У 2015-2016 навчальному році у школах Львівській області передбачено відкрити 236 нових класів. Про це повідомили у департаменті освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації
10 незвичайних шкіл, кожна з яких вас чимось здивує...
Печерна школа
Донгзхонг Мід (dongzhong mid) — початкова школа в печері в гірському селі Мяо в китайській провінції Гуйчжоу. Ця провінція — один з найбідніших регіонів Китаю, який отримував дуже мало урядових дотацій. У 1984 році місцеве співтовариство прийняло рішення облаштувати школу в гірській печері. Місця там виявилося достатньо для 9 викладачів і майже 200 учнів.
Плаваюча школа
Два рази на рік Бангладеш переживає повені, під час яких мільйони жителів залишаються відрізаними від великої землі, електроенергії та предметів першої необхідності. Для дітей, природно, стає неможливо відвідувати школу. Для боротьби з проблемами, викликаними щорічними повенями, некомерційна організація shidhulai swanirvar sangstha придумала блискуче рішення — плаваючі будинки, медичні центри і школи.
Школа на залізничній платформі
У 1985 році Індержіт Курана, шкільний учитель з індійського міста Орісса вирішила, що настав час боротися з безграмотність і заснувала організацію ruchika school social service organization (rsso). Цією організацією була побудована перша в світі школа на залізничній платформі.
Завдяки цій школі освіту отримали понад 4000 індійських дітей. Працює система дуже просто — безпритульних дітей та дітей з малозабезпечених сімей підбирають на станціях, а потім навчають їх читати і писати.
Підземна школа
Початкова школа Або пишається тим, що стала першою підземною школою в Сполучених Штатах. У розпал холодної війни, коли Сполучені Штати були близькі до ядерної війни з Радянським Союзом, Президент Джон Ф. Кеннеді пообіцяв створити громадські та приватні структури, які могли б служити в ролі ядерних сховищ. Влада міста Артезія в Нью-Мексико вирішила збудувати підземну школу, яка б також могла функціонувати як укриття на випадок ядерного удару.
Школа знаходиться повністю під землею, а на її даху побудований дитячий майданчик. Школа має три різних входи, кожен з яких захищений 800-кілограмовими сталевими дверима. За дверима знаходиться приміщення з дезактиваційних душем. Школа, як повідомляється, була здатна протистояти радіації і витримати 20-мегатонний вибух.
Філадельфійська школа майбутнього
У Західній Філадельфії в 2006 році була відкрита школа майбутнього, в якій учням не потрібні підручники. Замість цього вони використовують комп’ютери. Математика, наприклад, викладається за допомогою програми onenote, а вчителі використовують комп’ютерні інтерактивні дошки замість традиційних класних дошок і крейди. Учням надані персональні цифрові шафки, які відкриваються за допомогою посвідчення особи.
Школа за принципом open space
Будівля гімназії Орестад в Копенгагені, спроектована компанією 3xn - справжній витвір сучасного мистецтва як зсередини, так і зовні. У 2007 році гімназія була названа кращою будівлею Скандинавії. Це перший навчальний заклад, відкритий в Данії в рамках національної освітньої реформи.
Учні Орестада - старшокласники, які збираються отримувати вищу освіту в галузі ЗМІ. Слово «комунікація» звучить тут на кожному кроці. Аудиторії школи відокремлені одна від одної досить умовно - всі класи практично займаються в одному величезному приміщенні. У всьому будинку працює бездротовий інтернет, тому старшокласники постійно взаємодіють не тільки в реальному, але й у віртуальному просторі.
Школа з кубиків
Школа «de kleine kapitein» (Амстердам, Нідерланди) складена з промислових контейнерів.
Школу побудували в 2009 році як тимчасову: забудували новий мікрорайон, і терміново потрібно було приміщення для учнів. Ось і спорудили барачного типу установу. Мовляв, нехай краще так, аніж ніяк. А коли знайшлися час і гроші для зведення фундаментальної будівлі, жителі одноголосно висловилися за те, щоб школу залишили.
Школа приємної взаємодії зі світом
Щоб потрапити в школу mountain mahogany, потрібно виграти в лотерею. З офіційного сайту школи треба викачати спеціальну форму, заповнити її, відправити факсом або поштою і чекати, коли пройде розіграш і буде оголошений список щасливчиків.
Підхід до процесу навчання в школі не менш оригінальний. Три принципи, на якій будується шкільна політика, - задоволення, безпека та емоційний розвиток. Програма заснована на останніх неврологічних дослідженнях, за якими запорукою гарної навченості є позитивна атмосфера і активна залученість. У школі є стандартні загальноосвітні предмети, але в першу чергу дітей в ній навчають взаємодії з навколишнім світом і побутовим навичкам: шиття, кулінарії, садівництва. Вчителі жартома називають учнів «маленькими садівниками». І не дивно: на території школи висаджені сотні дерев, про які необхідно піклуватися. Діти харчуються органічними фруктами, які самі виростили.
Школа без дисципліни
У школі alpha, що відкрила свої двері в 1972 році в Торонто (Канада), панує вічне свято неслухняності. Тут немає ні оцінок, ні суворого розкладу, ні домашніх завдань. Учні самі вирішують, як провести навчальний день і які заняття відвідати. Класи формуються не за віком, а за інтересами: поряд з математикою та граматикою передбачені заняття з ліплення, кулінарії навіть елементарної філософії. Завдання вчителів - просто не заважати.
Школа пригод
Занепад фермерської культури в США турбує не тільки самих фермерів і уряд, але і шкільних працівників. Інакше чим пояснити той факт, що в школі watershed (м.Боулдер, Колорадо) запровадили програму farm to table, в рамках якої учні вирушають на одну з шести місцевих ферм і вчаться тому, як працює ферма.
В цілому навчання в watershed нагадує грандіозну пригоду довжиною в кілька років. Звичайно, діти займаються і звичайними предметами на кшталт математики та англійської, однак ці заняття можна стерпіти заради повчальних експедицій, які тут вважають найпродуктивнішим методом освіти. Так, архітектуру діти вивчають не в задушливих класних кімнатах, а на вулицях міста. Замість уроків географії та біології - сплавляються на байдарках по довколишніх річках і бродять у лісі.
Вчителі watershed допомагають школярам писати пісні, створювати рок-групи, збирати роботів і придумувати сценарії для відеоігор. Крім традиційних видів спорту на зразок футболу учні займаються йогою, катаються на гірських велосипедах і грають у фрісбі.