Гомін Галичини




Лептоспіроз. Дератизація, як захід профілактики цього захворювання

Лептоспіроз. Дератизація, як захід профілактики цього захворювання

2018-08-09 18:06:34

 Лептоспіроз. Дератизація, як захід профілактики цього захворювання

                   Стаття розміщена на правах соціальної реклами

                   Лептоспіроз. Дератизація, як захід профілактики цього захворювання.

     Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання людей і тварин, спричиняється збудником лептоспірою, характеризується ураженням печінки, нирок, м'язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.

Джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі сільськогосподарські, домашні, дикі тварини, гризуни, які виділяють лептоспіри із сечею і заражають навколишнє середовище. Основними носіями збудника лептоспірозу у природних вогнищах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки. В побутових осередках резервуаром інфекції є щурі, велика рогата худоба, свині, собаки.

Захворювання від людини до людини не передається.

Зараження на лептоспіроз відбувається під час купання, пиття води з відкритих водоймищ, риболовлі, сільськогосподарських польових робіт, при вживанні продуктів харчування, забруднених сечею гризунів. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, шлунково-кишкового тракту. Існує професійний ризик зараження у косарів, працівників ферм, ветеринарів, робітників м’ясопереробних підприємств. Характерна літнє-осіння сезонність захворювання.

З моменту зараження до початку захворювання проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 °С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових (діагностична ознака).

Успіх лікування залежить від раннього звернення хворих за медичною допомогою та ранньої діагностики. Госпіталізація хворих є обов’язкова, тому що можливі тяжкі ускладнення. Хвороба може ускладнюватися порушеннями з боку нирок і печінки, кровотечею, міокардитом, набряком мозку, пневмонією, недостатністю кровообігу.

Щоб не захворіти на лептоспіроз необхідно:

  • дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;
  • не купатись у водоймах, які не визначені, як рекреаційні зони відпочинку;
  • не пити води з невідомих джерел;
  • не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води;
  • не вживати не митими овочі та фрукти;
  • не ловити рибу в заборонених місцях.

Дотримання мір профілактики допоможе захиститися від небезпечного для здоров’я і життя захворювання.

Згідно із Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов’язані забезпечувати своєчасне проведення масових профілактичних дератизаційних заходів у житлових, виробничих, інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках.

Дератизаційні заходи повинні систематично проводитись в дитячих і лікувально-профілактичних закладах, закладах громадського харчування (їдальні, кафе, ресторани тощо), супермаркетах та інших продуктових магазинах, підприємствах харчової промисловості, житлових будинках та інших об’єктах відповідно до вимог нормативно-розпорядчих документів, які регламентують порядок їх діяльності та функціонування.

Боротьба з гризунами в житлових будинках повинна здійснюватися по принципу суцільної систематичної дератизації. Мешканці повинні контролювати та вимагати від підприємств, які надають житлово-комунальні послуги, організовувати проведення дератизаційних робіт шляхом укладення угод із відповідними спеціалізованими установами.

Завідувач відділення організації

епіддосліджень Дрогобицького ММВ

ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»    

 Л.Янківська                                                        

 

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар