7 вересня, на запрошення директора Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марії Николаїшин у Сколе завітали журналісти Дрогобича, Трускавця, Жидачева, Сколе, Стрия на семінар та засідання круглого столу з нагоди п'ятої річниці заснування бюро. Спочатку головний спеціаліст Сколівського бюро правової допомоги Наталія Рудюк та головний спеціаліст Новороздільського бюро правової допомоги Олена Городицька в рамках діяльності Правової школи журналістики провели навчальний тренінг з права для журналістів, у тому числі запропонували представникам ЗМІ письмово виконати ситуативні вправи з різних питань. Захід відбувся доволі цікаво і пізнавально. Далі на гостей чекав круглий стіл на тему: "Плануємо, діємо, реалізуємо: успіхи бюро правової допомоги за 5 років". Присутні заслухали доповіді Марії Николаїшин, а також заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Львівській області Віри Іськович, згаданих вище Олени Городицької і Наталії Рудюк, головного спеціаліста відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру Олени Гирби. Співдоповідачем також була староста сіл Підгородці, Сопіт та Урич Сколівської ТГ Віра Андрейків.
Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відіграє величезну роль у правовому захисті кожного, хто найбільше цього потребує, зокрема соціально незахищених верств населення. Характерно, що правова допомога є безкоштовною. І в спектр правових послуг входить не лише усна консультація, але й підтримка в судах, допомога дітям та підліткам у реалізації їхніх прав, співпраця з органами влади та правопорядку. Центр правової допомоги також задіює різні навчальні програми та проекти для населення.
У своїй промові Віра Василівна Іськович зачепила дуже важливі теми відновного правосуддя і медіації в спектрі примирення двох конфліктуючих сторін, а також ресоціалізації дітей, які вчинили важкі кримінальні злочини тощо.
Сьогодні працівники бюро правової допомоги приймають клієнтів у таких містах: Борислав, Дрогобич, Жидачів, Миколаїв, Сколе, Новий Розділ та Трускавець.
Працівники місцевого центру, у тому числі й Бюро правової допомоги надають безоплатно всім громадянам первинну правову допомогу та забезпечують доступ до безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах.
Первинна правова допомога включає:
- надання правової інформації, консультацій та роз'яснення з правових питань;
- складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
- надання допомоги у забезпеченні доступу особи до вторинної допомоги;
- забезпечення доступу до медіації.
Вторинна правова допомога включає:
- захист від обвинувачення;
- здійснення представництва інтересів у суді;
- складання документів процесуального характеру.
Висловлюю вдячність Марії Николаїшин за запрошення та Наталії Рудюк за тренінг, а також теплий і гостинний прийом.