Гомін Галичини
Чи потрібен Бориславу кінотеатр?

Чи потрібен Бориславу кінотеатр?

2018-02-11 19:19:15

Чи потрібен Бориславу кінотеатр?

Розвиток будь-якого міста залежить від інфраструктури, яка обслуговує потреби його населення. До цього відноситься медицина, освіта, низка комунальних підприємств і т.д., словом, соціальна сфера. Однак коли ми згадуємо про духовність, чомусь помилково звертаємо свою увагу виключно на Церкву, і поза тим не бачимо інших храмів культурного і духовного життя населення, зокрема молоді. Після відкриття у Дрогобичі кінотеатру «Злата» до мене з нотками певного жалю звернулася юна мешканка Борислава: чому для Трускавця і Дрогобича створені всі умови задоволення культурних потреб міщан (драмтеатр, вже є два кінотеатри, міський та районний народні доми, філармонія (ансамбль "Верховина"), музичний коледж, в якому можна й безкоштовно подивитися різні концерти, бібліотека, де проводяться різні літературні заходи) і багато іншого, а жителі її рідного міста залишаються за бортом? Молодь міста нафтовиків, як скаржиться мені дівчина, має лише одну альтернативу – бари, і зрідка – щось цікаве в бориславському Палаці культури. "Хочемо мати свій кінотеатр!" – вимагає бориславська молодь. 
Звісно, я пояснив дівчині, що кінотеатр "Злата" – це установа, яка належить приватному підприємцю, і чи схоче він вкладати власні кошти у будівництво кінотеатру в Бориславі – залежить від його особистої волі, цього вимагати від нього не можемо. Складно також пояснити молодій людині, що, окрім вкладення власних коштів у цей бізнес, кожен підприємець ризикує багато чим, наприклад, спочатку треба подолати різні бюрократичні бар'єри, платити податки, а можна й взагалі стати банкрутом, якщо взяти кредит в банку, а бізнес не окупиться, адже ніхто жодних гарантій не дає. А ще йому можуть створювати штучні перешкоди різні дяді і тьоті, які дружать з корупцією. Зрештою, як пояснити молодій людині, що навіть місце заснування кінотеатру – це величезний ризик: якщо візьмеш в оренду приміщення комунального підприємства, то невідомо, чи змінить влада умови орендної плати через рік-два в гіршу сторону? А приміщення ж потрібно буде реконструювати – на це потрібні додаткові витрати, а якщо збудувати кінотеатр на новій землі, то треба ще й мати цю землю…
Тому вважаю, що бориславська влада зобов'язана прислухатися до потреб міської молоді і молоді прилеглих сіл. Підтримка будівництва кінотеатру в Бориславі – це інвестиції в майбутнє міста: або воно буде розвиватися, або перетвориться у безлюдне місто.

Юрій Федчак, Гомін Галичини,
Нафтовик Борислава

джерело: автор


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар