Вчора, 14 червня,у Дрогобичі по вул. Ковальській з 21 до 22 години демонтували торгові столи (відео)

Вчора, 14 червня,у Дрогобичі по вул. Ковальській з 21 до 22 години демонтували торгові столи (відео)

2016-06-15 08:13:17

На вул. Ковальській ввечері демонтували торгові ряди

Скандальна тема КП «Дрогобицький ринок» розгорілася ще три роки тому, коли пізнього вечора у змові з владою місцеві підприємці розпочали демонтаж торгових рядів молочних рядів. Солодкі обіцянки влади Радзієвського втихомирили на деякий час дрогобичан та селян, які торгували на ринку. Наголошую: на цьому ринку отримували сезонний заробіток як селяни, так і ті дрогобичани, які виростили сільгосппродукцію на своїх городах і присадибних (дачних) ділянках. Було зручно всім. Але три роки торгівлі без даху, під дощем, у спеку чи мороз для продавців завершилися «сюрпризом»: замість обіцяних владою 80-100 торгових місць під дахом «Гетьмана» людям запропонували «Молочний рай». Але ніхто туди не пішов продавати молоко за 3 грн. на день. Чому? Про це ще треба запитати в селян. Зрештою, самі селяни не отримали жодної компенсації за таке трирічне поневіряння. Тепер виявилося, що тимчасові ряди, на яких вони торгували – незаконна стихійна торгівля.

Проблема продовольчого ринку виникла не з порожнього місця. Головною причиною стала тотальна і цілеспрямована руйнація промзони міста, яка викинула на вулиці десятки тисяч безробітних. Нема виробництва – значить відсутні надходження в бюджет міста, зростає число безробітних, підвищується тиск на Пенсійний фонд та бюджет, зростає злочинність у місті, а хороші спеціалісти, професіонали і загалом здібна молодь втікає за кордон. Соромно визнавати, що у колишньому промисловому Дрогобичі сьогодні рятує бюджет міста… ДДПУ ім. Івана Франка. Відтак виживати залишається лише шляхом торгівлі або вирощеної власними руками продукції, або ж за системою «купи-продай». Продуктовий ринок у Дрогобичі в історичному контексті перемістився з майдану Ринок на територію між вулицями Ковальська-Малий Ринок. Якщо раніше на цьому ринку реалізовували сільгосппродукцію здебільшого продуценти, то сьогодні тут торгують підприємці, які її купують у великих аграрних виробників України та Польщі. Вони витіснили селян на вул. Ковальську. Поступово як на території ринку, так і на вул. Ковальській почали продавати не тільки продукти, але й товари інших груп. Фактично дотепер на Ковальській продавали молочні вироби, овочі та фрукти як виробники, так і ті, що перепродують.

Сміття і сморід на Ковальській, стоптані газони, схоже, розізлили владу, тож було вирішено виселити з Ковальської всіх. Хоча є припущення, що торгівля на Ковальській стала кісткою в горлі не так владі, як іншим зацікавленим особам.

Ввечері 14 червня директор ринку Володимир Білоган разом з особами, які не захотіли назвати своє ім’я, розпочали демонтаж металевих столів та інших конструкцій на вулиці Ковальській. На відеокамеру пан Володимир пояснив свої дії (дивіться відеосюжет), мотивуючи їх рішенням влади, безладом під час та після торгівлі, багаторазовим попередженням продавців про те, що на цьому місці торгувати неможна. Охочим продавати вирощену продукцію, як повідомив директор ринку, слід звертатися за документами в сільські ради за довідками, оформляються приватними підприємцями. Натомість продавцям пропонують скористатися торговими рядами всередині ринку, у «Молочному раю», а також торговими майданчиками, які будуть повністю обладнані, зокрема, на Пилипа Орлика (біля парку напроти магазину «Наш край»), М. Грушевського (біля цвинтаря напроти універмагу) через 2-3 тижні.

Дивно, що ще хтось на Дрогобиччині  сьогодні хоче працювати на землі, доглядати за кіньми, ВРХ і т.д., саджати картоплю, орати, сіяти зерно. Навіщо? Щоб потім платити гроші за проїзд до міста і назад, вистоятися на базарі, заплатити ринковий збір та ще продати тяжко вирощену продукцію за символічну ціну? Який сенс? Можна ж піти легшим шляхом: взагалі всім виїхати за кордон і гнути на чужинця спину. Ну, виїхали 7 мільйонів українців, то можна й усім, хто ще може працювати, а натомість залишити самих пенсіонерів, інвалідів, бюджетників, чи ні? Навіщо взагалі тяжко працювати на землі, якщо ніхто не сприяє праці аграрія, при цьому мимохіть виникає альтернатива – податися на легші хліба? Чи розуміють це міщани, чи цінують працю трударів на землі? Сумнівно, ну хіба що якийсь малий відсоток – здебільшого ті, які втекли з села, або допомагають на селі стареньким батькам. Вони вже не повернуться в село. Що будемо купувати далі? Підробку в супермаркетах?

Насамкінець зобов’язаний повідомити працівників ринку та кожного місцевого чиновника про те, що законодавством України передбачена кримінальна відповідальність за такі злочинні діяння, як: погроза або насильство щодо журналіста (стаття 345-1), умисне знищення або пошкодження майна журналіста (стаття 347-1), посягання на життя журналіста (стаття 348-1) та інші протиправні дії.

 

Відео - https://youtu.be/peqpkhimpaa 

інші фото є у фотоальбомі на сайті

 

Юрій Федчак, Гомін Галичини

У продовження вчорашніх подій на ринку по вул.Ковальській виявилося, що на сесії міської ради питання ринку по вул.Ковальській не було вирішено у правовий спосіб, рішення міської ради щодо знесення торгових столів не було затверджено.


джерело: автор






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар