У Франції помер Володи́мир Ко́сик

У Франції помер Володи́мир Ко́сик

2017-06-14 11:13:16

У Франції помер Володи́мир Ко́сик

У Франції помер Володи́мир Ко́сик — український історик, фахівець з історії французько-українських взаємин, історії УНР та історії України періоду Другої світової війни.
Володимир Косик народився 26 листопада 1924 р. в селі Вацевичі біля Дрогобича в бідній селянській родині. Середню освіту здобув у Дрогобичі. Під час Другої світової війни був учасником підпілля ОУН. Під кінець війни був вивезений на примусові роботи до Східної Німеччини, звідки у вересні 1946 р. перейшов до Західної Німеччини, окупованої англо-американськими та французькими військами.
З 1948 року він живе у Франції. Працював на фабриці, у вільний час займався науковою діяльністю. Навчався в Українському вільному університеті (УВУ) в Мюнхені і за кілька років у Сорбонні та в Інституті історії сучасних міжнародних взаємин.
Володимир Косик був засновником і редактором франкомовного журналу «Європейський Схід» (фр. l’est européen). Брав активну участь у громадському житті української діаспори Франції. У 1961 році його обрали головою «Об'єднання українців у Франції».
У 1960-1980-их роках читав лекції з історії України в Українському вільному університеті в Мюнхені, а також у Національному інституті східних мов і цивілізацій університету Париж-3.
З 1992 року часто відвідував Україну, читав спецкурси з історії України в багатьох університетах України: (Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Дрогобич).
Популярною стала його книга "Україна і Німеччина у Другій світовій війні"

Анатолій Власюк

джерело: трибуна Дрогобиччини


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар