Гатненський детектив: теща секретаря сільради забудує висотками городи людей

Гатненський детектив: теща секретаря сільради забудує висотками городи людей

2017-12-05 15:37:37

Гатненський детектив: теща секретаря сільради забудує висотками городи людей

У мешканців будинку відібрали частину прибудинкової території. Три ділянки опинилися у власності тещі секретаря ради Дрощі. Площа її ділянки в детальному плані зросла мало не вдвічі.


Сільськогосподарську землю вона передає забудовнику багатоповерхівок Кононову. Громадські обговорення ДПТ сфальшовані. Їх проводив Дроща, який має конфлікт інтересів. Виконком погодив містобудівні умови для забудовника.

Уже кілька десятиліть у двоповерховому житловому будинку в Гатному по вул. Покровська, 2 живе 8 сімей, які ведуть навколо будинку свою господарську діяльність.

Уже кілька десятиліть у двоповерховому житловому будинку в Гатному по вул. Покровська, 2 живе 8 сімей, які ведуть навколо будинку свою господарську діяльність.

На фото зліва направо: керівник комунального підприємства "МКП - Гатне" Сергій Пилипенко, секретар сільської ради Петро Дроща

Надія Легка розповідає, що мешкає в будинку з 1972 року і відтоді на прибудинковій території весь час вона із сусідами вела господарство:

Місцева мешканка Надія Легка


 

 

З 1972 року я сюди приїхала - пішла на ферму працювать, одержала квартиру і разом із квартирою одержали ми погреби… Всі займалися господарством. Було тут курей, гусей і всього в цьому дворі багато. Уже в цьому році сказали, що це не наше - будем усе валять… Ми узнали, що цей кусок землі, де наші сараї, він уже відданий зовсім другій людині непонятно якій і за що...
 

 

Мешканці будинку намагалися дізнатися у Гатненської сільської ради, чи справі у них заберуть земельні ділянки, якими вони протягом багатьох років користувались.

Депутати ради у 2016 і в 2017 роках приїжджали на Покровську, 2 і робили обстеження багатоквартирного житлового будинку. Спершу депутати зазіхнули на погреби й сараї, назвавши їх самовільно побудованими. 

 

 

Громадяни - жителі багатоквартирного будинку по вулиці Покровська 2 багато років тому самовільно побудували погріба та різні прибудови до них без відповідних на то дозволів. Земельна ділянка, на якій побудовані погріба до складу прибудинкової території багатоквартирного будинку - не входить, - зазначають депутати в акті обстеження ділянки за 2016 рік (орфографію збережено).

 

Надія Легка каже, що мешканцям будинку пощастило дістати викопіювання плану, де видно, що і погреби і городи - їхня прибудинкова територія.

Після цього депутати Гатненської сільської ради  змушені були визнати, що ділянка таки належить до прибудинкової території.

 

 

Земельна ділянка, на якій побудовані погріба входить до складу прибудинкової території багатоквартирного будинку, - зробила цілком протилежний висновок комісія.

 

Але це не завадило сільраді людські городи віддати трьом невідомим людям.

Так, рішеннями Гатненської сільської ради за травень 2015 року були затверджені проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам Сапсаю Андрію Володимировичу, Мовчан Тамарі Митрофанівні та Антіпову Сергію Вячеславовичу для ведення особистого селянського господарства.

Ці землі включають в себе ділянку, на якій побудовані погреби та сараї, а також дві ділянки під садівництво (городництво) позаду будинку, що знаходились у комунальній власності. Жителі двоповерхівки користувались ними десятиліттями.  

Одна зі щасливих власниць людських городів - Тамара Мовчан, якій надавалась земельна ділянка з кадастровим номером 3222481601:01:010:5036 для ведення особистого селянського господарства. 

Це мешканка Гатного і працівниця комунального підприємства “МКП - Гатне”, у якому свого часу був директором нинішній секретар сільради Петро Дроща.

Фото зі сторінки у Тамари Мовчан у facebook

На запитання, чи знає вона про те, що у травні 2015-го Гатненською сільською радою на неї була оформлена ділянка на Покровській під ведення особистого селянського господарства, Тамара Мовчан відповіла, що порадиться, чи можна відповідати на це питання, і передзвонить.

На момент публікації матеріалу Мовчан Тамара не передзвонила нам, щоб відповісти на запитання щодо землі.
 

Хто насправді є власником виділених земельних ділянок?

Невдовзі ці три земельні ділянки, згідно з державним реєстром речових прав на нерухоме майно, в один день опинились у приватній власності громадянки Ольги Іванівни Андрієвської.

Ольга Андрієвська - це теща депутата, нинішнього секретаря і колишнього керівника комунального підприємства “МКП - Гатне” Гатненської сільської ради Петра Дрощі, який очолив ТОП доходів депутатів ради з доходами за 2016 рік у понад 1,6 млн грн.

 

 

Просто купила і всьо, а що тут такого?.. Що я відбираю землю? Я її придбала, то моя земля, так що? - відповідає Андрієвська.

 


 

Магіяяк площа ділянки з 45 соток в детальному плані зросла до 75 і чому їх перепрофілювали під багатоповерхову забудову

Щойно три ділянки площею 45 соток опинились у приватній власності тещі секретаря сільради Ольги Андрієвської, вона уклала договір про право забудови всіх трьох земельних ділянок (суперфіцій) зі скандальним забудовником Гатного Владиславом Кононовим.

Владислав Кононов “замахнувся” і на будівництво багатоповерхівок на вулиці Покровській посеред індивідуальної забудови. До городів мешканців двоповерхівки навіть привезли споруду (МАФ). Ймовірно, під майбутній відділ продажів.

Для того, щоб легалізувати будівництво багатоповерхівки на людських городах і землях із призначенням для ведення селянського господарства зять-секретар для тещі, ймовірно, сфальшував громадські слухання про Детальний план території. При цьому в документі фігурує вже не 45 соток землі, а дві різні цифри - то 70, то 75 соток. 
 

Протокол громадських обговорень ДПТ сфабрикували?

Відповідно до українського законодавства перед затвердженням детального плану території земельної ділянки повинно пройти його громадське обговорення.

На громадське обговорення ДПТ, згідно з протоколом, нібито були запрошені повнолітні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблявся детальний план. Тобто це мали бути мешканці двоповерхвіки. Їх також записали в список присутніх на обговоренні. Також з-поміж присутніх є сама Андрієвська.

При цьому Андрієвська запевняє, що на громадські слухання не ходила і не знає яким чином її три ділянки площею 45 соток в наступних документах фігурують із площею 70 соток:

 

 

Я не знаю, без поняття. Я на ваших слуханнях не була і не знаю, то там що писав і що казав. 45? Я щас виясню, подивлюся, я не в курсі просто. Щас в даний момент я не помню, вибачте.


Жителі двоповерхівки перший раз чують громадські і дивуються, чому їх не запросили. 
 

 

Про продажу этой земли мы узнали совершенно случайно. После того, как начали ходить в сильську раду нам сказали, что все это ерунда, никто ничего не продавал. Потом говорили: “никто вашу землю не тронет, успокойтесь, мы вас не обидим. Все нормально. Все ваши сараи, все ваши погреба остануться на месте”. А теперь в результате мы узнаем, что тут вообще уже громадськи слухання были оказывается, про которые мы тоже не слышали… Оно было? Не было! ?? нам до сих пор тыкают и говорят, что все хорошо будет. Не переживайте, ваши сараи остануться на месте. Хотя уже план застройки есть, - резюмує мешканка житлового будинку Оксана.



Виходить, протокол громадських слухань могли сфальшувати. Цікаво, що на цих псевдослуханнях зять Петро Дроща, був одночасно членом секретаріату громадських слухань та їх погоджувальної комісії. Він міг мати конфлікт інтересів чи керуватися інтересами своєї тещі, коли мова йшла про детальний план території забудови земельної ділянки під розміщення багатоквартирних житлових будинків.

На запитання щодо того, що в зятя міг бути конфлікт інтересів, коли він увійшов до складу комісії з обстеження ділянок і до секретаріату зборів громадських слухань щодо детального плану території, Андрієвська відповіла, що її це не стосується.

 

 

Знаєте, я до Петра-зятя ніякого відношення не маю. Що він там робить - це не моє діло. У мене своїх проблєм хватає. Я лежала в лікарні пару місяців - приїхала з інфарктом, так що пожалуста не грузіть мене своїми проблємами - вони мені не нада і що там зять робить - це мене тоже не касається. А землю я купила, бо мені нада було купить її да і всьо!, - відповіла Андрієвська.

 

Сам Петро Дроща від коментарів відмовляється.

 

 

Без коментарів. Моя теща з тестем… я може вже не спілкуюся, якщо ви не знаєте… Я вам ще раз кажу - без коментарів… А ти там не улибайся! стоїш сзаді…, - відповідає секретар сільської ради на запитання журналістів.


Таким чином протокол громадських обговорень не можна вважати правомірним, виходячи з того, що на громадське обговорення детального плану території не були запрошені мешканці двоповерхівки, які насамперед мали бути присутні на слуханнях, але яких записали присутніми. Без врахування думки жителів двоповерхівки, після затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність підставним особам, затвердження детального плану території - на території, прилеглій до житлового будинку, сумнівний забудовник може збудувати черговий житловий комплекс орієнтовно на 188 квартир (за словами Андрієвської в протоколі громадських слухань - прим. авт.) без централізованого каналізування.

джерело: чесно






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар