Здоровеньким були, Дрогобичу!

Здоровеньким були, Дрогобичу!

2018-01-21 21:05:40

Здоровеньким були, Дрогобичу!

На фото – уродженка Дрогобича, кінозірка Елізабет Бергнер.
Елізабет Бергнер – відома акторка театру та кіно, яка прославилась на весь світ завдяки своїй акторські грі у багатьох фільмах першої половини ХХ століття. Сама Марлен Дітріх в своїх мемуарах сказала про неї: «Елізабет Бергнер – ідол тисяч і мій кумир тих давніх років, до «Блакитного ангела».
Елізабет народилась в 1897 році в місті Дрогобич на Львівщині. Освіту здобула у Віденській консерваторії. Більшість свого життя вона прожила в Німеччині та Австрії. Вже 1923 року Елізабет знялася у своєму першому фільмі. В тому ж році, в Берліні вона одружилася з кінорежисером Паулем Циннером (1890–1969). Проте шлюб був нетривалим. Далі були активні гастролі по європейських країнах. Коли в Німеччині до влади прийшли нацисти, Елізабет переїхала до Парижа, а потім до Лондона. Потім Бергнер їде до США, де познайомиться з відомим європейським прозаїком Ремарком та тісно співпрацює в кількох кінокартинах.
Незважаючи на те, що війна закінчилась, акторка вже не повернулась до Німеччини. Вона грала в театрі, знімалась у кіно, але, зрозуміло, довоєнного успіху вже не було. Як експеримент, у 1970 році Е. Бергнер спробувала себе як режисер.
Прожила актриса довге і цікаве життя. Померла у 1986 році в столиці Англії. Її найвідоміші стрічки: «Мрійливі вуста», «Катерина Велика», «Ніколи не залишай мене», «Як вам це сподобається», «Вкрадене життя», «Говорить Париж». В 1979 році її нагородили премією Ернста Любітця, а в 1982 – Елеонори Дузе. Проте найбільше її досягнення – це, безумовно, номінація на Оскар у 1934 році за фільм «Катерина Велика».

Автор - Тетяна Яцечко-Блаженко
Джерело – http://lvnews.org.ua/post/view/1500886825...

джерело: фб


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар