабінету Міністрів публічно щомісяця звітували пресі та українському народу про те, які заходи виконані Урядом, що нам вдалося, що не вдалося, як ми виправляємо ті помилки, яких об'єктивно припускаємося, і які результати вже досягнуті, які результати будуть отримані.

До тієї когорти людей, які критикують українські реформи. Вчора приєднався ще один «великий прихильник України» на прізвище Путін Володимир Володимирович. Вчора Путін офіційно почав критикувати українські реформи. Тому в принципі табір критики в Україні зараз має доволі професійного адвоката, який, правда, по-російськи розмовляє – це російський президент.

І ми зі шляху реформ, і зі шляху змін в країні нікуди не звернемо. Ми усвідомлюємо те, що на першому етапі вони складні, непрості, і сприйняття людей також непросте. Але й ми знаємо про те, що це фундамент для подальшого економічного зростання країни, для стабілізації, для створення робочих місць, для підняття заробітних плат і для відновлення української економіки.

Якщо ми так будемо йти по кроку, як ми це робимо зараз, 2016 рік нарешті стане роком відновлення країни. І ми цей шлях спільно з Президентом, парламентом і всім Урядом, і саме основне – з народом України пройдемо.

Є труднощі, і мені б хотілося, щоб цих труднощів було набагато менше. І усвідомлюю те, що прожити на 1 тис. грн. з гаком дуже важко зараз. Але те, що ми можемо зробити, ми робимо, в тому числі по субсидіях для малозабезпечених громадян. 25 млрд. грн. субсидій для тих, кому складно в поточному році буде оплачувати за житлово-комунальні послуги. Видали додатково на 70 тис. дітей щомісячну грошову допомогу для дітей до 3-х років по 250 грн. на кожну дитину з малозабезпеченої сім’ї.

По кожній соціальній проблемі, яка є, ми шукаємо рішення і їх знаходимо. Сказати про те, що вистачає ресурсу – звичайно, не вистачає. Але якщо економіка буде поетапно стабілізуватись, як ми передбачаємо по плану, і якщо Путін нам не буде зривати війною і російською ескалацією наші економічні та політичні реформи, то, думаю, що ще в поточному році ми проведемо індексацію грошових доходів населення – трошки збільшимо пенсію, трошки збільшимо зарплату. Тільки спочатку треба заробити. Зараз ми робимо все для того, щоб заробити.

Додатково до того пакету соціальної допомоги, який я щойно виголосив, – сьогодні Уряд приймає рішення, я дякую профільному міністру П. Розенку за те, щоб виділити 1,8 млрд. грн. всім підприємствам для компенсації заробітної плати нашим воїнам, які мобілізовані відповідно до закону. Тобто тепер підприємство отримує з державного бюджету гроші на виплату середньої місячної заробітної плати кожному мобілізованому в країні. Це 1,8 млрд.

Сьогодні я підпишу постанову. І прошу Міністра фінансів профінансувати відповідні видатки, Міністра соціальної політики розіслати інструктивні листи на всі області для того, щоб люди знали, що бюджет виділив відповідні кошти.

В принципі пакет допомоги, який ми отримаємо від МВФ, розкриває нам шляхи до отримання реальних інвестицій. І сьогодні Уряд приймає рішення про те, щоб профінансувати 80 млн. грн. на проектно-кошторисну документацію по Бортницькій станції аерації. І це означає, що після цього рішення 1,1 млрд. дол. США, який виділила Японія, буде освоюватися. Через, сподіваюся, 2,5 роки ми вже введемо нову установку на Бортницькій станції аерації на відповідні інвестиційні кошти від наших японських партнерів.

Профільного Віце-прем’єр-міністра Зубка я прошу прискорити цей процес.

Щодо питань безпеки країни, безпеки кордону – сьогодні Уряд приймає рішення про припинення дії Угоди між Україною і Російською Федерацією про малий прикордонний рух. З 16 березня можна буде перетинати державний кордон виключно через міжнародні пункти пропуску, які контролюються повністю українською владою. Угода про малий прикордонний рух між Україною і Росією припиняється українською стороною. Це питання національної безпеки і контролю за переміщенням громадян, у першу чергу Російської Федерації, які, на жаль, сюди не з туризмом приїжджають. А то в них цікаві туристичні автомобілі – танки російські, і квитки непогані – російських військовослужбовців. Туристичне агентство Міноборони Російської Федерації і ГРУГШ Російської Федерації.

Тому я прошу МВС, Державну прикордонну службу вжити заходів до виконання даного рішення Кабінету Міністрів України. МЗС офіційно нотифікувати російську сторону про одностороннє припинення Угоди про малий прикордонний рух.

І наостанок – два кадрові питання, які я хотів би оголосити.

У ЗМІ (це було вчора) в одній з програм була інформація про корупцію на Південно-західній залізниці. Скромне керівництво Південно-західної залізниці, керівник Кривопішин, за даними ЗМІ, за кошти держави побудував спортивно-дозвільний комплекс «olympic village». Мені його, до речі, навіть показали. Гарна фотографія.

Я прошу, по-перше, правоохоронні органи невідкладно порушити кримінальне провадження.

Друге. Ми з членами Уряду порадилися – відсторонити невідкладно керівника Південно-західної залізниці від виконання обов’язків, термінове службове розслідування. І разом з правоохоронними органами поставити крапку у зловживанні цього посадовця.

Друге рішення, яке стосується Державної фінансової інспекції. Провести службове розслідування діяльності Державної фінансової інспекції, безпосередньо його керівника. На час службового розслідування керівника відсторонити.

Три пункти:

 

 

Перший пункт. Необ'єктивність проведення фінансової перевірки концерну «Антонов», де, за даними фінансової перевірки, треба всьому керівництву концерну дати по ордену, щоправда, концерн майже на межі банкрутства.

 

 

Друге. Зловживання аудиторів Фінансової інспекції під час проведення аудиту великих державних компаній.

 

 

Третє. Відсутність дієвого контролю за державним майном і державними коштами, який повинен був здійснюватися Державною фінансовою інспекцією.

 

 

Прошу два тижні, і я думаю, що там треба приймати в тому числі нове кадрове рішення і готувати сильну чесну людину для того, щоб державні компанії і державні кошти контролювалися Урядом і винні особи притягувалися до відповідальності, а не щоб Державна фінансова інспекція була ще однією державною годувальницею.

 

 

І наостанок я хочу сказати, що будемо "чистити" всіх. Немає своїх, чужих. Є або особа, яка виконує в цей складний час для країни функцію по захисту держави, по виходу держави з економічної кризи. Або є, можливо, навіть нові люди, але зі старими правилами, які будуть «зачищені», звільнені і притягнені до кримінальної відповідальності, і ми вже зараз звільняємо, змінюємо і притягаємо до кримінальної відповідальності.

 

 

Дякую представникам ЗМІ за участь в першій частині засідання!

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар