Наша газета цією статтею продовжує рубрику «Правова допомога»

Наша газета цією статтею продовжує рубрику «Правова допомога»

2015-12-31 17:50:12

Наша газета цією статтею продовжує рубрику «Правова допомога»

Наша газета цією статтею продовжує рубрику «Правова допомога». Нагадаємо, що з 1 липня 2015 року розпочав прийом громадян Стрийський місцевий центр з надання безоплатної  вторинної правової допомоги. До цієї установи уже звернулося більше ста мешканців Дрогобиччини. Про послуги, надання яких забезпечує центр, та про осіб, які мають них право, а також про види первинної правової допомоги  ми сьогодні поговоримо із Марією Николаїшин — директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Володимиром Коцюбою – заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючим справами виконкому Дрогобицької міської ради.

Пане Володимире, що таке первинна правова допомога?

Безоплатна  первинна  правова  допомога  -  вид  державної гарантії,  що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок  їх  реалізації,  відновлення  у  випадку  їх порушення та порядок оскарження рішень,  дій чи бездіяльності органів державної влади,  органів  місцевого  самоврядування,  посадових і службових осіб.

Безоплатна первинна правова  допомога  включає  такі  види правових послуг:
     1) надання правової інформації;
     2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
     3) складення   заяв,  скарг  та  інших  документів  правового характеру (крім документів процесуального характеру);
     4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Хочу акцентувати увагу мешканців Дрогобича та Стебника, що первинну правову допомогу можна отримати не лише в громадській приймальні Дрогобицького міськрайонного управління юстиції, але ще й у Дрогобицькій міській раді. Власне розпорядженням Дрогобицького міського голови на спеціалістів юридичного відділу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради покладено обов’язки надавати нашим мешканцям первинну правову допомогу. Вони приймають громадян щоп’ятниці  з 9.00 до 14.45 із перервою на обід з 12.00 до 12.45.  У разі, якщо  велика кількість бажаючих захоче отримати первинну правову допомогу, будуть черги громадян, то думаю, що розпорядженням міського голови можна буде  збільшити час прийому громадян.

  Пані Маріє,  роз`ясніть, будь-ласка, нашим читачам, що таке безоплатна вторинна правова допомога?                                                                                        

Зауважу, що безоплатна вторинна правова  допомога  включає  такі  види правових послуг: захист, здійснення  представництва інтересів осіб,  котрі мають право на безоплатну вторинну правову допомогу,  в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру.

Хто має право отримати від Вас допомогу?

Місцеві центри забезпечують доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян. Серед інших, це:

1) особи,  якщо середньомісячний  сукупний  дохід їхньої   сім'ї   нижчий   суми прожиткового  мінімуму,  розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для  осіб, які   належать   до   основних соціальних  і  демографічних  груп населення;

2) інваліди,  які  отримують  пенсію  або  допомогу,   що призначається  замість  пенсії,  у  розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб,  - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону;

3) діти-сироти,  діти,  позбавлені  батьківського піклування, безпритульні діти,  діти,  які можуть  стати  або  стали  жертвами насильства  в  сім'ї,  - на всі види правових послуг,  передбачені частиною другою статті 13 цього Закону;

4) ветерани  війни  та особи,  на яких поширюється дія Закону України "Про  статус  ветеранів  війни,  гарантії  їх  соціального захисту" ,  особи,  які  мають  особливі  заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною,  особи,  які належать до  числа  жертв нацистських переслідувань,  - на правові послуги, передбачені пунктами 1-3 частини другої статті  13  цього  Закону, стосовно питань, пов'язаних з їх соціальним захистом;

5) особи,  щодо  яких  суд  розглядає  справу  про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи,  визнання  фізичної  особи недієздатною та   поновлення   цивільної   дієздатності   фізичної особи, - на правові послуги,  передбачені пунктами 2 і  3  частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді;

А хто має право на первинну правову допомогу, пане Володимире?

Право на безоплатну первинну  правову  допомогу  згідно  з Конституцією  України   та  цим Законом мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Пані Маріє, чи може особу, яка потребує захисту прав у суді, працівник громадської приймальні управління юстиції чи юридичного відділу Дрогобицької міської ради скерувати до Вашого центру?

Звичайно, ми сподіваємося на таку співпрацю, котра полягає у скеруванні громадян певних цільових категорій, про які я згадувала попередньо, до нас для того, щоб вони могли вчасно отримати допомогу адвоката.

Де  Вас можна знайти?

АДРЕСА ЦЕНТРУ: м. Стрий, вул. Ольги Бачинської, 1, а. Громадяни приймаються  з 8.00 до 17.00 щодня крім вихідних та святкових  без перерви на обід.

АДРЕСА установи, де надається первинна правова допомога: м. Дрогобич,             пл. Ринок, 1, кабінет 26, юридичний відділ виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. 

джерело: Власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар