ДЕ СХОВАТ??СЯ ВІД СПЕК??

ДЕ СХОВАТ??СЯ ВІД СПЕК??

2015-08-07 15:21:18

ДЕ СХОВАТ??СЯ ВІД СПЕК??
Як повідомляє Укргідрометцентр, 30-градусна спека не збирається полишати Україну і розтягнеться щонайменше на весь наступний тиждень. Жодних послаблень у вигляді вітру чи дощу годі й чекати. Літо ввійшло у найактивнішу свою фазу, а стовпчик термометра у найближчий час навіть не подумає опуститися нижче 30 градусів. Крім того, експерти Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) повідомляють невтішні новини. 
Нещодавно вони опублікували тривожний звіт, в якому констатують, що останні півроку стали найтеплішими за всю історію інструментальних спостережень. Так, згідно зі звітом, середня температура, в тому числі поверхні океанів, була на 0,85 відсотка вище середньої температури в xx столітті, що становила 15,5 градуса Цельсія. 
Незвично високі температури спостерігалися практично у всій Євразії, Південній Америці, Африці, Австралії та на заході Північної Америки. Сьогодні найбільше від спеки страждають Балкани і Південна Європа. Науковці більшою мірою пов'язують встановлення аномальної спеки із прямим наслідком зміни клімату. Крім того, вони застерігають, що періоди такої спеки ставатимуть більше частішими та інтенсивнішими. Ми вирішили зробити підбірку найхолодніших місць на планеті, де стовпчик термометра заповзає за позначку в -50 градусів.
 
РЕРУС, НОРВЕГІЯ
Норвегія - скандинавська країна з досить холодними полярними зимами. Тут є невелике шахтарське містечко під назвою Рерус з населенням 5 000 осіб, яке славиться своїми низькими температурами. Досить часто тут можна відчути на собі температуру до -50 градусів Цельсія. В середньому ж, зимова температура тут становить -40 градусів Цельсія. Найнижча зафіксована температура у Рерусі -50,4 °c (1914 рік), що робить його найхолоднішим місцем у Норвегії на південь від Фіннмарка.
ДРАС, ІНДІЯ
Індія зазвичай асоціюється з теплими тропіками, але насправді все не зовсім так. В індійському окрузі Каргіл розташоване місто Драс, яке, по суті, є одним з найхолодніших місць планети. Причиною настільки низьких температур є висота, на якій воно розташоване. Середня мінімальна температура взимку тут становить -22 градуси Цельсія, у той час як мінімальна зареєстрована температура за весь час тут склала -50 градусів за Цельсієм. 
 КІТТІЛЯ, ЛАПЛАНДІЯ
Лапландія є одним із найхолодніших регіонів світу. У містечку Кіттіля в 1999 році була зареєстрована найнижча температура регіону, яка склала -51,5 градусів Цельсія. У грудні 2013 року температура в Кіттілі знизилася до -37 градусів, а в березні 2013 року до -36 градусів. Попри настільки суворі зими, Кіттіля може похвалитися населенням у 6 000 осіб, масою місцевих визначних пам'яток і місць відпочинку. Крім того це - популярний лижний курортом Фінляндії.
АЛЯСКА, США
Проспект-Крик, штат Аляска, є одним з найхолодніших місць в Сполучених Штатах і в світі загалом. Місцевий рекорд був зафіксований в 1971 році, коли стовпчик термометра опустився до позначки -62 градуси Цельсія. Це поселення було засноване з числа тих людей, хто працював над будівництвом трансаляскінського нафтопроводу.
СНЕДЖ, КАНАДА
Територія Канади простягається до самої Арктики, тому немає нічого дивного в тому, що саме тут були зареєстровані одні з найнижчих температур у світі. Згідно з офіційними записами, в 1947 році в селищі Снег на Юконі була зареєстрована температура -63 градуси Цельсія. 
ГРЕНЛАНДІЯ
Гренландія має арктичний клімат і відповідні температурні показники. Як правило, навіть у теплі літні дні температура тут зрідка піднімається вище 10 градусів за Цельсієм. Завдяки фіордам, які є в деяких регіонах острова, температура там може бути трохи вищою, ніж в решті частини країни. Тим не менш, в цілому, це досить холодна країна. Місцевий абсолютний температурний мінімум був зареєстрований у 1954 році, коли стовпчики термометрів опустилися до позначки -66,1. 
ВЕРХОЯНСЬК, РОСІЯ
Місто розташоване поблизу кордону помірного і субарктичного поясів. Зима екстремально студена, холодна, суха і тривала, літо коротке, але тепле і відносно сухе . 15 січня 1885 року була зареєстрована мінімальна температура повітря -67,1 °c. Але в лютому 1892 року в Верхоянську була зареєстрована ще більш низька температура -69,8 °c. Проте в журналах спостерігача була виявлена помилка при введенні поправки на температуру величиною в 2 °c, ця помилка була виправлена, і найнижчою температурою в Верхоянську вважається -67,8 °c. 
ОЙМЯКОН, РОСІЯ
Оймякон має досить складний тип клімату. На клімат впливає широта села, яка дорівнює 63,27 градуса (приполярні широти), велика віддаленість від океану (різко континентальний клімат), перебування на висоті 741 метр над рівнем моря (впливає висотна поясність). Висота над рівнем моря знижує температуру на 4 градуси порівняно з тією, яка спостерігалася б у разі перебування на рівні моря і прискорює нічне вихолодження повітря. Взимку в село стікається холодне повітря, оскільки воно перебуває в улоговині. Літо коротке, з великим перепадом температур, вдень може бути +30 і вище, але вночі температура може впасти на 15-20 °c. Абсолютний мінімум склав -64.3.
АМУНДСЕН - СКОТТ, США
Середньорічна температура на південному полюсі дорівнює -57,8 °c, це найнижчі зареєстровані середні значення температури на планеті. Однак у 2005 році найсильніший мороз був зафіксований на антарктичній станції "Амундсен – Скотт" і, згідно з даними науковців, становив -79,3 °c. 
ПОЛЯРНЕ ПЛАТО, АНТАРКТ??ДА
Полярне плато - рівнинна поверхня льодовикового щита, у центрі якого розташований Південний полюс. Висота плато сягає 2500-3000 м. Товщина льодовикового покриву коливається в межах від 1500 до 3000 м. Середня річна температура становить близько -50 °С. Однак найхолоднішим місцем вважається Купол А або Купол Аргуса - льодовиковий купол Антарктичного плато.Тут температура сягає -90 °c . Це найвище крижане поле Антарктиди, що складається з купола 4091 м заввишки над рівнем моря. Він розташований біля центру Східної Антарктиди, приблизно на півдорозі між льодовиком Ламберта і Південним полюсом, на терені Австралійської антарктичної території. 
 
 
 

джерело: ТСН






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар