Безпритульний і собака - його друг

Безпритульний і собака - його друг

2018-10-25 20:15:42

Безпритульний і собака - його друг

Ніч за вікном, сонний Дрогобич міцно спить. Лише зрідка перехрестя вулиць перетне легкове авто або ж на тротуарі зустрінете одинокого перехожого. О третій годині ночі деякі перехожі ввижаються якимись підозрілими: чого, наприклад, цей височенний тип вештається містом? Хоча стоп, я ж теж кудись йду! В АТБ! І вся моя зброя - фотоапарат, а не автомат.
На вулиці біля дверей супермаркету спить бездомний чоловік. Вже близько півроку він сюди приходить перед вечором, а вдень кудись йде. Але ненадовго. 
- Він не має де ночувати? Може, звернутись у відповідні служби опіки, щоб йому якось допомогти? - по якимсь часі запитую продавця.
- Ні. Йому вже пропонували, але він не хоче і все.
Виходжу з магазину. Поруч з незнайомим чоловіком примостивсь собака. Пес, мабуть, почув мої кроки і підняв голову. Значить, охороняє свого друга. Так, цей чоловік йому, вочевидь - єдиний друг. І він, можливо, для цього чоловіка - єдиний друг. Вони довіряють один одному сповна. Милосердні перехожі пригощають чоловіка, а він у свою чергу ділиться милостинею з собакою.
Вони нікому не є завадою. Вони невинні представники сучасного світу. Але вільні. Вони не хочуть благ цивілізації - у ситого суспільства зле обличчя. Вони не ув'язнені і не хочуть від нас нічого - лише не чіпайте їх, не ображайте, не принижуйте, не завдавайте кривди.
Людина звикла відгороджуватись від чужих очей високим парканом і захищатись стінами не від холоду, а від віроломства. А захистом цих двох живих істот у місті Котермака є віра і довіра. Вони довіряють нам своє життя і спокій. 
Я можу помилятись. Мені хотілось розбудити цього чоловіка і спитати, чи потрібна якась допомога. Мабуть, життя зіграло з цією людиною злий жарт, проте за такий великий проміжок часу це питання йому задавали вже тисячу таких, як я. Але щось йому не дає прийняти таку пропозицію. Що?..

22 жовтня 2018 року, м. Дрогобич.

джерело: автор


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар