Законопроект,спрямований на боротьбу з незаконною торгівлею донорськими органами, прийнятий в Канаді

Законопроект,спрямований на боротьбу з незаконною торгівлею донорськими органами, прийнятий в Канаді

2019-06-21 05:29:03

Законопроект,спрямований на боротьбу з незаконною торгівлею донорськими органами, прийнятий в Канаді

Постійний комітет із закордонних справ і міжнародного розвитку Парламенту Канади 27 лютого 2019 року, після дводенного слухання, прийняв законопроект s-240. Законопроект набуде законодавчої сили після його прийняття в третьому читанні в Палаті громад і Сенаті.

Законопроект, запропонований Сенатом, містить два аспекти. Один із них стосується зміни Кримінального кодексу в частині встановлення кримінальної відповідальності за отримання органів за кордоном без згоди донора. Інший вносить зміну в Акт про захист еміграції та біженців, згідно з яким людям, які брали участь у насильницькому видалянні органів у будь-якому куточку світу, забороняється приїжджати в Канаду.
 


 
Слухання Комітету з питань закордонних справ і міжнародного розвитку Парламенту Канади


Законопроект s-240 спрямований на боротьбу із санкціонованою державою, незаконною торгівлею органами у промислових масштабах


Член парламенту від Консервативної партії Гарнетт Дженіс, що представив законопроект, сказав під час слухань 26 лютого: «Цей законопроект висунутий у відповідь на ситуацію в Китаї, де відбувається санкціоноване державою, насильницьке видаляння органів у політичних ув’язнених. Він також зачіпає ситуації, коли органи видаляють із примусу, поза досяжністю навіть місцевої влади».

Під час першого читання (20 листопада, 2018 року), Дженіс навів результати досліджень двох канадців, Девіда Мейтаса й Девіда Кілгура, які виявили за допомогою ретельних досліджень, що щорічно в китайських лікарнях пересаджують від 60 000 до 100 000 людських органів, у той час, як система добровільного донорства в країні практично відсутня. Органи здебільшого отримані від в’язнів совісті, в основному практикувальників Фалуньгун».

Член парламенту від Ліберальної партії Борис Вржесневський, який подав аналогічний законопроект одинадцять років тому, зауважив, що насильницьке видаляння органів «найтемніше зло нашої сучасності». Він сказав: «Із часів Другої світової війни ми не бачили таких жахів, що відбуваються в промисловому масштабі, санкціонованих державою — урядом — Китаю».

Член парламенту від Консервативної партії Гарнетт Дженіс

 

Зупинити ще один Голокост


Бабуся Гарнетта Дженіса, якый вдалося вижити у часи нацистського Голокосту, розповідала, що уникла арешту й не була відправлена в концентраційний табір, лише завдяки захисту та допомоги своєї громади.

Депутат Дженіс висловив надію, що законопроект приймуть у Парламенті Канади: «Щоб ми змогли сміливо дивитися нашим дітям в очі та розповісти, що ми не просто говорили про це питання, але, насправді, запобігли скоєнню цих злодіянь».

Борис Вржесневський зазначив, що законопроект s-240 є винятковим, отримавши підтримку відразу від усіх партій і обох палат Парламенту, що робить його «проявом законодавчої влади та того, як законодавці виконують свою роботу, і що ще важливіше — життєво важливу роботу».

Особливо він зазначив на прес-конференції 20 листопада 2018 року, що жертви насильницького видаляння органів — це здебільшого в'язні совісті, і що найбільша група, яку переслідують, — це група Фалуньгун.

Посилаючись на наближення федеральних виборів, які мають відбутися в жовтні поточного року, член Парламенту від Нової демократичної партії Трейсі Рамсі підкреслила, що нові демократи сподіваються на швидке прийняття цього законопроекту. Якщо законопроект не пройде й буде скасований, то його прихильникам доведеться почати все заново після виборів.

Вона сказала: «Ми рішуче виступаємо проти торгівлі органами та нелюдського поводження із в'язнями сумління, які стають жертвами насильницького видаляння органів».

Член парламенту від Ліберальної партії Аніта Ванденбелд подякувала Дженіс та іншим членам Парламенту за виконану роботу. Вона сказала, що повністю підтримує законопроект, і що незаконна торгівля органами — один із найздичавіліших і нелюдських злочинів у світі. Засудивши насильницьке видаляння органів, вона сказала, що Канада повинна подати приклад усьому світу. Вона також наголосила на необхідності прийняття законопроекту в терміновому порядку.


Член парламенту від Ліберальної партії Борис Вржесневський (у центрі)

 

Мейтас: «Країни, які прийняли аналогічні закони, ефективно знизили торгівлю органами»


Комітет також через телефон заслухав Девіда Мейтаса, канадського правозахисника. Він сказав, що в країнах, які прийняли аналогічні закони, що забороняють громадянам отримувати органи для трансплантації від невідомих джерел, стався різкий спад трансплантаційного туризму в Китай.

«Після прийняття закону в Ізраїлі поїздки за кордон для пересадки органів спочатку були досить популярним, але зрештою повністю припинилися, — сказав Мейтас. — Тепер на Тайвані після прийняття закону спостерігається різке зниження трансплантаційного туризму в Китай. Тож закони в цих двох країнах дуже впливові».

Він сказав також, що схожі закони видали й інші країни, зокрема Іспанія, Італія й Норвегія.
 

Члени парламенту понад десять років наполягають на прийнятті закону


Дженіс зазначив, що члени Парламенту від різних партій протягом більш як десять років вводили схожі законодавчі проекти. Тож він сподівається, що настав час надати цьому законопроекту законодавчу силу.

«За останні десять років було розглянуто чотири законопроекти, — сказав він. — Це кульмінаційна мить роботи, виконаної найкращими правозахисниками світу, такими як Ірвін Котлер [колишній міністр юстиції], Девід Мейтас і Девід Кілгур».

Джерело: http://afly.co/xqz

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар