На Архієрейському Синаксі у Стамбулі єпископи розглянули питання...

На Архієрейському Синаксі у Стамбулі єпископи розглянули питання...

2018-09-03 19:20:05

На Архієрейському Синаксі у Стамбулі єпископи розглянули питання...

На Архієрейському Синаксі у Стамбулі єпископи розглянули питання про те, наскільки Константинопольська церква уповноважена без згоди інших церков надавати автокефалію. Про це повідомляє «Громадське».

«Відповідь, яку ухвалили єпископи за результатами цього обговорення ствердна — «так, Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без будь-яких узгоджень», — йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, Вселенський патріарх Варфоломій у доповіді на відкритті Синаксу Константинопольської церкви у Стамбулі перелічив численні приклади московського самоуправства щодо Київської митрополії починаючи з xv століття.


Євстратій Зоря

Синакс — день другий

Якщо ще донедавна більшість не знала різниці між Томосом і Томасом, і плуталася — Тóмос чи Томóc? — то за останні пару днів з‘явилися сотні ікспертів, які впевнено щось стверджують.

Я публікую лише те, в чому впевнений і що перевірив (хоча errare humanum est). Тому стверджувати не поспішаю.

А про другий день Синаксу напишу таке:

1. Все йде за порядком денним. (https://www.facebook.com/100001148806070/posts/1797488553632754/)

2. Всі вже оголошені доповіді — мають для українського питання позитивну спрямованість у фактах і оцінках. Тобто справа Томосу рухається так, як необхідно.

3. Так само позитивно доповіді сприймаються учасниками.

4. Нічого принципово нового в доповідях немає — вони фіксують і так відому позицію Вселенського Патріархату щодо а) не визнання канонічності передачі Київської митрополії в юрисдикцію МП; б) виключного права Вселенського Патріарха проголошувати нові автокефалії у період між Вселенськими Соборами (останній був 787 р.)

5. Однак тепер під цю позицію підводиться ще й авторитет Синаксу.

6. Якщо думка про недійсність акту 1686 р. щодо Київської митрополії буде документально зафіксована — по факту це означатиме, що юрисдикція МП в Україні офіційно остаточно втрачає привласнений нею ореол «канонічності».

7. Варто дочекатися підсумків та офіційних повідомлень після Синаксу — зрештою, завтра він завершується.

2018-09-03 00:45:39 Поділився: Олег Леусенко

джерело: Український світ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар