Гомін Галичини




“Мажорні” закупівлі. Які фірми дрогобицьких депутатів вигравали в публічних закупівлях

“Мажорні” закупівлі. Які фірми дрогобицьких депутатів вигравали в публічних закупівлях

2019-02-13 09:00:56

“Мажорні” закупівлі. Які фірми дрогобицьких депутатів вигравали в публічних закупівлях


Експерти Антикорупційного штабу в рамках проекту “Приховані інтереси” дослідили компанії, наближені до депутатів та членів виконкому Дрогобицької міської ради. Як показує практика в кожному місті є принаймні декілька компаній, які належать депутатам та не гребують участю в публічних закупівлях. Дрогобич не став виключенням в цьому випадку, хоча з 36 депутатів та 14 членів виконкому у публічних закупівлях брали участь лише 6 осіб зі своїми фірмами, зокрема п'ятеро депутатів та один член виконкому. 
Антикорупційний штаб перевірив усі закупівлі з 2016 по кінець 2018 року, які є в системі prozorro, на предмет участі в них депутатських компаній. Розглянемо найбільших переможців публічних закупівель, які мають зв'язок з дрогобицькими можновладцями та отримували більше 100 тис грн на публічних закупівлях.
На четвертій сходинці опинилось приватне підприємство “Карпати-Будінвестсервіс”, засновником і керівником якого є депутат від Самопомочі Сергій Оленич. Цей депутат відомий тим, що до походу на вибори в міську раду, очолював Дрогобицький осередок “Молодих Регіонів” і активно агітував за Віктора Януковича на тодішніх президентських виборах. 
В 2017 році компанія “Карпати-Будінвестсервіс” активно перемагала на тендерах департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради, сумарно вигравши державних закупівель на 638 тис грн. В 2018році ця ж компанія перемогла в аукціоні на 236 тис грн та уклала договірз відділом освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, на капітальний ремонт покрівлі даху місцевої школи №14. Загалом, компанія, що пов’язана з депутатом Оленичем виграла тендерів на суму 874 тис гривень. 
На третьому місці розташувалась депутатка Олена Жуковська, яка представляє фракцію “Укроп” у міській раді і є заступницею генерального директора найстарішого нафтопереробного підприємства в Україні - Нафтопереробного комплексу “Галичина” в якому більшою часткою акцій володіють іноземні компанії, що пов’язані з групою “Приват”.
Другим за сумою виграних тендерів став Роман Войтків, член виконкому ДМР і керівник ТОВ “Разом”, яке за 3 роки виграло державних закупівель на 1.7 млн гривень. Ця компанія займається ремонтом та постачанням запчастин до автотранспортних засобів. Найбільшими закупівлями, в яких вигравало це підприємство, є закупівлі комунального підприємства Дрогобичтеплоенерго на 600 та 150 тисяч гривень відповідно. Цікаво те, що  в 2017 році виконавчий комітет ДМР оголосив 2 тендери на поточне обслуговування та ремонт авто та автозапчастин загалом на 50 тис грн. Перемогу в цих закупівлях отримала компанія, якою керує Роман Войтків. Тобто виконком закупив товари у фірми одного з членів виконкому, що може свідчити про потенційний конфлікт інтересів у пана Войтківа. 
І на першому місці опинився депутат Віктор Тюска та його компанія з промовистою назвою “Мажор”, яка з 2016 року виграла 11.2 мільйонів гривень з 14.7 млн грн, тобто  76.3% всіх тендерів де вигравали компанії, що пов’язані з депутатами і членами дрогобицького виконкому. Також слід вказати, що ще одним власником МКП “Мажор” є колишній депутат Бориславської міської ради Олександр Зварич. Ця компанія вже неодноразово потрапляла на сторінки інтернет-видань в тому числі і до повноцінного впровадження системи публічних закупівель prozorro. Так, у 2015 році Львівське обласне територіальне управління АМКУ зафіксувало спотворення результатів закупівлі 2014 року і наклало на підприємство штраф. Проте, це не зупинило власників компанії і вони продовжили брати участь та перемагати на публічних закупівлях. Замовником найбільших закупівель, отриманих “Мажором” після 2016року, була та сама Східницька селищна рада. Саме на маніпуляціях із закупівлями Східницької селищної ради в 2015 році була спіймана та оштрафована компанія.
Навіть в найбільш прозорих та прогресивних містах України є можновладці, які заробляють на бюджетних коштах. Більше того, за компаніями деяких з них вже не один рік тягнеться шлейф маніпуляцій на публічних торгах.
Нагадуємо, що за допомогою інструменту “Приховані інтереси” від Антикорупційного штабу можна легко провести власне журналістське розслідування, щодо конфлікту інтересів, а також ділових зв’язків, які стосуються депутатів міських рад та депутатів Верховної Ради.

за матеріалами 

Антикорупційного штабу

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар