2015-11-16 15:08:28
12 листопада в Дрогобицькій Ратуші відбулося доволі жваве обговорення соціально-свідомої громадськості та представників державних структур Львівської облради, облдержадміністрації, Дрогобицької міської ради, районної ради та райдержадміністрації щодо створення волонтерського Координаційного центру для потреб учасників АТО та волонтерів на Львівщині.
Під час зустрічі з волонтерами, активістами громадських організацій міста та району, одними з яких є Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, та координаційний центр "Дрогобич sos – допомога армії", представниками служб, які безпосередньо працюють й опікуються з учасниками АТО та їх родинами, Львівську ОДА представляли директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ярослав Бродіян, головний спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Володимир Шамрай та спеціаліст департаменту соціального захисту населення Тетяна Медвідь (на фото справа).
- “Наша зустріч зумовлена тим, що сьогодні увійшов у дію указ Президента України № 150, виданий ще в березні місяці минулого року щодо створення волонтерського Координаційного центру, і зараз є розпорядження голови ОДА Олега Синютки про створення такого Центру у Львові. І діятиме він для потреб волонтерів та учасників АТО Львівщини. І зараз ми за дорученням п. Синютки відвідуємо райони Львівщини і повідомляємо про доцільність потреби створення такого центру у Львові. - Повідомила присутніх Тетяна Медвідь. - І додала, що, відповідно вищезгаданого указу у Винниках створене і діє "Єдине вікно", куди скеровують демобілізованих учасників Антитерористичної операції та їх сімей. Там вони мають змогу отримати безкоштовну соціальну, медичну та консультаційну допомоги одночасно. (додається відео).
Йшлося також і про необхідність створення окремої гарячої лінії для учасників АТО і їхніх родин, відкриття сайту Центру допомоги учасникам Антитерористичної операції, де б акумулювалася вся корисна для них інформація.
Після виступу п. Тетяну одразу ж почали "бомбардувати" запитаннями волонтери "Дрогобич sos – допомога армії". Зокрема, Олена Куртяк. Вона попросила оголосити список осіб, які входять до складу Центру допомоги учасникам АТО.
На її прохання п. Тетяна поінформувала присутніх про те, що один із координаторі Центру єкомісар Львівського обласного військового комісаріату Микола Садовський. І що у Львові Центр представлятимуть 11 осіб.
1. Голова - Богдан Романович Дідич (представник громадської організації "Допоможи фронту").
2. Тимур Матулович Баротов (капітан другого рангу, учасник антитерористичної операції, один із перших переселенців кримських татар).
3. Бойко Лілія - активний волонтер.
4. Любов Возняк (волонтер групи "Король Данило").
5. Наталія Ліпська (представник благодійного фонду "Крила надії").
6. Тарас Маслянка (представник Всеукраїнської асоціації учасників АТО Львівщини).
7. Володимир Правосудов (представник громадської організації учасників бойових дій та волонтерів Галичини).
8. Ігор Саврій (представник громадської організації "Рабів до раю не пускають").
9. Мар'яна Салашник (представник громадської організації "Спілка соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих Яворівщини").
10. Леся Турашвілі (представник громадської організації "Соціальний захист населення та учасників АТО").
11. Марта Ярославська (представник громадської організації "Спілка учасників та волонтерів АТО").
- Як бачите, звернулася до волонтерів п. Тетяна, - кандидатури, що представлятимуть Центр у Львові - гідні. Усі - активні громадські діячі, волонтери, безпосередні учасники АТО, які безпосередньо брали участь у бойових діях.
Духівник Дрогобицького координаційного центру "Дрогобич-СОС", о. Ігор Цмоканич звернувся до п. Тетяни з пропозицією - випускати інформаційний бюлетень про волонтерські дії львівських організацій.
Представники ЛОДА показали один з таких інформаційних бюлетнів. На що о. Ігор відповів, що вони повинні виходити систематично, бодай один раз у місяць.
Один із координаторів Центру, Володимир Шамрай, якй свого часу брав участь в Антитерористичній операції і у вересні місяці цього року був демобілізований, розповів присутнім про те, як працюватиме цей центр. Головним його завданням, за словами посадовця, він вбачає соціальний захист учасників АТО, як тих, що вже повернулися, так і тих, що тільки будуть вертатися, а також їхніх сімей. Він також наголосив на необхідності налагодження партнерського діалогу між представниками державних служб та волонтерськими організаціями, адже бійці швидше дослухаються до волонтерів, ніж до чиновників. Нагадав п. Володимир і про ветеранів Афганістану, які сьогодні з вини владних чиновників незаслужено призабуті.
- Не хочеться, щоб у майбутньому така доля спіткала й учасників АТО. - Наголосив п. Володимир.
Голова ГО «Всеукраїнське об'єднання учасників АТО» Микола Кобільник поцікавився, яку позицію займає державна гілка влади щодо діяльності Єдиного центру? На що отримав чітку відповідь від п. Володимира: " Діяльністю Центру передбачена тісна співпраця учасників АТО та громадських організацій волонтерів. А також представників державних структур".
Присутніх також цікавило питання щодо психологічної підтримки демобілізованих АТО (як краще допомогти їм адаптуватися в суспільстві після пережитого на війні?). Адже проблема адаптації учасників АТО в сучасному суспільстві є доволі загостреною. І допомога кваліфікованих психологів є для них нині вкрай необхідною. На це гості зі Львова зауважили, що психологи з Львівщини, наприклад, навчаються працювати з демобілізованими військовими у своїх американських колег. Зокрема, пропонується один з ефективних методів, який успішно використовується в інших країнах, – залучення до психологічної реабілітації демобілізованих членів їхніх сімей.
"Я, напевно, найдивніший чиновник, я в вересні демобілізувався. Я знаю як воно є. Всі проблеми усвідомлюю, перепускаючи їх через себе, - зазначив Володимир Шамрай, відповідаючи на питання громадських активістів, - Так склалось, що зараз я знаходжусь по той бік проблеми. Як буде проводитись робота щодо баз? У вас є вже конкретні номера телефонів, конкретні люди. Обов'язково будемо зв'язуватись з вами, щоб цю базу розширювати. Абсолютно знати все не можливо. Ми повинні разом спільно гуртуватися, щоб вирішити проблеми. Отже центр має займатися анкетуванням, ... максимально передзвонювати й розпитувати, які в кого є проблеми?"
джерело: Лайф Інфо