Відійшов великий філософ, моральний авторитет, леґенда України. На Відхід Мирослава Поповича

Відійшов великий філософ, моральний авторитет, леґенда України. На Відхід Мирослава Поповича

2018-02-11 20:05:09

Відійшов великий філософ, моральний авторитет, леґенда України. На Відхід Мирослава Поповича

Скорботні дні переживаємо нині. Вчора, десятого лютого, у Вічність відійшов Мирослав Попович. Людина, Філософ, Академік ,співзасновник і учасник ініціативної групи «Першого грудня»…
Ми все планували інтерв’ю для нашого видання, але й постійна зайнятість , й те, що хворів останнім часом не дали можливості здійснити задум…

 

Прикро й те, що не бував вже роки в Києві, тож бачилися ми дуже давно. Останній раз – у Дрогобичі, взимку 2010 року. А знайомі були від початку 80-х. Тоді я вперше попав у відділ логіки Інституту філософії (там працювала Наталя Вяткіна й аспірантом був Григорій Домб, друзі, який познайомили нас), яким керував незабутній пан Мирослав. Згодом, вже за Незалежности він очолив Інститут.

Часто коли приїздив до Києва, мав щастя спілкуватися з Мирославом Володимировичем, не разу бував у його гостинній оселі у Святошині, де нерідко господар вража своєю кулінарною майстерність, адже кухня – це ще одна його пристрасть, й справді був майстром і тут.

Як визначного філософа, літератора, громадського діяча, одного з справжніх моральних авторитетів знали Мирослава Поповича й в Європі, часто читав лекцій у Франції та Швайцарії. Був кавалером Ордену Почесного Леґіону.

Нещодавно спілкувався із спільними знайомими та друзями, з родиною Мирослава Володимирович й мав надію ще раз побачитися. Не судилося. Немає вже його з нами. Два місяці не дожив пан Мирослав до свого 88-го дня народження.

На смерть леґендарного філософа вже відгукнулася безліч людей. Ось що написав про цю велику втрату проректор К національного університету  імені Тараса Шевченка Володимир Бугров у соціальній мережі Фейсбук: «Відійшов у Засвіти філософ, мисленник, людина, моральний авторитет Мирослав Володимирович Попович. Це велика втрата для України. Хай покоїться з миром! Світла пам’ять достойному вчителю!»

Відгукнувся у Фейсбуку на смерть Мирослава Поповича й Президент Петро Порошенко: «Україна втратила великого мислителя і одного зі своїх беззаперечних моральних авторитетів.

Вічна пам’ять людині, яка дала нам приклад правди і свободи.

Прощавайте, дорогий пане Мирославе. Завше пам’ятатиму Вас, Вашу доброзичливість, тонкий гумор й наше спілкування, яке згадував і згадую із вдячністю.

Нехай благословенною буде пам’ять про Вас.

Пані Лідіє, Аліно, вся скорботна родина пана Мирослава! Прийміть щирі співчуття у зв’язку із непоправною втратою, передчасною смертю дорогого Мирослава Володимировича. Земля пером видатній Людині, Інтеліґентові, Мислителю.

Довідка:

Доктор філософських наук,  професор, дійсний член НАН України (від 2003 року, до того, від 1992-го був членом-кореспондентом). Мирослав  Попович народився 12 квітня 1930 року. Був директором Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України, співзасновником і учасником  ініціативи «Першого грудня»,

Численні наукові праці вченого присвячені проблемам логіки, методології та філософії науки, філософії й історії культури.

Він  вивчав проблеми свободи і прав людини, становлення відкритого суспільства, формування ідеології та ідейно-політичних засад державотворення, стану суспільної свідомості в посткомуністичній Україні, особливостей української нації і національної ментальності, шляхів гармонізації міжнаціональних та міжетнічних відносин, місця України в європейській спільноті. Був автором монографій про Миколу Гоголя та Григорія Сковороду, світогляд давніх слов’ян, головним редактором «Універсального словника-енциклопедії».

1989 року очолив перший осередок Народного Руху.

Був членом Капітули україно-польського порозуміння, членом Комітету з Національних премій України ім. Тараса Шевченка.

Президент Товариства «Україна-Франція». Головний редактор наукового журналу «Філософська думка».

Кавалер Орденів Ярослава Мудрого, «За заслуги», французького Ордену Почесного Леґіону, низки інших нагород.

Леонід Гольберг

джерело: газета Майдан


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар