Сьогодні День пам’яті Героїв Крут. 8 фактів про битву (відео)

Сьогодні День пам’яті Героїв Крут. 8 фактів про битву (відео)

2016-01-30 14:11:27

Сьогодні День пам’яті Героїв Крут. 8 фактів про битву (відео)

29 січня Україна вшановує День пам’яті Героїв Крут. 98 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. Пропонуємо 8 фактів про битву, що навіки увійшла в історію - see more at: http://tvoemisto.tv/news/sogodni_den_pamyati_geroiv_krut_8_faktiv_pro_bytvu_75888.html#sthash.ubwssdi6.dpuf

 

1. 29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва відбувся бій між 5-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ма київськими студентами,

2. Бій тривав 5 годин. Він став символом боротьби за свободу і незалежність українського народу. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, — та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут, намагаючись протистояти просуванню до Києва окупаційної армії Муравйова, незалежність України.

3. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

4. Зі спогадів очевидців дізнаємося, що Григорій Пипський, зі Старосамбірщини, перед розстрілом перший почав співати «Ще не вмерла Україна», решта студентів підтримали спів.

5. Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року, було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним.

6. В радянські часи полеглих у Крутах кваліфікували як зрадників. На місці загибелі героїв розбили парк. Пізніше, після другої світової війни, тут поховали радянських воїнів, полеглих при визволенні Києва.

7. Вперше про увічнення пам'яті студентів згадали в 1990-х роках, коли Народний Рух України встановив на місці загибелі студентів дерев'яний хрест.

8. Офіційно День пам'яті Героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указом Президента «Про вшанування пам'яті Героїв Крут». На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам'ятні знаки.

Читайте також: Як у Львові вшановуватимуть Героїв Крут. Програма заходів

Також вчора, 28 січня, youtube-каналі президента України Петра Порошенка з'явилося відео, присвячене легендарному бою під Крутами. Короткий відеоролик демонструє вояків минулого і сучасних воїнів Збройних Сил України, які захищають нашу державу нині.

- see more at: http://tvoemisto.tv/news/sogodni_den_pamyati_geroiv_krut_8_faktiv_pro_bytvu_75888.html#sthash.ubwssdi6.dpuf

Вшануймо пам’ять Героїв Крут


джерело: Твоє місто


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар