Сьогодні Верховна Рада звільнила Гонтареву із посади голови Нацбанку (відео звіт)

Сьогодні Верховна Рада звільнила Гонтареву із посади голови Нацбанку (відео звіт)

2018-03-15 20:33:05

Сьогодні Верховна Рада звільнила Гонтареву із посади голови Нацбанку (відео звіт)


Валерія Гонтарева. Фото: Соколовська Інна/УНІАН
Верховна Рада звільнила голову НБУ Валерію Гонтареву.

За проголосували 342  обранці під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал zik.

Валерія Гонтарева виступила з трибуни Ради, відзвітувавши про свою роботу на посаді очільниці Нацбанку за три роки роботи. Сьогодні у сесійній залі присутній і Яків Смолій, який із травня 2017 року виконує обов’язки голови НБУ і який є кандидатом на посаду очільника національного регулятора у банківському секторі.

Гонтарева назвала, що було зроблено за три роки на посаді:

«По-перше, макрофінансову стабільність, країна перейшла на гнучкий валютний курс та започаткувала нову монетарну політику інфляційного таргетування. Успішна співпраця з МВФ та іншими міжнародними кредиторами дозволила наростити резерви до 18,4 млрд доларів. По-друге, ми очистили банківську систему від неплатоспроможних банків і посилили її стійкість на майбутнє - банки здорові, прозорі і готові відновити кредитування. По-третє, ми здійснили повну трансформацію НБУ, перебудували всі процеси і перетворили його у потужну європейську інституцію».

Після виступу Валерії Гонтаревої нардеп від «Самопомочі» Роман Семенуха запитав очільницю Нацбанку, чому її не було на робочому місці 9 місяців; чому, знаючи про «дірки» у «Приватбанку», туди скеровували кошти на рефінансування; що вона зробила для того, щоб зупинити девальвацію гривні. Нардеп від Опоблоку Олександр Долженков заявив, що нині відбувається звільнення людини, якій вдалося здійснити свою функцію – реалізувати план із девальвації гривні.

Нардеп Олег Ляшко зробив комплімент Валерії Гонтаревій, що та гарно виглядає, а ось гривня, заявив він, не так добре «виглядає».

Сергій Соболєв, нардеп від «Батьківщини», заявив, що добре було б, якби звіт таких посадовців відбувався спільно із звітом від НАБУ та САП. Він нагадав про причетність компанії icuдо виведення 1,5 млрд дол. Януковича та наголосив, що формулювання «звільнення за власним бажанням» не може бути, а слід звільнити пані Гонтареву з іншим вказанням причини та передати відповідні документи до НАБУ та САП.

Під час голосування відставку Гонтаревої підтримали 342 депутати.

Нагадаємо, голова Національного банку України Валерія Гонтарева 10 квітня 2017 року офіційно повідомила, що йде у відставку після майже трирічної роботи на цій посаді. Серед претендентів на посаду голови НБУ називали Смолія і голову правління «Райффайзен банк Аваль» Володимира Лавренчука. Подання на призначення на посаду голови НБУ Якова Смолія, який із травня 2017 року виконує обов’язки голови НБУ, до ВРУ надійшло від Президента 18 січня. Комітет ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував парламенту призначити Смолія на посаду голови НБУ.

Читайте також: Гонтарева йде і кінці в воду? Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/03/15/rada_zvilnyla_gontarevu_iz_posady_golovy_natsbanku_1285409

Читайте також: Гонтарева йде і кінці в воду? Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/03/15/rada_zvilnyla_gontarevu_iz_posady_golovy_natsbanku_1285409

Звіт Валерії Гонтарєвої у стінах парламенту (15.03.18)


джерело: зік


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар