Юрій Федчак для редакції газети Гомін Галичини

Юрій Федчак для редакції газети Гомін Галичини

2017-10-13 15:34:10

Юрій Федчак для редакції газети Гомін Галичини

Для редакції газети Гомін Галичини

Дрогобич декілька днів тому сколихнула страшна звістка: внаслідок зараження менінгококовою інфекцією на четвертому році життя померла маленька дрогобичанка Анастасія. Діагноз встановили 6 жовтня, та вже через добу дитина померла. Серед батьків дітей, разом з якими у дитячому садочку № 2 «Калинонька» виховувалася ця дитина, зчинилася паніка. 11 жовтня в дитсадку відбулися збори батьків за участю заступника міського голови Василя Качмара, начальника відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Петра Сушка та фахівців. Проте містом поповзли різні чутки, тож захотілося отримати спростування, як то кажуть, з перших вуст. Відтак 12 жовтня фотокореспондент газети «Гомін Галичини» взяв інтерв'ю в начальника відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради Володимира Чуби.
- Володимире Івановичу, чи проведена перевірка вихованців ДНЗ «Калинонька» на можливе зараження інфекцією менінгококу?
- Із взятих мазків у дітей садочку мають бути вже завтра готові перші результати; переживання батьків були безпідставними, але ми пішли їм назустріч. Завтра візьмемо мазки для проведення аналізів у першій школі, де є діти, які контактували з померлою від менінгококу дитиною. Наразі в дитсадку запроваджено карантин, проведені всі заходи дезінфекції приміщень.
- Тож скільки сьогодні в Дрогобичі є хворих дітей?
- До мене дійшли чутки, що в інфекційній лікарні перебуває аж 125 хворих на менінгокок осіб, але не вірте цим чуткам. Це – неправда. У цій лікарні є 35 ліжок, максимум може прийняти 40 хворих. На даний час там лежить лише одна дитина з доступними явищами з цієї групи дитсадка, яка могла контактувати з хворою дитиною, але ні про який менінгіт мова не йде. Інших дітей, у яких би були підозри на менінгококову інфекцію, немає.
- Що могло бути джерелом інфекції?
- Носієм інфекції міг бути хто завгодно, з ким контактувала дитина, і довідатися про це вкрай складно, бо інкубаційний період триває 3-5, буває до 10 днів, і за цей період жодних ознак захворювання заражена людина не виявляє. До того ж, збудник хвороби поширюється повітряно-краплинним шляхом, тому встановити першоджерело майже неможливо.
- А які симптоми хвороби?
- Сильний головний біль, болі в шийно-спинний області, хворобливі симптоми в горлі, риніт, сухість і блідість шкіри, судомні м'язові скорочення, може виявлятися світлобоязнь, підвищена температура тіла близько 38-39° С. До речі, менінгокок є бактерією, і на відміну від вірусів при температурі зовнішнього середовища нижче +15° С гине; ідеальною ж температурою для розвитку менінгококу є +37° С.
- Чому так пізно виявили причину хвороби?
- Одразу визначити етіологію хвороби неможливо. Діагностика менінгококової інфекції базується на результатах загальноклінічних і лабораторних методів дослідження. Бактеріологічне дослідження проводиться для отримання чистої культури менінгококів, а це – близько трьох днів. Коли діагноз підтвердився, лікарі підібрали необхідні антибіотики для боротьби з хворобою, проте хвороба при менінгококу набула блискавичної форми. Ця властивість притаманна менінгококовій інфекції. Лікарі відчайдушно боролися за життя дитини, яка перебувала у стабільно важкому стані, але врятувати не змогли. 
- Що робити при перших симптомах захворюваннях на менінгококову інфекцію?
- Негайно звернутися за допомогою до лікаря. Зволікання, як і самолікування можуть призвести до летальних наслідків, адже своєчасно розпочате лікування, нагляд лікарів є визначальними. Тому саме завдяки своєчасній госпіталізації при підозрі на менінгіт будуть проведені всі необхідні аналізи і назначена раціональна антибіотикотерапія менінгококу. Тут кожна година, кожна хвилина є цінною.
Володимир Чуба наостанок запевнив, що постійно контролює ситуацію у Дрогобичі і Стебнику, і підстав для паніки немає.

Юрій Федчак, Гомін Галичини

джерело: автор






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар