Користувачів Windows попередили про небезпечний вірус

Користувачів Windows попередили про небезпечний вірус

2021-07-26 12:44:30

Користувачів Windows попередили про небезпечний вірус

Microsoft попередила користувачів своєї операційної системи Windows про поширення небезпечного вірусу під назвою Lemon Duck. За словами розробників, шкідлива програма практично непомітно долає захист ПК і краде дані жертви. Про це йдеться в офіційному блозі компанії.

Спочатку Lemon Duck був ботнетом для Майнінга криптовалюти: він дозволяв зловмисникам використовувати потужності комп’ютера жертви, щоб добувати валюту Monero. Пізніше вірус перетворився в завантажувач шкідливих програм, завдяки чому хакери могли віддалено встановлювати на заражені ПК будь-які додатки.

«Сьогодні, крім використання ресурсів для своїх традиційних ботів і Майнінг, Lemon Duck краде облікові дані, видаляє засоби контролю безпеки, поширюється по електронній пошті, рухається «в сторону» і замовник остаточно визначає велику кількість інструментів для управління пристроєм», – йдеться в звіті. Експерти підкреслюють, що Lemon Duck також передається через USB-накопичувачі. Зараженням схильні як користувачі Windows, так і Linux.

Після того як вірус потрапляє на комп’ютер жертви, він запускає скрипт, який змушує поштовий клієнт Outlook розсилати листи з шкідливими посиланнями всім контактам зламаного користувача. Щоб замести сліди, Lemon Duck моментально стирає послання з папки «Надіслані». За словами фахівців, вірус видаляє інших ботнетів-конкурентів, якщо вони вже орудують на зламаному пристрої. Крім того, Lemon Duck сам закриває дірки в безпеці, за допомогою яких йому вдалось пробратися на комп’ютер.

Співробітники Microsoft порадили користувачам встановлювати сучасні антивіруси, щоб захиститися від потенційної загрози.

джерело

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар