Сьогодні – “за”, завтра – “проти”. Про мінливість депутатської позиції

Сьогодні – “за”, завтра – “проти”. Про мінливість депутатської позиції

2016-08-23 01:41:41

Сьогодні – “за”, завтра – “проти”. Про мінливість депутатської позиції

Депутат, який балотується на виборах – наче кавалер з несерйозними намірами. Він обіцяє все і одразу, бажаючи отримати взамін кредит довіри та необхідний голос. Опісля ж він перетворюється на мінливу капризну панянку, що дозволяє собі змінювати політичні погляди чи позиції, залежно від настрою чи особистої вигоди. Не хочеться образити тих депутатів, які працюють на користь громади, однак зрадливих маріонеткових політиків у нас досі предостатньо.

Мінливість депутатських поглядів можна прослідковувати доволі часто. Сьогодні продемонструю черговий її прояв, на прикладі останньої сесії Дрогобицької міської ради. Під час її проведення, депутати проявили вражаючу безхребетність, відмовившись від заслуховування звіту очільника відділу освіти Петра Сушка, якого ще місяць тому так емоційно вимагали. Проблеми в освітній галузі, навколо яких неодноразово здіймалась хвиля обурення і на яких так активно піарились безліч міських обранців, сьогодні їм здались вже неважливими та такими, на які можна закрити очі. Дивно, чи не так, завдяки чому їх думка так різко змінилась?

На останній сесії Дрогобицької міської ради відбулось чимало скандальних подій. Деякі власники мандату відчули себе всесильними та взялись виганяти з залу та з міста тепер вже екс-радницю міського голови Надію Лисенко. На слуху в усіх був також випадок, коли на подвір’я директора КП “Дрогобицький ринок” Володимира Білогана кинули гранату. Одним словом сталось чимало резонансних подій в місті Котермака, до яких була прикута увага громадськості.

Тим часом, у світлі всіх скандальних перипетій, депутати міської ради вирішили тихенько “протягнути” питання, що стосується роботи міського відділу освіти, а точніше його керівника Петра Сушка. Однієї пропозиції виявилось достатньо для того, щоб рада вкотре закрила очі на всі порушення та скандали, що супроводжують роботу освітньої галузі міста.

Нагадаю, що на одному з засідань попередньої сесії міськради депутати вкрай негативно висловлювались в адресу Петра Сушка та того хаосу, що твориться в підзвітному йому відділі. З різкою критикою в адресу Сушка виступали депутати від “Громадянської позиції”, мабуть найбільше емоційних вигуків лунало з вуст Сергія Оленича (“Самопоміч”), цілком заслужена критика звучала і від депутатів “Народного контролю”. Однак тоді ситуація так і обмежилась емоційними вигуками депутатів. Сушко на засідання не з’явився, тож весь негатив посипався на профільного заступника Олега Дукаса.

Варто наголосити, що результатом критики освітнього відділу стало рішення про заслуховування звіту самого Петра Сушка. В четвер, 18 серпня, цей звіт мав прозвучати на сесії. Більше того, “Народний контроль” вимагав не просто заслухати звіт Сушка, але й дати йому належну оцінку. Однак, звіту цього ніхто так і не почув…

Під час сесії, депутат від РУХу Роман Курчик виступив із пропозицією “Зняти з порядку денного питання про звіт керівника відділу освіти Петра Сушка”. Мовляв, навчальний рік на носі і робити черговий шум чи якісь там перетурбації не на часі. Пропозиція стала відвертим сюрпризом для багатьох депутатів. Навіть міський голова Тарас Кучма, який досі неодноразово обстоював та захищав Сушка, здивовано сказав: “Та хай би прозвітував”.

Однак ще більшим сюрпризом стало те, що депутати цю пропозицію підтримали. Більшість міських обранців вирішили закрити очі на те, що відбувається у відділі освіти, або ж їх ця ситуація раптом стала задовольняти. Цікаво також і те, що ті “крикуни”, які емоційно вимагали звіту або й звільнення Сушка ще на минулій сесії, сьогодні сиділи тихо та, без зайвих емоцій, “умили руки” під час голосування.

Тверду позицію в цьому питанні висловила лише фракція “Народного контролю”, депутати якої не змінили своєї думки та проголосували “проти” виключення питання з порядку денного. Ще один голос “проти” додав депутат від “Громадянської позиції” Тарас Демко. Однак 6 депутатських голосів виявилось надто мало, щоб заслухати звіт Петра Сушка, в той час, як 22 народні обранці висловились “за” його виключення з порядку денного.

Голосування депутатів в такому дріб’язковому питанні як заслухання звіту, стало однак дуже демонстративним. Що ж говорити про інші стратегічно важливі для міста та громади питання. Очевидно, депутатський корпус досі не переріс період емоційних піар-виступів і тим паче не доріс до підтвердження своїх слів ділом. Хоча б таким мізерним, як потрібне голосування.

Сьогодні ж маємо те, що маємо. Одного дня депутати кричать, критикують та грозяться змінити систему, а вже іншого тій же системі підігрують, голосуючи так, як того вимагає ситуація чи особиста вигода. І лише одиниці зберігають первісну позицію до кінця. Тішить одне, – під час голосування “колишні крикуни” соромливо опускають очі, натискаючи на планшетах кнопку “утримався” чи не голосуючи. Може таки ще не все втрачено… Хоча судити – лише громаді…

Ніна ФЕДЬКО

Дрогобицька міська рада Львівської області

xii сесія vii скликання

РЕЗУЛЬТАТ?? ПОІМЕННОГО ГОЛОСУВАННЯ

Голосування №:341 проголосовано 18.08.16 10:58:33 За поправку до № 3 від 18.08.16 “Про затвердження порядку денного ХІІ сесії міської ради”

“Пропозиція: зняти з розгляду питання “Звіт про роботу начальника відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради” № 3 від 18.08.16

За – 22 Проти – 6 Утрималися – 0 Не голосували – 5 Всього – 37

Рішення прийнято

Андрухів Андрій Васильович ВІДСУТНІЙ Балог Олег Богданович НЕ ГОЛОСУВАВ
Бернадович Володимир Анатолійович ЗА Бичковяк Олена Вікторівна ПРОТ??
Броварський Назарій Ярославович ЗА Броницький Роман Зіновійович ЗА
Вітульська Марія Іванівна ЗА Городинський Михайло Мар”янович ЗА
Городиський Тарас Іванович ПРОТ?? Грицай Роман Миколайович ЗА
Дацюк Олег Юрійович ЗА Демко Тарас Іванович ПРОТ??
Дзюрах Ірина Василівна ВІДСУТНІЙ Жуковська Олена Генадіївна ЗА
Курчик Роман Михайлович ЗА Куць Іван Миколайович ПРОТ??
Кучма Тарас Ярославович ЗА Кушлик Юрій Орестович ПРОТ??
Лазарів Ігор Ярославович ЗА Лужецький Мирослав Богданович ЗА
Майданюк Олег Євгенійович ЗА Милян Юрій Михайлович НЕ ГОЛОСУВАВ
Муль Роман Миколайович ЗА Настьошин Степан Євгенович ВІДСУТНІЙ
Оленич Сергій Романович НЕ ГОЛОСУВАВ Петруняк Тарас Мирославович НЕ ГОЛОСУВАВ
Пристай Богдан Романович ЗА Розлуцький Ігор Миколайович ВІДСУТНІЙ
Семенишин Зіновій Миронович ПРОТ?? Скірко Орест Володимирович ЗА
Тюска Віктор Миколайович НЕ ГОЛОСУВАВ Хрущ Олег Васильович ЗА
Шагала Роман Миколайович ЗА Шевкенич Андрій Іванович ЗА
Шеремета Михайло Михайлович ЗА Янів Андрій Євстахійович ЗА
Янів Олена Георгіївна ЗА  

підпис _______________  /Б.Пристай/

підпис _______________  /С.Оленич/

джерело: Nina fedko


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар