Радник голови Офісу президента Олексій Арестович пояснив, що Росія потрапила у перелік країн-гарантів безпеки України, згідно з проєктом договору про гарантії, невипадково.
"По стану на вчора ми були нейтральною державою і без якихось гарантій двічі обмануті. Гарантії тепер з’являються. Як туди потрапила Росія? Дуже легко, як член Ради безпеки ООН. Якщо військова агресія проти України, то протягом 3 діб — консультації та надання військово-економічної гуманітарної допомоги, включаючи закрите небо, постачання зброї і багато іншого. Росія не матиме права вето, тому що це право встановлюється більшістю", — розповів Арестович.
Він також додав, що Росія не блокуватиме військові навчання на території України: "Стосовно навчань які начебто не можна допускати, всі країни без виключення моніторять навчання один одного. Росія не буде накладати вето на наші навчання, вона повинна розуміти як будь-яка країна НАТО що навчання які проводяться в Україні не направлені на неї. Бентежить її присутність НАТО. Цей моніторинг який передбачається повинен дати їм зрозуміти що ніхто не збирається нападати на Росію".
21:50 Росія раптово оголосила 31 березня "режим тиші"
"Збройні Сили Росії виключно з гуманною метою з 10.00 31 березня 2022 року оголошують "режим тиші" та відкривають додатковий гуманітарний коридор для евакуації мирних жителів та іноземних громадян з Маріуполя до Запоріжжя (з проміжним пунктом у Бердянську). Для успішного здійснення зазначеної гуманітарної операції пропонується її провести за безпосередньої участі представників Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та Міжнародного Комітету Червоного Хреста", — йдеться у повідомленні Міноборони країни-агресорки.
21:48 Армія РФ обстріляла ракетами нафтобазу у Дніпропетровській області
Про це повідомив голова облради Микола Лукашук.
"Сьогодні окупанти здійснили провокацію з боку Херсонської області — обстріляли територію Апостолівської громади. На щастя, постраждалих немає. Ушкоджених об’єктів також. Вже ввечері ворог наніс удар з повітря в обласному центрі. Дві ракети влучили в нафтобазу, повну палива. Уламками іншої ракети пошкоджено ще два бензовози. Постраждалих або загиблих немає. Пробачення окупанти не дочекаються ніколи", — написав Лукашук.
21:35 Футболіст Руслан Маліновський звернувся до мешканців Житомира
Руслан Маліновський, який зараз грає в італійському клубі "Аталанта", записав відеозвернення до житомирян, висловивши свою підтримку Україні та рідному місту.
З 1 квітня в Україні розпочнуть роботу заклади культури
Як повідомляє Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, театри, опери та концертні зали відкриють свої двері для глядачів.
Події у закладах культури відбуватимуться з урахуванням вимог воєнного стану. У випадку повітряної тривоги глядачі повинні пройти в укриття. При вході може здійснюватися поверхневий огляд.
Путін сказав Шольцу, що Європа може продовжувати платити за газ в євро — DW
Президент Росії Володимир Путін сказав канцлеру Німеччини Олафу Шольцу у телефонній розмові, що Європа може продовжувати платити за газ в євро. Про це заявив уряд Німеччини, повідомляє Deutsche Welle.
Путін сказав, що гроші будуть перераховані в "Газпромбанк", а тоді — в рублях до Росії. Наразі банк не підпадає під санкції.
"Шольц не погодився на цю процедуру під час розмови, але попросив надати письмову інформацію, щоб краще зрозуміти процедуру", – сказав представник уряду.
Минулого тижня Путін заявив, що "недружні" країни повинні будуть платити за російський газ рублями.
Міжнародний благодійний телемарафон Save Ukraine зібрав понад 40 млн грн
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
"Під час та після події відбувався збір коштів на вирішення найбільших гуманітарних проблем, спричинених вторгненням РФ в Україну. І ось результат: вдалося зібрати понад 40 млн грн на допомогу нашій країні, прямий ефір події переглянуло близько 80 млн людей, його транслювали 30 телеканалів з усього світу, про підтримку України заявили жителі 50-ти міст світу", — написав Ткаченко у Telegram.
На власному транспорті до Запоріжжя дістались 1 530 людей — Тимошенко
"Сьогодні маршрутами гуманітарних коридорів на власному транспорті до Запоріжжя дістались 1 530 людей. 812 маріупольців, 718 мешканців міст Запорізької області. Попри домовленості окупаційні війська блокують автобуси для евакуації та вантажівки з гуманітарною допомогою", — повідомив заступник голови ОП Кирило Тимошенко.
Австрія відмовилась платити Росії за газ у рублях
Австрія слідом за низкою держав-членів Євросоюзу відмовилась виконувати вимогу Росії щодо оплати постачання природного газу у рублях. Про це заявила федеральний міністр оборони Австрії Клаудіа Таннер в інтерв’ю австрійському телеканалу PULS 4.
"Ми не будемо платити в рублях. І тут ми єдині з іншими державами Європейського Союзу, і це – важливо", – сказала Таннер.
Російські війська обстріляли Мар'їнку фосфорними снарядами
Про це повідомив керівник Донецької військової адміністрації Павло Кириленко під час єдиного телемарафону.
"Саме зараз також є повітряна тривога. Інформація, що може бути і ракетний удар. Ситуація напружена. Фосфорні боєприпаси застосовують. У Мар’янці сьогодні. Саме сьогодні. Авдіївка на цьому тижні. І продовжують обстріли у всіх населених пунктах вздовж лінії розмежування", — зазначив Кириленко.
Він також зазначив, що гуманітарний коридор, погоджений з РФ, скоріш за все не спрацював: "Колони зараз знаходяться на блокпості у Запорізькій області. Їх не пропускають. Вони будуть повертатись. Це вже в комунікаціях з керівництвом держави, із Запорізькими колегами безпосередньо ми це відпрацюємо і скоріш за все він працювати сьогодні не буде. Втім, люди виїжджають по налагодженому алгоритму на своїх автомобілях".
Мер Дніпра повідомив, що по місту завдали ракетного удару
Про це Борис Філатов написав у Facebook.
Дніпро — повітряна тривога. У місті було чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.
"Укрзалізниця" почала розподіляти в потягах аптечки "Лікарів без кордонів"
"Отримали нові бельгійські аптечки від Medecins sans frontiers. Їх вже почали розподіляти по пасажирських поїздах. Дякуємо партнерам за турботу про українських пасажирів", — йдеться в повідомленні перевізника.
Війська РФ посилюють тиск на Донецькому, Харківському, Луганському напрямках — Данілов
"Частина тих військових РФ, які були на Чернігівському та Київському напрямку вони передислоковуються. Частина з них з’являється на Харківському і на напрямку Донецькому. Там зараз супротивник посилює свої угрупування для того, щоб мати спробу посилити тиск на наших хлопців і дівчат, які боронять нашу країну саме на території Харківської, Донецької, Луганської областей", — розповів секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі єдиного телемарафону.
Він також додав, що сьогоднішня Росія збирає "з усього світу усіх мерзотників, які мають велике бажання вбивати наших громадян": "Наша розвідка чітко відстежує звідки йдуть ці угрупування. Маємо великий обсяг інформації хто саме входить у ці угрупування. Ми неодноразово казали, що усі хто прийшов на нашу землю вбивати наших громадян будуть покарані".
США нададуть Україні 500 млн долларів прямої бюджетної допомоги
Про це повідомив Білий дім за підсумками розмови президента Джо Байдена з Володимиром Зеленським.
"Байден розмовляв президентом Зеленським про поточну роботу США та їхніх союзників і партнерів щодо доставки військової, економічної та гуманітарної допомоги, а також притягнення до відповідальності Росії за її жорстоку агресію проти України. Обговорено цілодобову роботу США над виконанням основних запитів України щодо надання допомоги", — йдеться у повідомленні.
Крім того, США мають намір надати українському уряду 500 млн доларів прямої бюджетної допомоги.
Мешканка Маріуполя померла від травм після ґвалтування російськими окупантами на очах сина
У Маріуполі російські окупанти упродовж кількох днів по черзі ґвалтували молоду жінку прямо на очах у її малолітньої дитини. Про це повідомляє Міністерство оборони
Відомство зазначило, що такі дії окупантів призвели до смерті жительки міста — вона отримала численні травми, які виявилися несумісними із життям. "Що стосується її 6-річного сина, то хлопчик отримав такий стрес від побаченого, що його волосся посивіло", — йдеться в повідомленні.
"АрселорМіттал Кривий Ріг" готується у квітні відновити виробництво
Після вимушеної зупинки у березні "АрселорМіттал Кривий Ріг" готує доменну піч №6 до запуску. Про це йдеться у пресрелізі підприємства, який отримало Суспільне.
"За умови, якщо воєнні дії не будуть загострюватись і не загрожуватимуть постачанню сировини та енергоносіїв, компанія розглядає можливість запустити доменну піч №6 вже у квітні", - зазначається в повідомленні.
Відновлення виробництва відбуватиметься поетапно, щоб насамперед забезпечити максимальну безпеку співробітників, які працюють в умовах постійних повітряних тривог. Наразі металургійне та коксохімічне виробництво АМКР працює в режимі гарячої консервації, гірничий департамент працює в обмеженому режимі.
Війська РФ хочуть транспортувати несправну техніку в "ДНР" на ремонт — Генштаб
"Ворог має суттєві труднощі з введенням до бойового складу техніки, що знімається з довгострокового зберігання. Так, за наявною інформацією, у 163-у танковому полку зі складу 150-ї мотострілецької дивізії виявлено значну кількість непрацездатної техніки. Противником розглядається можливість транспортування несправної техніки на тимчасово окуповані території Донецької області за допомогою тягачів, для подальшого її відновлення", — йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ.
У Генштабі додали, що противник продовжує зазнавати значних втрат: "28 березня, в пункті постійної дислокації 83-ї окремої десантно-штурмової бригади пройшла церемонія прощання з загиблими військовослужбовцями. Їх число орієнтовно складає 200 осіб".
Також повідомляється, що Білорусь надає російським окупантам можливість користуватися мережею лікувальних закладів на своїй території.
"Протягом останньої доби до населеного пункту Наровля Гомельської області відзначено прибуття з території України великої кількості російських військовослужбовців з різного ступеня важкості пораненнями", — наголосили в Генштабі
Зеленський провів телефонну розмову з Байденом
Про це президент України повідомив у Twitter.
Словаччина висилає ще 35 російських дипломатів
Про це заявив у середу речник МЗС Юрай Томага, передає Reuters.
"Метою цього кроку було встановити максимальну кількість власників дипломатичних і службових паспортів у цьому (російському) представництві", — сказав Томага.
Згідно з підрахунками словацьких ЗМІ, цей крок скорочує штат посольства приблизно до половини його попередньої чисельності. 14 березня Словаччина вислала трьох співробітників російського посольства через підозру у роботі на російську розвідку.
У Києві у Михайлівському соборі молилися за Маріуполь та бійців полку "Азов"
У Києві у Михайлівському соборі відбувся молебень за Маріуполь та бійців полку "Азов", які захищають місто. Ініціював і очолив богослужіння митрополит Епіфаній.




"Сьогодні ми молимось Богу, щоб Господь оберігав кожного із вас. Давав вам сили, здоров'я, наснагу і духовно підтримував у час нелегких випробувань. Але ви мужні, ми покладаємо надію на вас, на наші збройні сили і неодмінно перемога буде на нашому боці. Чому ми так переконані у нашій перемозі? Тому що на нашому боці правда. Ми не прагнемо чужого, ми будемо до кінця захищати свою Богом дану українську землю. У нас є мотивація, правда, яку ми відстоюємо, а там де правда, там Бог, там де Бог — там завжди перемога", — промовив Епіфаній.
25 березня рівень забруднення на ЧАЕС був перевищений у 7 разів
Про це повідомив голова Державного агентства України з питань управління зоною відчуження Євген Крамаренко у єдиному марафоні телеканалів.
"У нас є система моніторингу рівня радіаційного забруднення на території Зони відчуження, яка онлайн транслювала радіаційний стан. Станом на 25 число, останній день коли вона діяла було виявлено перевищення більше, ніж у 7 разів. На даний час вона не працює і нам не відомо, що відбувається на території зони відчуження в плані забруднення", — розповів Крамаренко.
Він також додав, що станція наразі живиться електроенергією з Білорусі. На території міста Чорнобиль та на іншій території Зони відчуження відсутнє електропостачання.
Крамаренко нагадав, що на ЧАЕС нещодавно проводили ротацію. "Звідти забрали персонал, який більше ніж 600 годин виконував свою роботу На заміну поїхали інші спеціалісти. На станції здійснює свої обов’язки 59 спеціалістів, з них 6 жінок. На даний час вони підтримують станцію в безпечному режимі і ризиків на даний час ми не вбачаємо, завдяки нашим співробітникам".
Данська мережа JYSK оголосила про повний вихід з Росії
Про це ідеться на сайті компанії.
"Усі магазини JYSK в Росії тимчасово закриті з 3 березня. Сьогодні JYSK оголошує, що закриття буде постійним, і що JYSK повністю виходить з Росії. Після чотирьох тижнів тимчасового закриття магазинів JYSK в Росії стало ясно, що JYSK закриється назавжди і повністю покине Росію", – йдеться у заяві.
ЮНІСЕФ оголосило програму грошової допомоги українським сім'ям з дітьми
ЮНІСЕФ разом із Мінсоцполітики розпочали програму грошової допомоги для родин із дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки.
Допомогу можуть отримати родини, які:
- мають 3 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитина не досягла 2-х років на момент подачі заявки
- мають 2 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитина з інвалідністю.
Названі батьки або батьки-вихователі також можуть подавати заявку на отримання допомоги.
Для отримання необхідно зареєструватися на сайті register.unicef.org. Заявку розглядатимуть фахівці ЮНІСЕФ та його партнери. Вам повідомлять про рішення, надіславши СМС на номер, який ви зазначите при поданні заявки.
Сума грошової допомоги на місяць складає 2 200 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на 5 осіб. ️Виплата допомоги за три місяці відбувається одноразово. У разі схвалення заявки, гроші надійдуть на вказаний банківський рахунок чи дебетову картку протягом 4 тижнів з моменту подання.
Байден зателефонує Зеленському для обговорення подальшої підтримки
"Президент США Джо Байден проведе розмову з президентом України Володимиром Зеленським 29 березня, задля обговорення подальшої підтримки України перед обличчям російської агресії", — повідомили в Білому домі.
В Ірпені загинуло до 300 цивільних — Маркушин
"На сьогодні немає (цифр - ред.). Але коли в той час, коли були потужні військові дії людей просто хоронили у дворах, в парках. Я думаю десь 200-300 людей на жаль загинуло. Дуже багато під завалами загинули, ті будинки багатоповерхові приватні будинки. Для цього треба час. Бо ми бачимо що 50% міста зруйновано і критичної інфраструктури й ті завали ще ніхто не розбирав, а там 100% є люди", — розповів Маркушин.
Він повідомив, що 16 бійців тероборони загинуло, 29 — в лікарні, також загинуло близько 50 військовослужбовців ЗСУ, близько 100 поранених.
Портрет пораненої жительки Чугуєва після обстрілу РФ продали за 100 тисяч доларів
Портрет пораненої внаслідок обстрілу РФ жительки Чугуєва Олени Курило продали на американському аукціоні за 100 тисяч доларів. Кошти спрямують на допомогу Збройним силам України та Нацгвардії.
10-денні онлайн-торги на аукціоні Heritage Auctions завершилися 29 березня, повідомила американська художниця-портретистка Євгенія Гершман у Facebook.
Київ, Львів, Франківськ, Рівненська, Полтавська, Волинська область — повітряна тривога!
Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Попасна, Кремінна перебувають под постійними обстрілами
Про це повідомив в.о. начальника головного управління ДСНС у Луганській області Павло Корчагін в ефірі єдиного телемарафону.
"У Луганській області під постійними обстрілами знаходяться Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Попасна, Кремінна. Тільки сьогодні внаслідок обстрілів міст нашими підрозділами було ліквідовано 12 пожеж, під час яких було врятовано 13 мирних жителів. Евакуйовано 25 осіб в безпечне місце. На жаль, двох мирних жителів врятувати не вдалося. Вони залишилися під завалами", — розповів Корчагін.
Він додав, що ці райони перебувають під масовими артилерійськими та ракетними обстрілами. "Руйнування колосальні. В цих містах немає безпечних місць. Можу порадити тільки одне — людям знаходитися в безпечних спорудах. Менше виходити на вулицю".
Україна прийняла понад 20 тис. вантажівок з гуманітарною допомогою
Про це повідомляє Державна прикордонна служба.
"З 24 лютого прикордонники Західного регіонального управління забезпечили пропуск 20 445 транспортних засобів, якими в нашу країну доправляють гуманітарну допомогу. Найбільшу кількість гуманітарних вантажів везли з Польщі та Словаччини", — йдеться у повідомленні.
Хмельницька, Кіровоградська область — повітряна тривога!
Росіяни на території Голопристанської громади Херсонщині викрали 7 людей
На території Голопристанської громади Херсонської області російські військові викрали вісім людей, повідомила міська рада. Серед них — міський голова Голої Пристані Олександр Бабич та староста Старої Збур'ївки Віктор Маруняк. Місцеперебування усіх затриманих жителів Голопристанської громади — невідоме, звя'зку з ними немає.
Загалом, з початку війни військові РФ викрали в Україні 11 мерів міст та 8 інших посадових осіб муніципалітетів, повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.
Мединський: Україна на переговорах у Стамбулі підтвердила відмову від вступу до НАТО
Представник РФ на переговорах Володимир Мединський заявив, що Україна на переговорах у Стамбулі своїми пропозиціями "вперше заявила про готовність виконати принципові вимоги Росії, зокрема, відмови від вступу до НАТО, ядерної зброї, розміщення іноземних збройних сил на своїй території", цитує його слова російське видання РБК.
Нагадаємо, Україна запропонувала формат гарантій безпеки.
Німеччина "в цілому" готова стати гарантом безпеки для України — Гебестрейт
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив президенту України Володимиру Зеленському, що його країна "в цілому" готова виступити гарантом безпеки України.
Про це повідомив речник уряду Німеччини Штеффен Гебестрейт, повідомляє Reuters.
Шольц продемонстрував "загальну готовність" щодо ролі гаранта безпеки в телефонній розмові з Зеленським, повідомив речник на пресконференції.
Кількість жертв в Ірпені досі невідома
Кількість загиблих у звільненому від росіян Ірпені Київської області — досі невідома.
Як повідомив мер міста Олександр Маркушин, у той час, коли були потужні військові дії людей просто хоронили у дворах, в парках.
"Я думаю десь 200-300 людей на жаль загинуло. Дуже багато під завалами загинули, ті будинки багатоповерхові приватні будинки. Для цього треба час. Бо ми бачимо що 50% міста зруйновано і критичної інфраструктури і ті завали ще ніхто не розбирав, а там 100% є люди", — додав він.
Маркушин повідомив, що сьогодні в місті залишаються близько 3 тисяч людей: "Але ми точно не можемо сказати, бо зараз ми підраховуємо, проходимо кожен підвал по тій території, де були рос війська. І ця цифра може бути більша. Вчора вивезли 150 людей. Сьогодні 150 людей і серед них одна третя це діти".
Попри звільнення міста війська РФ продовжують обстрілювати Ірпінь, повертатись туди небезпечно.
"Вони обстрілюють все місто. Але дуже потужно — частину району Синергії, Стоянки, Романівка і з напрямку Гостомеля район", — додав Маркушин.
Сьогодні в місті займаються розмінуванням.
Угода з Росією про припинення війни буде винесена не рефрендум після виведеня військ РФ — Подоляк
Михайло Подоляк, радник глави Офісу президента, член української делегації на перемовинах з РФ повідомив, що мирна угода з Росією буде винесена на референдум після виведення військ РФ.
"Ми вийдемо на процедуру запуску референдуму тільки після того, як російські війська покинуть нашу територію. Тобто, відійдуть до кордонів, принаймні до позицій 23 лютого 2022 року", — сказав Подоляк в ефірі "Ради".
Він зазначив, що будь-який підписаний договір, коли на території країни знаходяться іноземні війська, війська окупанта, — не буде вважатися дійсним.
"Тому референдум почне працювати, ми знімемо військовий час тільки тоді, коли війсь РФ не буде", — сказав Подоляк.
На всенародне голосування буде виноситись договір про гарантії безпеки.
Це необхідно, щоб договір був зафіксований у міжнародному праві.
"Процедура така — референдум в Україні, після цього ратифікація парламентів країн-гарантій і Верховна рада України", — додав Подоляк.
Читайте також: Гарантії безпеки для України. Чим завершилися переговори делегацій у Стамбулі
Житомир, Харківська область — повітряна тривога
Житомир, Харків, Харківська область — повітряна тривога.
Масового відведення від Києва та Чернігова ми не спостерігаємо — Мотузяник
Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник повідомив, що росіяни дійсно відводять війська з Чернігівського та Київського напрямків, але це відбувається не масово.
"Генштаб ЗСУ відзначає певне часткове переміщення окремих підрозділів з Київського та Чернігівського напрямів. Водночас масового відведення росвійськ з цих районів ми не спостерігаємо. Іде виведення окремих підрозділів. Тому говорити про це ще рано"6 — повідомив Мотузяник.
За його словами, РФ відводить підрозділи, які зазнали найбільших втрат, аби їх доукомплектувати.
"Станом на зараз ворог до кінця не відмовився від спроб захопити або принаймні оточити в тому числі і ці міста. Йдеться про столицю та Чернігів", — додав Мотузяник.
У Раді напрацювали закон про компенсацію втраченого через війну житла
У Верховній раді напрацювали законопроект щодо компенсації українцям втраченого житла, повідомила глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк. Раніше в "Дії" запрацювала можливість подати заявку щодо зруйнованого житла.
"Держава готується забезпечувати українців компенсацією за пошкодження та знищення їхнього житла під час війни. Зокрема, йдеться про надання житлової площі з обмеженням до 150 кв. метрів, а не грошей. Відповідний законопроект №7198, розроблений парламентом спільно з урядом та за ініціативи президента, вже зареєстрований у ВР", — повідомила Шуляк.
За її словами, людина зможе обирати місто, де хоче оселитися. Тобто якщо квартира була в Харкові, то власник зруйнованого житла зможе обрати відповідну квартиру з такими ж характеристиками в іншому обласному центрі.
"Сподіваємся також, що ця ініціатива допоможе збирати інформацію про збитки і в подальшому використовувати в судових позовах для отримання компенсації наших втрат від РФ, — додала Шуляк.
Чугуївський район, Харківщина: через міну поранена 6-місячна дитина, двоє дорослих загинули
У Чугуївському районі Харківської області двоє чоловіків загинули, ще п’ятеро людей, в тому числі 6-місячна дитина, отримали поранення, внаслідок наїзду авто на міни або боєприпаси 29 березня. Про це повідомив начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов, передає Суспільне Харків.
Пошти Швеції та Данії відмовилися від співпраці з Росією
Пошти Швеції та Данії відмовилися від співпраці з Росією й припинили надсилати та приймати будь-які поштові відправлення. Ба більше, зупинили логістичні потоки також з Білоруссю.
Про це повідомили в Укрпошті.
"Окрім величезної гуманітарної допомоги від пошт з усього світу, ми отримали не менш важливу допомогу від PostNord Sverige та PostNord Danmark", — додали в Укрпошті.
Британія видала більше 25 тисяч віз українським біженцям
Британський уряд заявив, що видав понад 25 500 віз українцям. За даними британського МВС, більшу частину віз (понад 22 тисячі) видали людям, чиї родичі вже проживають у Великій Британії, передає ВВС.
Це одна схема, за якою українці зараз можуть в'їхати до Британії.
Друга схема, яку запропонували британці — так звані "спонсорські візи". Це коли за приїжджого має поручитися людина, яка живе у Сполученому Королівстві, та надати їй місце для проживання.
Загалом громадяни України подали понад 28 тисяч заявок за останньою схемою, але поки що схвалені лише 2700 з них.
На Одещині рекламні борди переплавлять на захисні протитанкові їжаки
Вздовж доріг Одещини розпочався демонтаж білбордів.
Конструкції у подальшому використають для укріплення барикад та для виготовлення протитанкових їжаків.
Слідом за IKEA з російського ринку йде данська корпорація JYSK
Після чотирьох тижнів тимчасового закриття магазинів JYSK в Росії — JYSK назавжди закриє свої магазини та повністю покидає Росію. Про це ідеться у повідомленні компанії.
"Ми приїхали в Росію з наміром зробити вигідну пропозицію російському народу. У нас був фантастичний старт у Росії, за що я можу тільки похвалити всіх причетних колег, але в нинішній ситуації команда керівництва та наші власники не бачать альтернативи закриттю нашої діяльності в Росії", — сказав президент і генеральний директор JYSK Ян Бьог.
Коли поліція приїжджає, мародерів вже спіймали місцеві — Білошицький
У багатьох випадках українці чинять "самосуд" над мародерами до приїзду поліції. Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції, розповів, що у багатьох випадках, коли поліція приїжджає на місце злочину — мародерів вже спіймали люди.
"Бувають різні варіанти негайного покарання, що ви бачите на фото і відео. Звісно коли ми приїздимо, ми діємо відповідно до юридичних процедур у правових рамках. Ми пред'являємо цим людям звинувачення відповідно до кримінального кодексу", — розповів він.
"Ми відв'язуємо їх (мародерів) стовпів і діємо відповідним чином. Іноді мені задають питання, чи я звинувачую тих людей, які негайно карають тих мародерів. Як людина — не звинувачую. Бо ті люди, які вирішили не допомагати іншим, а вчиняти такі злочини, вони насправді — сором для нашого суспільства", — сказав Білошицький.
Водночас він підкреслив, що поліція діє згідно норм законодавства.
68% російських компаній скоротили витрати на співробітників, звільняють людей
68% російських компаній малого і середнього бізнесу на тлі санкцій проти РФ і падіння рубля скоротили витрати на співробітників, найпоширеніший захід — скорочення штату.
Про це пише РБК із посиланням на результати опитування, проведеного Аналітичним центром НАФІ.
"Найпоширенішими заходами стали: скорочення штату — про нього заявили 27% респондентів, скасування системи мотивації (соцпакет, премії, бонуси тощо) — 26%, зниження зарплати працівників — 25%.
Представники компаній також повідомили про переведення співробітників на віддалений режим роботи (22%), про відправлення у відпустку своїм коштом (16%), про переведення працівників на інші посади зі зміною рівня зарплати та обов'язків (12%).
Російська артилерія продовжує гатити по Лисичанську. Важко поранено двох дітей — Гайдай
Внаслідок артилерійського обстрілу Лисичанська російськими військами поранено родину. Важко поранені двоє дітей. Це вже другий важкий обстріл за день, повідомив глава Луганської ОВА Сергій Гайдай.
"Батьки отримали вогнепальні осколкові поранення. Їх стан стабілізувався. Набагато важча ситуація з дітьми. Вони в тяжкому стані перебувають в місцевій лікарні. У доньки 2020 року народження — вогнепальне осколкове поранення черевної порожнини, вогнепальні осколкові поранення обох нижніх кінцівок з пошкодженням кісток і судинно-нервових пучків. У її братика 2014 року народження – множинні вогнепальні осколкові поранення з розмноження обох стоп та обох гомілок. З великою ймовірністю, за словами лікарів, на дітей очікує ампутація обох нижніх кінцівок. Медики продовжують боротися за життя малечі", — розповів він.
Сійярто звинуватив українську владу у спробах вплинути на вибори. Україна заперечує
Глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звинуватив українську владу у спробах вплинути на парламентські вибори в країні, які відбудуться 3 квітня 2022 року. За його словами, глава МЗС України Дмитро Кулеба контактував із цього питання з українським послом у Будапешті.
При цьому Сійярто не назвав подробиць цієї розмови і яким чином влада Угорщини дізналася про неї.
"Український уряд, який зараз воює з Росією, веде постійні переговори з угорськими лівими, а міністр закордонних справ України закликав посла України в Будапешті вплинути на результати виборів", — заявив він.
Українське посольство заперечує заяви Сійятро: "Україна не втручалася і не буде втручатися у внутрішні справи Угорщини. Угорське видання «Мадяр Немзет» подібними публікаціями намагається втягнути нас у внутрішню боротьбу, але ми не ведемося на цю провокацію. Рекомендуємо виданню припинити нагнітати антиукраїнську істерію, ворогів Угорщини варто шукати в іншому місці", — повідомили у посольстві України в Угорщині.
Футболіста Тимощука звання "Почесний громадянин міста Луцька".
Депутати Луцької міської ради позбавили Анатолія Тимощука звання "Почесний громадянин міста Луцька".
"У час, коли Україна потерпає від військової агресії Росії, Анатолій Тимощук не зробив жодної публічної заяви із цього приводу та не зупинив свою співпрацю з футбольним клубом країни-агресора", — ідеться у заяві.
Російська делегація покинула Туреччину
Російська делегація покинула Туреччину. Члени української переговорної групи продовжують свою роботу за кордоном, повідомила речниця "Слуги народу" Юлія Палійчук.
Як повідомляє глава делегації Давид Арахамія, сьогодні заплановані зустрічі з високопосадовцями Туреччини, під час яких обговорять співробітництво у військово-технічній сфері.
Одразу після зустрічі представники нашої делегації повернуться до України.
На Рівненщині загасили пожежу на нафтобазі. Вони тривала майже 2 дні
Пожежу на нафтобазі у Рівненській області ліквідували, повідомляє ДСНС. Загоряння сталось ще 28 березня унаслідок ракетного удару РФ.
На місці працювали 67 вогнеборців, 17 од. техніки, а також 2 пожежних потяги.
ДСНС: Унаслідок обстрілів ОВА Миколаєва — 15 загиблих
З-під завалів Миколаївської ОВА дістали тіла 14 загиблих та одна людина померла в лікарні швидкої медичної допомоги, повідомив начальник оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України в області Олександр Задорожний
Чотири мільйони українців стали біженцями — ООН
За даними ООН, вже 4 млн українців залишили Україну через війну.
Усередині країни переміщено близько 6,5 мільйонів людей. Близько 13 мільйонів людей застрягли в постраждалих районах або не можуть виїхати.
"Ми стикаємося з реаліями масштабної гуманітарної кризи, яка наростає з кожною секундою", — наголосили в ООН.
NOT SPONSOR MURDER: В Україні розпочалась кампанія з бойкотування російських товарів
В Україні розпочалась кампанія NOT SPONSOR MURDER. Її мета — донесення до іноземного бізнесу важливості бойкотування російських та білоруських товарів та послуг. У Мінекономіки наголосили, що більшість товарів та послуг Росії та Білорусі легко замінити на аналоги з країн, які виступають проти війни в Україні, зокрема — і від українських виробників.
Truth Fund: В Україні створили фонд для боротьби на інформаційному фронті
Найбільші українські ІТ-компанії разом із Мінцифрою та Kyiv School of Economics створили Truth Fund. Його мета — боротися з російською пропагандою та розповідати світові правду про війну в Україні.
З першого дня війни команда фонду цілодобово створює та поширює контент, який викриває жахливі злочини російських військ на території України та їх наслідки.
Зараз фонд потребує підтримки, тому запускає кампанію, щоб залучити додаткові кошти, продовжувати свою роботу та побудувати необхідну інфраструктуру для ще більш ефективної боротьби з дезінформацією.
Зеленський: У них лише техніка, а в нас ще й народ
Президент України Володимир Зеленський оприлюднив низку фотографій, на яких задокументовано героїчну боротьбу українського народу проти російських загарбників у тилу.
"У них – лише техніка. По максимуму. У нас – до техніки ще й народ. На висоті. У них – лише накази. Наступати. Вбивати. Знущатися. А в нас – ще й реальне бажання мільйонів українців перемогти. Захиститись. Очистити свою країну...", – підкреслив Зеленський.
В українських портах окупанти заблокували щонайменше 100 торгівельних іноземних кораблів
В українських портах окупанти заблокували щонайменше 100 торгівельних іноземних кораблів. На них перебувають понад 1000 моряків, у яких закінчуються запаси їжі, повідомляє омбудсменка Людмила Денісова
Ці кораблі призначені для перевезення зерна та інших товарів і не становлять жодної загрози військовому флоту загарбника, пише Денісова
Як виживає околиця Харкова
У мікрорайоні "Горизонт" на околиці Харкова немає жодної вцілілої багатоповерхівки. Протягом місяця тут була "сіра зона" — по різні боки кварталів стояли українські військові та російська техніка. Тут залишилися близько тисячі людей, які не встигли чи не схотіли виїхати. Вони тижнями жили без світла, опалення, газу та води.
Житомирщину минулої доби загарбники обстрілювали ракетами – поліція
Минулої доби російські війська завдали авіаудари по населених пунктах Житомирщини. Про це повідомляє поліція Житомирської області.
"За добу 29 березня на території області цивільним захистом було оголошено 6 повітряних тривог. У результаті ворожих обстрілів руйнувань та ушкоджень зазнали низка населених пунктів Житомирщини. Так, уранці стало відомо про ракетний удар по території Семенівської територіальної громади Бердичівського району", — йдеться у повідомленні.
У Малинській територіальній громаді уранці 29 березня авіаударів збройних сил російської федерації зазнали села Українка, Лумля та Дружне, а увечері цього ж дня – села Любовичі та Привітне.
Зазначається, що біля села Карвинівка Чуднівської територіальної громади виявили уламки російської ракети.
"Як Швейцарія або Ізраїль": Арахамія пояснив, що означає "нейтралітет" України у пропозиції для РФ
Голова української делегації на перемовинах з РФ Давид Арахамія заявив, що Україна готова розглядати концепцію набуття "укріпленого нейтралітету", як у Швейцарії або Ізраїлю.
"Є така концепція "укріпленого нейтралітету", тобто потрібно розраховувати на власну армію, або додатково ще мати гарантії. Тобто, як у Швейцарії, в Ізраїлю, резервна армія, яка може мобілізуватися у великій кількості і дати необхідну відсіч у разі агресії", — пояснив Арахамія.
Водночас Україна не може розглядати нейтралітет, який передбачає відсутність армії, а про безпеку країни піклуються гаранти.
"Ні, як то кажуть, на "бога сподівайся, а сам не плошай". Тому концепція "укріпленого нейтралітету" нам дуже близька", — наголосив голова української делегації.
Віцепрем'єр-міністр Британії поставив під сумнів готовність королівства бути гарантом безпеки України
Віцепрем'єр-міністр Великої Британії Домінік Рааб поставив під сумнів готовність королівства бути гарантом безпеки України
Про це віцепрем'єр-міністр Сполученого Королівства заявив в етері “Sky News”.
"Це (надання гарантій безпеки) залежатиме від того, про що саме йдеться. Ми чітко заявили, що не збираємося вступати пряму військову конфронтацію з Росією. Україна не є членом НАТО", — наголосив Рааб.
"Ми будемо уважно розглядати все, що президент Зеленський каже, що йому потрібно. Але, я думаю, ми не збираємося в односторонньому порядку повторювати зобов’язання НАТО", — додав він.
Раніше постійна представниця Великої Британії в ООН Барбара Вудворд заявила, що Британія готова виступити гарантом безпеки для України, якщо Київ про це попросить.
Внаслідок російських обстрілів Ніжина одна людина загинула, постраждала дитина
Внаслідок російських обстрілів Ніжина на Чернігівщині 29 березня загинула одна людина, шестеро травмувалися, серед них — дитина, повідомив міський голова Олександр Кодола.
Пошкоджені 10 приватних будинків, 3 зруйновані, також є пошкодження автомобілів і гаражів. Як розповів голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, 29 березня російські війська завдали авіаударів по Ніжину та всю ніч з артилерії обстрілювали Чернігів.
Чубаров розкритикував 15 років "переговорного періоду" щодо окупованого Криму
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розкритикував 15 років "переговорного періоду" щодо окупованого Криму.
"Збройні сили України та українська політична нація не дозволять нікому (!!!) поступитися жодним метром української території, тим більше Кримом та Донбасом. Не зрадимо Крим та Донбас! Не зрадимо Україну!", — заявив Чубаров.
Нагадаємо, українська сторона пропонує російській зафіксувати позиції України і Росії, та протягом 15 років проводити двосторонні переговори щодо статусу Криму і Севастополя, повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк на брифінгу за результатами першого раунду переговорів з Росією у Стамбулі.
Він зазначив, що прямі двосторонні переговори "щодо кримської проблематики" та фіксація нинішнього стану речей на 15 років – "це революційна пропозиція".
"Оскільки це означає, щонайменше, повернення теми Криму до переговорного порядку денного. До цього росіяни категорично відмовлялися від цього", – пояснив радник керівника ОП.
Подоляк каже, що це також "дозволяє зберегти нинішні юридичні трактування Криму, оскільки Крим, безумовно, є частиною України".
У Кремлі прокоментували підсумки переговорів у Стамбулі
Формулювання Україною своїх пропозицій на переговорах є "позитивним" фактом, однак поки що не можна констатувати чогось "багатообіцяючого", заявив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, передає російське видання "РБК".
"Позитивним є те, що українська сторона, принаймні, почала конкретно формулювати і класти на папір те, що вона пропонує", — сказав Пєсков. Однак, за його словами, чекає "тривала робота, оскільки в іншому поки немає чогось дуже багатообіцяючого".
Читайте також: Гарантії безпеки для України. Чим завершилися переговори делегацій у Стамбулі
Чому серед країн-гарантів безпеки Україна бачить Росію — пояснює учасник делегації Чалий
На Київщині за добу армія РФ понад 30 разів обстріляла житлові масиви — голова ОВА
На Київщині 29 березня російські війська здійснили понад 30 обстрілів житлових масивів та соціальної інфраструктури. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк.
"За минулу добу зафіксовано понад 30 обстрілів російськими військами житлових масивів та соціальної інфраструктури Київщини. Найбільші руйнування внаслідок обстрілу в районах: Бучанському (Ірпінська, Бучанська, Макарівська, Бородянська, Дмитрівська громади), Броварському (Великодимерська громада), Вишгородському районах (Димерська, Іванківська громади)", — йдеться в повідомленні.
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Чернігівщина — повітряна тривога, треба пройти в укриття
Чернігів, Ніжин, Остер, Десна — повітряна тривога.
Польща повністю відмовиться від російського вугілля навесні — Моравецький
Цієї весни Польща повністю відмовиться від російського вугілля. До кінця року — планує відмовитись від нафти і газу. Про це заявив прем'єр Польщі Матеуш Моравецький.
"Попри те, що на це немає згоди з боку Єврокомісії, ми прийняли відповідний законопроєкт Кабміну і направляємо його до парламенту. Я сподіваюся, що у квітні, найпізніше в травні, повністю відмовиться від вугілля", — сказав він.
"Ми зробимо все, щоб піти від російської нафти до кінця цього року. Ми стабілізуємо не лише паливну безпеку польської держави, а й Литви, Латвії та Естонії", — зазначив Моравецький.
Детонація боєприпасів у Бєлгороді є прикладом масового використання у РФ застарілого небезпечного озброєння — Генштаб ЗСУ
Самовільна детонація боєприпасів у російському Бєлгороді є прикладом типового для армії РФ масового використання застарілого небезпечного озброєння.
Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.
Там наголосили, що лише вчора Генштаб ЗСУ попереджав про загрозу самодетонації боєприпасів, величезний склад яких Росія облаштувала в районі Чорнобильської АЕС. "Росія має негайно вивести свої війська з Чорнобильської зони", — наголосили в Генштабі.
За даними ГШ, станом на 12:00, війська РФ активізувались на Донбасі — основні зусилля зосереджують на взятті під контроль Попасної, Рубіжного та Маріуполя, продовжують обстрілювати Чернігів, продовжують блокувати Харків та завдавати артилерійських ударів по житлових кварталах міста. На Броварському напрямку (Київщина) — часткове відведення підрозділів із захопленого росіянами району у бік кордону з РФ.
Спроби російського військового командування мобілізувати “добровольців” не мають підтримки населення. Зокрема, у Калінінградській області вдалося назбирати лише 17 так званих “добровольців”, зазначають у Генштабі.
У Херсоні викрали священника ПЦУ Сергія Чудиновича
У тимчасово окупованому російськими військовими Херсоні викрали священика ПЦУ Сергія Чудиновича, який відомий у місті як громадський діяч і волонтер. Про це повідомляють журналісти Суспільне Херсон.
Росіяни лишають групи біля Чернігова та Києва "для контролю"
Харитін Старський, пресофіцер бригади швидкого реагування Нацгвардії України повідомив в ефірі телеканалів, що війська РФ лишають кілька батальйонних тактичних груп (БТГР) в районі Києва, щоб "контролювати Північний і Чернігівський напрямок".
Також він відзначив підвищену кількість повітряних тривог попри відведення біля Києва.
"Як було оголошено про деескалацію, кияни чули наскільки збільшилась кількість повітряних тривог. Вони (війська РФ) щільно бомбили і обстрілювали Чернігів. Вони скоріш за все міняють свою стратегію, бо розуміють, що не можуть оточити Київ, але залишають війська для контролю", — додав Харитін.
Заступницю голови Бердянської райадміністрації підозрюють у співпраці з окупантами
Заступницю голови Бердянської районної державної адміністрації підозрюють у добровільній співпраці з окупантами. За даними прокуратури, посадовиця добровільно погодилася допомагати співробітникам ФСБ РФ у проведенні підривної діяльності проти ЗСУ та патріотично налаштованого населення тимчасово окупованого Бердянська.
Читайте також: Запорізька поліція відкрила кримінальну справу щодо діяльності чергового "нового мера" Мелітополя
У Донецькій області росіяни б'ють градами, застосували фосфорні боєприпаси — Денісова
У Донецькій області російські війська обстрілюють "Градами", артилерією "Смерч" та ракетами з тактичного комплексу "Точка-У" житлові квартали Авдіївки. У районі промзони фіксували удари із застосуванням фосфорних боєприпасів. Про це повідомила уповноважена з прав людини ВР Людмила Денісова.
Окрім того, у Маріуполі окупанти обстріляли польовий офіс консультативної місії ЄС. На Луганщині сьогодні з важкого озброєння ведеться вогонь по житловим кварталам одного з районів Лисичанська. Є значні руйнування багатоповерхівок. Інформація стосовно кількості загиблих і поранених уточнюється. Завалів дуже багато.
Також уночі під вогонь потрапили Сєвєродонецьк, Рубіжне, Попасна та Кремінна. Пошкоджено близько 16 цивільних об’єктів.
Денісова закликала міжнародну спільноту до цілеспрямованих дій та посилення санкційного тиску для стримування агресії Російської Федерації й примушення до припинення військових дій на території України.
"Прошу країни-члени НАТО – закрийте небо над Україною", — додала вона.
Окупанти зруйнували дитячий садок у Лисичанську
Окупанти зруйнували дитячий садок у Лисичанську, повідомляє голова Луганської ОДА Сергій Гайдай. Цей садок відремонтували рік тому, пише Гайдай.

У Києві міська влада закликає відновити прокат електросамокатів
Міська влада столиці закликає приватних підприємців відновити прокат електросамокатів та велосипедів, ідеться в повідомленні КМДА.
"Самокати та велосипеди можуть стати альтернативою для переміщення на коротких відстанях можуть стати самокати та велосипеди", — додали в КМДА.
Окупанти "додумалися" облаштувати склад боєприпасів поряд із ЧАЕС — Верещук
Окупанти РФ облаштували склад боєприпасів поряд із Чорнобильською АЕС. Україна вимагає негайно вжити заходів із демілітаризації зони відчуження АЕС, повідомила глава МінТОТ Ірина Верещук. За її словами, "непрофесійність окупантів РФ тривожить навіть більше їх підступності".
"Вчора біля російського Бєлгорода злетів у повітря їх склад боєприпасів. З воєнної точки зору, це гарна новина для нас. Але, як кажуть росіяни, арсенал вибухнув через людський фактор. А що буде, якщо завтра саме через такий людський фактор вибухне їх арсенал біля Чорнобильської АЕС? Повторення 1986 року? Цивілізований світ готовий до ядерної катастрофи через російське головотяпство? Європа готова до наслідків, які можна вважати застосуванням ядерної зброї в центрі Європі?
Вона закликала світових лідерів та Радбез ООН вплинути на росіян і негайно демілітаризувати Чорнобильську зону.
Лавров хоче рухатись з Китаєм до "демократичного порядку"
Глава МЗС Росії Сергій Лавров на зустрічі з міністром закордонних справ Китаю Ван І заявив, що Росія "переживає серйозний етап в історії міжнародних відносин. За його результатами міжнародна ситуація стане набагато зрозумілішою. Разом з вами та іншими нашими однодумцями ми будемо рухатися до багатополярного, справедливого і демократичного світового порядку".
Нагадаємо, Китай не підтримав Росію, коли ООН голосувала за резолюцію щодо засудження вторгнення в Україну, але й проти вторгнення Китай виступати не став.
Обстріли РФ спричинили 12 пожеж на Чернігівщині
За останню добу в Чернігівській області зареєстровано 20 пожеж, з них 12 — через обстріли російською армією населених пунктів. Про це повідомляє Чернігівська ОДА.
"Група піротехніків ДСНС за добу 13 разів виїжджала для знешкодження боєприпасів, що не розірвались (з початку війни виявлено та вилучено 126 вибухонебезпечних предметів)", — йдеться в повідомленні.
Верещук повідомила про гуманітарні коридори, які мають запрацювати 30 березня
Міністерка реінтеграції Ірина Верещук повідомила про гуманітарні коридори, які мають запрацювати 30 березня:
- з Бердянська до Запоріжжя. На зворотному шляху до колони можуть приєднатися люди на власному транспорті;
- Мелітополь — Запоріжжя. На зворотному шляху до колони можуть приєднатися люди на власному транспорті;
- з Енергодара до Запоріжжя на власному транспорті.
У Києві та області — повітряна тривога
Київ та область, Кривий Ріг, Житомирщина, Вінниччина, Покровський, Краматорський та Бахмутський райони Донеччини — повітряна тривога.
НБУ перерахував на потреби військових майже 13,2 млрд грн
Національний банк України станом на 30 березня перерахував на потреби військових майже 13,2 млрд грн, на спецрахунку залишилося близько 200 млн грн. Про це ідеться на сайті НБУ.
Кошти надходили як від громадян та підприємств в Україні, так і від міжнародної спільноти (зокрема зі США, Великої Британії, Канади, Німеччини, Швеції, Польщі, Фінляндії, Франції, Австралії, Чехії та ще багатьох країн світу).
Для допомоги Українській Армії перерахувати кошти можна як за реквізитами, так і за допомогою платіжної картки: https://bank.gov.ua/ua/about/support-the-armed-forces
Читайте також: Гроші, маскувальні сітки, донорство крові — чим та де можна допомогти армії
Глава МАГАТЕ приїхав на Южно-Українську АЕС
Глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі прибув на Южно-Українську АЕС, щоб надати технічну допомогу для безпеки ядерних об'єктів. Агенство, зокрема, надасть технічну допомогу для запобігання ядерним аваріям. Напередодні він прибув в Україну.
"Я прибув на Южно-Українську АЕС, щоб зустрітися з представниками уряду та персоналів, а також розпочати надання технічної допомоги МАГАТЕ для забезпечення безпеки та захисту ядерних об'єктів країни. Важливо бути на місці, щоб надавати ефективну підтримку Україні в ці надзвичайно важкі часи", — додав він.
Нагадаємо, що ЧАЕС і Запорізька АЕС перебувають під контролем росіян.
У Словаччині відкриють гуманітарний хаб Закарпаття
Гуманітарний хаб Закарпатської ОВА запускають у Кошице.
"Для України – це суттєве збільшення об’ємів гуманітарної допомоги, швидке її оформлення та доставка одразу з хабу в Словаччині у "гарячі точки", – йдеться у повідомленні Закарпатської ОВА.
На Донеччині — повітряна тривога
Покровський, Краматорський та Бахмутський райони Донеччини, Вінниччина та Кривий Ріг — повітряна тривога.
Обстріл Миколаївської ОВА: Кім повідомив про жерстви та розбір завалів
Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що внаслідок обстрілу Росією будівлі ОВА загинуло 13 людей, 33 поранених, з них 5 тяжких, одного госпіталізували. Також у ДСНС повідомили, що 13 загиблих виявили під завалами, ще одна людина, яку витягнули, померла дорогою до лікарні.
"Тривають розблокування людей, думаю буде ще доба. Нас обстрілював ворог вночі, серйозні бої в Херсонській області. У Снігурівці, Миколаївська область, також бої. Гумкоридори є, вивозимо людей, як коли виходить. Миколаїв забезпечений усім необхідним", — додав Кім в ефірі українських телеканалів.
Збройні сили РФ намагатимуться оточити ООС на Донбасі — Арестович
Радник керівника ОП Олексій Арестович повідомив в спільному ефірі українських телеканалів, що російські війська перекидають сили на Донбас, аби оточити сили Операції об'єднаних сил.
За його словами, війна буде в активній фазі тиждень-два, війська РФ перекидають в зону ООС, там йдуть важкі бої.
"На півдні війська ведуть тактичні дії, ворог встає в оборону в районі Херсона, наші війська трохи його сунуть. Ворог буде залишати частину військ на Київщині. З Чернігівської області вони не дуже відходили другу добу, не бачимо виходу військ. Але вони будуть перекидатись з півночі на схід все одно", — додав Арестович.
Велика Британія готова виступити гарантом безпеки України
Велика Британія готова виступити гарантом безпеки для України, якщо Київ про це попросить. Це заявила постійна представниця Великої Британії в ООН Барбара Вудворд.
Загальні втрати російської армії перевищили 17 тисяч осіб
Загальні бойові втрати російської армії з початку вторгнення в Україну становлять близько 17300 осіб.
Також за даними Генштабу російські військові втратили:
- танків ‒ 605 од,
- бойових броньованих машин ‒ 1723 од,
- артилерійських систем – 305 од,
- РСЗВ — 96 од,
- засоби ППО — 54 од,
- літаків – 131 од,
- гелікоптерів – 131 од,
- автомобільної техніки — 1184 од,
- кораблі /катери — 7 од,
- цистерн з ПММ — 75,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня — 81.
- Спеціальна техніка — 21.
- Пускові установки ОТРК/ТРК — 4.
За час війни в Україні загинули 145 дітей
Внаслідок агресії Росії в Україні загинули 145 дітей, ще 222 — травмовані. Такі дані наводить Офіс генерального прокурора.
Найбільше постраждало дітей у Київській (69), Харківській (49), Донецькій (54), Чернігівській (39), Миколаївській (30), Луганській (28), Запорізькій (22), Херсонській (25), столиці (16), Сумській (16), Житомирській (15) областях.
Розпочалися переговори між МЗС РФ та Китаю
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров та голова міністерства закордонних справ Китаю Ван І розпочали переговори.
Про це повідомила офіційний представниця МЗС РФ Марія Захарова у своєму телеграм-каналі.
Канадський парламент виступив за безвіз з Україною
Більшість депутатів канадського парламенту підтримали негайне скасування візового режиму з Україною, однак остаточне рішення має ухвалювати уряд.
Парламент також рекомендував уряду "збільшити кількість персоналу, аби затримки у прийомі мігрантів не стали ще довшими через чинну гуманітарну кризу". Окрім того, парламент закликав уряд країни “підтримати українців та інших жителів країни, які постраждали від конфлікту”.
На Чернігівщині та Київщині не зменшилися бойові дії — МВС
"Бойові дії всю ніч чули на території Ірпеня, говорити, що зменшує бойові дії на території Київської, Чернігівської областей говорити не варто. Це більше схоже на ротацію ніж зупинку бойових дій", — заявив в ефірі телеканалу "Рада" радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко.
Він також зазначив, що протягом ночі та вранці були обстріли Чернігова та Хмельницької області.
Також радник міністра наголосив, що наразі рано повертатися до Ірпеня, оскільки у місті багато мін.
Російська армія обстріляла житловий квартал у Лисичанську
Близько 6:30 російські військові обстріляли житловий квартал в одному з районів Лисичанська, інформацію про травмованих і загиблих уточнюють.
Про це повідомив керівник Луганської ОВА Гайдай.
РФ перекидає військових з окупованих Південної Осетії та Абхазії
Росія задля комплектування збройних сил перекидає в Україну підрозділи з окупованих регіонів Грузії. Про це повідомили у Генштабі.
Також за даними Генштабу російські військові у Запорізькій та Херсонській областях продовжують чинити злочини проти мирного населення. Зокрема, на Запоріжжі, у селі Велика Білозірка росіяни розташували техніку між житлових будинків. У Мелітополі — обладнали блокпости та посилили перепускний режим. Також на окупованих територіях російська армія грабує домівки місцевих жителів, затримує проукраїнських активістів та працівників українських державних органів.
Угрупованням Об’єднаних сил на Донецькому та Луганському напрямках за минулу добу було відбито 4 атаки, знищено 7 танків, 7 одиниць броньованої, 2 одиниці автомобільної техніки та протитанкову гармату.
Розвідка США могла помилитись при аналізі можливої війни в Україні — генерал
Розвідувальні спецслужби Сполучених Штатів могли припуститись помилки при аналізі можливих сценаріїв збройної агресії РФ проти України, переоцінивши потенціал Росії та недооцінивши готовність українських військових боронити країну, заявив командувач військами США та НАТО в Європі генерал Тод Волтерс, повідомляє CNN.
"Коли Росія почала вторгнення в Україну, розвідка США оцінила, що наступ по всій країні може призвести до того, що Київ опиниться в руках Росії протягом кількох днів. Але цього не сталося", — зазначає видання.
США звинувачують Росію у блокуванні суден із продовольством у Чорному морі
Росія блокує майже 100 суден із продовольчими вантажами у Чорному морі, провокуючи гуманітарну кризу в Україні та за її межами, заявила заступниця держсекретаря США Венді Шерман під час засідання Ради безпеки ООН, присвяченому гуманітарній кризі в Україні.
"Військова агресія Росії призвела до гострої нестачі продовольства в Україні, що призвело до ефекту глобальної продовольчої кризи, яка відчувається у всьому світі", — наголосила посадовиця.
Шерман нагадала, що РФ атакувала щонайменше три судна, які перевозили товари Чорним морем та нині за допомогою флоту блокує доступ до українських портів. Через це Україна позбавлена можливості експортувати зерно, а понад 90 суден із продовольством не можуть вийти у Середземне море.
У Києві та Житомирі повітряна тривога.
У Полтавській області повітряна тривога.
У Британії на благодійному концерті зібрали 16 мільйонів доларів для України
У британському місті Бірмінгем на благодійному концерті на підтримку України вдалося зібрати понад 12 мільйонів фунтів (близько 16 мільйонів доларів), повідомляє BBC.
Як зазначає видання, концерт відвідали 8 тисяч глядачів. Серед зірок, які виступали на концерті — Том Оделл, Ед Ширан, Каміла Кабельйо та рок-гурт Snow Patrol. Окрім того, на сцені виступила Джамала із піснею "1944".
Гроші на гуманітарну допомогу українцям збирали за рекламою, спонсорством, пожертвуваннями, а також прямим продажем квитків. Зібрану суму витратять на гуманітарну підтримку українців.
Подача газу трубопроводом Ямал-Європа впала до нуля — Reuters
Поставки газу з Росії до Європи через Білорусь газогоном Ямал-Європа на компресорній станції Мальнов на території Німеччини впала до нуля, повідомляє Reuters із посиланням на дані Gascade.
Як зазначає видання, потоки у східному напрямку до Польщі з Німеччини на прикордонному пункті Мальнов востаннє становили 1451155 кВтг/год вдень у вівторок, 29 березня. Але з того часу прокачування газу впало до нуля.
Водночас потоки двома іншими ключовими маршрутами газогону поки що залишалися стабільними.
На Донбасі слід чекати на жорстокі бої — Арестович
У найближчий тиждень у зоні Операції об’єднаних сил на сході України слід чекати на жорстокі бої, які впливатимуть на перебіг переговорного процесу, заявив у розмові з російським адвокатом Марком Фейгіним радник керівника Офісу президента Олексій Арестович.
"Якщо всю цю ораву перекинути з-під Києва та Чернігова туди, а про це зараз і йдеться, то нам стане дуже "весело", скажу прямо. Це зона ООС та частина Луганської області, де вже йдуть бої – Попасна, Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк", — зауважив він.
На думку Арестовича, бої на Донбасі визначать перебіг переговорного процесу між Україною та РФ.
"Завдання номер один — вихід до адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Луганську лише чверть ми утримуємо, а Донецьку на 56-60%. І в Другу світову, і в Першу там теж були важкі бої. Географія не змінюється, вся та ж логіка. У найближчий тиждень там будуть запеклі бої. Їхній результат значною мірою визначить перебіг переговорного процесу", — зазначив посадовець.
США привітали висилку російських дипломатів державами світу
Державний департамент США привітав масову висилку російських дипломатів державами світу.
"Ці дії є відповіддю на вчинки цих осіб, що суперечать їхньому дипломатичному статусу, і на агресію Російської Федерації в Україні. Ми продовжуємо згуртовано підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України. Сполучені Штати сповнені рішучості працювати з нашими союзниками і партнерами, щоб здійснювати тиск на Російську Федерацію і захищати наші спільні національні інтереси від дій Російської Федерації", — йдеться у заяві Держдепу.
Німеччина звинуватила Росію в імперіалізмі
Канцлер Німеччини Олаф Шольц звинуватив Росію в імперських поглядах, повідомляє Deutsche Welle.
"Треба говорити прямо: Росія напала на Україну, керуючись вкрай імперіалістичними поглядами, а найагресивніша війна Росії проти України спрямована на захоплення території. Ми не можемо і не будемо цього приймати", — підкреслив він.
Білий Дім озвучив умови зустрічі Байдена з Путіним
Президент США Джозеф Байден може зустрітися із президентом Росії Володимиром Путіним у разі, якщо РФ відмовиться від агресії, спрямує зусилля на деескалацію та дотримуватиметься дипломатії, повідомляє The Guardian.
"Це залежатиме від того, про що хоче поговорити президент Путін. Ми дуже чітко дали зрозуміти, що має бути відчутна деескалація з боку Росії та чітка, щира прихильність дипломатії, перш ніж президент піде на таку розмову", — зазначила директорка з комунікацій Білого дому Кейт Бедінгфілд.
Росія відводить війська від Києва, щоб посилити наступ на сході — британська розвідка
Розвідка Великої Британії вважає, що з огляду на військові невдачі на київському напрямку РФ відведе свої збройні формування від української столиці, щоб посилити наступ на Донбасі.
"Заяви Росії про зниження активності навколо Києва та повідомлення про виведення деяких російських підрозділів із цих районів можуть свідчити про визнання Росією того факту, що тепер вона втратила ініціативу у регіоні. Цілком імовірно, що Росія намагатиметься відвернути бойові сили з півночі для свого наступу в Донецькій та Луганській областях на сході", — йдеться у повідомленні Міноборони країни.
Росія замінувала Чорне море мінами, викраденими у 2014 році в Криму — МЗС
Російські військові замінували акваторію Чорного моря з метою дискредитації України, використавши для цього міни, захоплені у 2014 році після окупації Криму, заявила пресслужба Міністерства закордонних справ.
"Зазначені міни були захоплені збройними силами РФ у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації Росією українського міста Севастополь. Відтак, Росія, використовуючи морські міни з захоплених у 2014 році військових складів, свідомо вдається до провокацій та дискредитації України перед міжнародними партнерами", — наголосили в міністерстві.
Міністерство закордонних справ наполягає, що відповідальність за використання дрейфуючих морських мін, а також за їх непередбачувані наслідки лежить винятково на Російській Федерації та її військово-морських силах.
Росія обстріляла будівлю Консультативної місії ЄС у Маріуполі — Боррель
Російські війська 29 березня обстріляли будівлю у Маріуполі, де розміщувалась Консультативна місія ЄС в Україні, повідомив Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель
"Консультативна місія ЄС в Україні (КМЄС) отримала достовірну інформацію про те, що приміщення її Маріупольського польового офісу нещодавно зазнали обстрілів з боку Росії. Офіс та обладнання КМЄС зазнали значних пошкоджень. Жоден член місії чи підрядники не постраждали", — зазначив посадовець.
Боррель засудив обстріл будівлі місії та будь-які напади, спрямовані на цивільних осіб та цивільну інфраструктуру.
РФ відводить війська на Київщині з метою ротації — Генштаб
Російська Федерація відводить свої війська на Київщині та Чернігівщині для перегрупування підрозділів на сході України та проведення ротації, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у вечірньому зведенні.
"Продовжується відведення підрозділів збройних сил Російської Федерації з території Київської та Чернігівської областей. За деякими ознаками противник здійснює перегрупування підрозділів для зосередження основних зусиль на Східному напрямку. Водночас, так зване “відведення військ”, ймовірно, є ротацією окремих підрозділів і має на меті введення в оману військового керівництва Збройних Сил України та створення хибної уяви щодо відмови окупантів від задуму оточення міста Києва", — йдеться у повідомленні.
Переговори України та РФ про обмін тілами загиблих та гумкоридори продовжаться
За результатами перемовин у Стамбулі 29 березня Україна та Росія домовились продовжити діалог щодо обміну тілами загиблих та роботи гуманітарних коридорів, заявив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.
"Сторони продовжать консультації для підготовки та погодження положення договору про гарантії безпеки для України, щодо механізму здійснення припинення вогню, щодо виведення сил та інших збройних формувань. Про відкриття та безпечне функціонування гуманітарних коридорів на постійній основі. А також про обмін загиблими та звільненні військовополонених та цивільних осіб", — зазначив дипломат.
Україна пропонує, щоб і Росія була гарантом безпеки — учасник делегації пояснює, що це означає
Серед країн-гарантів безпеки Україна також бачить і Росію. 29 березня у Стамбулі Україна передала РФ бачення договору про завершення війни.
Представник української делегації у черговому раунді україно-російських перемовин Олександр Чалий повідомив, що у разі підписання такого договору, РФ не зможе блокувати надання допомоги Україні в тому числі військової.
"Росія при реалізації статті, яка дозволяє іншим країнам-гарантам застосувати і надати нам збройні сили для захисту нашої безпеки — Росія погодилася, що права вето вона у цьому мати не буде", — зазначив делегат
Також Росія буде нарівні зі рештою держав, не маючи жодного особливого статусу.
У разі нападу на Україну держави-підписанти гарантій будуть повинні надати всю можливу підтримку, включно із закриттям неба.
У Київ та область повертатись зарано
До столиці України та Київської області станом на 29 березня повертатися небезпечно через велику кількість снарядів і мін, які не розірвалися. Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.
"Захистити ми можемо від орків у прямому бою, але від мін, від обстрілів, від градів, від артилерії ми захистити не можемо, на жаль", — сказав мер Ірпеня Олександр Маркушин.
Читайте також: Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
З України виїхало майже 4 млн осіб – Радбез ООН
За останній місяць український кордон перетнули 3,9 млн осіб, 6,5 млн є внутрішньо переміщеними особами.
Про це у на засіданні Ради Безпеки ООН 29 березня, присвяченому гуманітарній ситуації в Україні, повідомила помічниця генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Джойс Мсуя, пославшись на дані Агентства ООН у справах біженців.
Мсуя також наголосила, що через обстріли та замінювання гуманітарні конвої часто не можуть дістатися місць призначення.
Біля російського міста Бєлгород за 40 км від кордону з Україною пролунала серія вибухів
Біля російського міста Бєлгород за 40 кілометрів від кордону з Україною пролунала серія вибухів — за попередніми даними, на військових складах. Як повідомляє російське видання "Р?А Новости" з посиланням на власні джерела в екстрених службах, причиною вибухів став "людський фактор". Четверо військовослужбовців травмувалися.
Українці, які через війну втратили домівки, можуть звернутися за відшкодуванням через "Дію"
Українці, які втратили дім внаслідок бойових дій можуть подати заявку на відшкодування з 29 березня через додаток "Дія". Як повідомив президент Зеленський, за тиждень це можна буде зробити в офлайн-режимі у місцевих Центрах надання адміністративних послуг. Щоб подати заявку необхідно зайти в "Дії" до розділу "Послуги", знайти там "Пошкоджене майно".
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 2.0
ОНОВЛЮЄТЬСЯ
Early on the morning of February 24th, Russian President Vladimir Putin announced on state television that Russia will carry out a 'special military operation' in eastern Ukraine.
Moscow claims the 'operation' is aimed at 'denazification and demilitarization' of Ukrainian territory at the request of the self-proclaimed Donetsk and Luhansk 'people's republics', and is based on the right to self-defence. Russia also says that it does not attack the civilian population.
But, the fact is, Russian armed forces have killed innocent people, including children and the elderly. Russia deliberately targets civilian infrastructure and falsely claims that it is Ukraine's army that puts people's lives at risk.
Suspilne, the largest independent news media outlet in Ukraine, and a number of English-speaking volunteers launch this live updates page to let the world know what is really happening on the ground. Tune in for hourly news bulletins from all Ukrainian regions.
Suspilne News: Follow us on Twitter, YouTube and Telegram.
Read the previous online here - Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Our news 21:50
The Russian army launched a missile attack on Dnipro, the mayor reported. The details are not known yet.
Three aircraft of the Russian Federation and a drone were shot down in Kharkiv region. Preliminarily, we are talking about Russian fighter-bombers. Message of Air Command "Skhid".
In Mykolaiv search and rescue works in the regional building of administrations proceed. Rescuers dismantled the dangerous element of the facade. As a result of the morning shelling of the building by Russian troops, at least 15 people were killed. Among the dead were seven volunteers who served in the territorial defense of Mykolaiv.
This shelling was preceded by a six-hour fight on the territory of Mykolaiv region, Mayor Oleksandr Sienkevych said. Russian troops tried to pass from Kherson direction.
Part of the Russian military who were on the Chernihiv and Kyiv directions are being redeployed to the Kharkiv, Donetsk and Luhansk directions. There, the opponent reinforces his groups in order to have an attempt to increase pressure. Message from the Secretary of the National Security Council Oleksiy Danilov.
In Mariupol, Russian occupiers took turns raping a young woman in front of her 6-year-old son for several days. The woman died of injuries. "The boy was so stressed by what he saw that his hair turned white," the Defense Ministry said in a statement.
On March 25, the level of pollution at the Chernobyl nuclear power plant, which was captured by Russian troops, was exceeded by 7 times, the head of the State Agency of Ukraine on the management of the exclusion zone Yevhen Kramarenko said. This was the last day that the radiation pollution monitoring system was in place in the Exclusion Zone. The system is not running at this time. The station is currently powered by electricity from Belarus. There is no electricity supply in the city of Chernobyl and in the other territory of the Exclusion Zone.
According to the Mayor, up to 300 civilians died in Irpin, which was released by the Ukrainian military. The figures are not accurate, because the rubble of the destroyed houses has not yet been sorted out.
In Luhansk region, on March 30, during the regular evacuation of Lysychansk residents, the bus came under fire from Russians, according to the head of the regional administration Serhii Haidai.
"Fortunately, there are no casualties," he said. A total of 260 people were rescued from this city during the day. More than 160 more people were removed from other settlements.
Since the beginning of the war, Ukraine has received more than 20,000 humanitarian aid trucks. The largest quantities of humanitarian goods were brought from Poland and Slovakia. The State Border Guard Service of Ukraine reports.
Our news at 17:51
The Ministry of Defence of Ukraine Spokesman Oleksandr Motuzianyk reported that the Russians are indeed withdrawing troops from Chernihiv and Kyiv directions, but this is not happening in large numbers. According to him, the Russian Federation diverts the units that suffered the greatest losses to regroup them.
A car exploded on a mine or shell in Chuhuiv district of Kharkiv region. According to the police, two people were killed, and five others were injured, including a 6-month-old baby.
A portrait of an injured woman in Chuhuiv by artist Evgenia Gershman. The portrait was sold online at Heritage Auctions in the US for $100,000. The funds will be sent to the Armed Forces of Ukraine and the National Guard.
According to the artist, the injured woman underwent surgery to restore her vision on the same day the auction was closed.
One person was killed, six injured including a child by Russian shelling in Nizhyn, Chernihiv region on March 29, reported Kodol Mayor.
Russian troops shelled Lysychansk in Luhansk region for the second time today. A family was injured by the artillery shelling. Two children, born in 2014 and 2020 respectively, are in critical condition and might need leg amputation. This was reported by the Head of Luhansk Regional Administration Serhii Haidai.
In the past day, Russian troops launched multiple airstrikes on Zhytomyr region. Six air raid alerts sounded across the region.
Aftermath of Russian shelling in the Zhytomyr region. March 30, 2022. Photo by Zhytomyr police.
David Arakhamiya, a member of the Ukrainian negotiation delegation, reported that Ukraine can consider the concept of "fortified neutrality", relying on its own army as well as additional security guarantor countries in case of attack. Meanwhile, Putin's spokesman Peskov said that peace talks in Istanbul "did not result in any significant breakthrough."
4 million Ukrainians have left Ukraine because of the war according to the UN. Around 6.5 million people have been displaced internally. Approximately 13 million people remain in war zones or are unable to leave.
NOT SPONSOR MURDER campaign has started in Ukraine. It promotes the importance of boycotting Russian and Belarusian goods and services to international businesses. The Ministry of Economy stressed that most of the goods and services of Russia and Belarus are easily replaced by analogues from countries that oppose the war in Ukraine, including Ukrainian manufacturers.
According to the State Emergencies Service, the victim toll of the Russian missile strike on the building of the Mykolaiv regional administration on March 29 increased to 14 people. Clearing of the debris continues.
Prosecutor General's Office reported on March 30 that since the beginning of the war in Ukraine, 145 children have died, and another 222 have been injured. Data as of March 29: 144 children died, 220 injured.
Self-detonation of ammunition in Russian Belgorod is an example of the massive use of obsolete, dangerous weapons typical of the Russian army. It was reported by the General Staff of the Armed Forces of Ukraine. Only yesterday, the General Staff of the Armed Forces of Ukraine warned about the threat of a vast ammunition stockpile self-detonation, which Russia has set up in the vicinity of the Chernobyl nuclear power plant.
Russian troops have intensified activity in the Donbas, focusing on taking control of Popasna, Rubizhne, and Mariupol. They continue to shell Chernihiv, blockade and launch artillery strikes on residential areas of Kharkiv. In the Brovary direction (Kyiv region), units from the occupied area partially withdrew toward the border with Russia.
The Donetsk region is shelled by Grad multiple rocket launcher systems, Smerch artillery, and Tochka-U tactical missile complex. The use of phosphorus munitions was also recorded. The Verkhovna Rada Commissioner for Human Rights Lyudmila Denisova reported.
In Mariupol, the occupiers shelled the field office of the EU Advisory Mission. Today, in the Luhansk region, heavy weapons are being fired on residential areas in one of the districts of Lysychansk. A significant degree of high-rise buildings' destruction was recorded. Information on the number of dead and wounded is being clarified. There is a lot of destruction.

Destroyed kindergarten in Lysychansk.
In Kherson, temporarily occupied by the Russian military, Orthodox Church of Ukraine priest Serhiy Chudynovych, known in the city as a public figure and volunteer, was abducted.
Our news at 09:44
In Sumy region the Russian military staged a provocation on March 29. They detonated their own APC at the Ryzhivka checkpoint, which is on the border with the Russian Federation, to blame the Ukrainian military. Head of Sumy region Administration Dmytro Zhyvytskyi reported.
This morning, the Russian army shelled a residential area in Lysychansk. Information about the injured and dead is being clarified, the head of the Luhansk regional administration Serhii Haidai reported.
The Joint Forces group in Donetsk and Luhansk directions has repelled 4 attacks over the past 24 hours, destroyed 7 tanks, 7 armored vehicles, 2 vehicles and an anti-tank gun.
Ukrainian military is clearing the route between Kharkiv and Chuhuyev — for several weeks it was partly under the control of the Russian army. The defenders of the city broke in after Russian troops knocked out of the villages of Mala Rogan and Vilkhivka. In several places, the route is blocked by shot cars and trucks, on the sides — the bodies of killed Russian military civilians.
In Chernihiv region and Kyiv region, hostilities have not decreased. All night there were fights on the territory of Irpin, in the morning there were shelling of Chernihiv and Khmelnytskyi regions. Therefore, there is no need to say that the Russian Federation reduces military activity on the territory of Kyiv and Chernihiv regions, said the adviser to the Minister of Internal Affairs Vadym Denysenko.
Russia has moved units to Ukraine from the occupied territories of Georgia: about 1,200 troops from South Ossetia and 800 from Abkhazia, the General Staff of the Armed Forces of Ukraine reports.
The occupation authorities in the temporarily occupied territory of Luhansk region plan to conduct another wave of mobilization from April 1. Probably, this will be tried in the recently seized territories of the region, the General Staff of the Armed Forces of Ukraine reports.
Near the Russian city of Belgorod, 40 kilometers from the border with Ukraine, a series of explosions occurred — according to preliminary data, in military warehouses. According to Ria Novosti, referring to its own sources in emergency services, the cause of the explosions was the "human factor". Four servicemen were injured.
The Russian military mined the Black Sea area, using mines seized in 2014 after the occupation of Crimea. This was done to discredit Ukraine, the Ukrainian Ministry of Foreign Affairs said.
Russia is blocking almost 100 vessels with food cargoes in the Black Sea, provoking a humanitarian crisis in Ukraine and abroad, U.S. Deputy Secretary of State Wendy Sherman said during a meeting of the UN Security Council.
Negotiations in Turkey, shelling of Mykolaiv, Russia's withdrawal statements. War. Top news of March 29
Face-to-face negotiations between the delegations of Ukraine and Russia took place in Turkey, the building of the regional state administration was shelled in Mykolaiv, the Russian Defense Ministry announced a partial withdrawal of troops from the directions of Chernihiv and Kyiv. Suspilne retells the main news of the 34th day of Russia's war against Ukraine.

In Mykolaiv the building of the regional state administration was shelled. At least 12 people were killed
In the morning of March 29, the building of the regional military administration was shelled in city centre of Mykolaiv. As of the evening, it is known about 12 dead, 33 injured, — the State Emergency Service reported. The building was badly damaged due to shelling, the central section completely collapsed. 18 people were pulled out from the wreckages alive. Search and rescue operations continue.
According to the head of the region Vitalii Kim, the shelling of the administration, which is the center of all communications of the region, can mean that the Russian troops "realized" that they would not be able to capture Mykolaiv and thus "sent their regards".
Face-to-face negotiations between the delegations of Ukraine and Russia were held in Turkey
Ukrainian delegation in Istanbul voiced its propositions for ending the war. Ukraine wants to sign an agreement on security guarantees with key states of the world. This should be approved by the Ukrainian people through a referendum.
Among the guarantors, Ukraine sees the countries of the UN Security Council, in particular, the United States, Great Britain, China, France, Turkey, Germany, Canada, Italy, Poland, Israel, as well as Russia.
Some countries have already given preliminary approval, and Ukraine is waiting for official reports. The agreement contains a separate clause on facilitating Ukraine's accession to the EU.
The Ukrainian delegation handed over its propositions to the Russian side, which, in turn, will pass them on to Vladimir Putin, — said the head of the Russian delegation in Istanbul Vladimir Medinsky.
The Russian Defense Ministry announced a partial withdrawal
Russia is withdrawing separate units from the directions of Kyiv and Chernihiv. The forces will be regrouped to focus the assault on "liberating the Donbass," — the Russian Defense Ministry said on the morning of March 29. In the evening, the General Staff of the Ukrainian Armed Forces confirmed a partial withdrawal of the Russian armed forces in the directions of Chernihiv and Kyiv.
At the same time, president of Ukraine Volodymyr Zelensky urged to be vigilant: "We do not get discouraged and do not reduce our defense efforts. Defense of Ukraine is now the number one task, and everything else is derived from it, the", — said the president.
Adviser to the head of the Ministry of internal affairs Vadym Denysenko on the air of Suspilne said that "Russian announcement of reducing the intensity of hostilities in Kyiv and Chernihiv regions" is nothing more than just words. We hear continuous cannonade in around Irpin. We understand that the situation in Chernihiv is extremely difficult, we are not talking about any humanitarian things there. The strategy of the Russian Federation has not changed, they are just changing the time frame."
Our news at 22:26
120 Ukrainian enterprises have moved from the war zone to the west of Ukraine, 48 of them have already resumed working, says the Chairman of the Committee on Finance, Taxation and Customs Policies Danylo Hetmantsev.
Following the announcement to "reduce" Russian military activity in the Kyiv and Chernihiv regions, US intelligence monitors their movements and describes this as a "significant" change in the Russian strategy, reports CNN, with reference to two high-ranking officials in the US administration. The General Staff of the Armed Forces of Ukraine notes that the Russian troops have now focused on the offensive in the Luhansk and Donetsk regions. At the same time, the invaders continue deploying ammunition to the Chernobyl nuclear power plant.
12 bodies were retrieved from the rubble of the Mykolaiv regional administration which was hit by a Russian rocket this morning. The rescue operation continues.
At least 1,179 civilians were killed between February 24 and March 28 due to Russia's war against Ukraine, another 1,860 were insured according to new UN data.
Russian shell hit warehouses in Brovarsky district, Kyiv region. The fire was contained to an area of 20,000 sqm. No casualties have been reported so far.
The Russian military forcibly relocated more than 70 people from the Mariupol maternity hospital to Russian territory, reported the City Council. According to their data, more than 20,000 Mariupol residents were deported to Russia. In the Kherson region, the Russian military kidnapped the head of the Mylivska community Oleh Yakhniyenko, according to Kakhovka Mayor Viltaly Nemerets.
The Ministry of Internal Affairs has asked citizens who have left home for safe places not to return to Kyiv yet. It is currently unsafe because of many unexploded shells and mines.
The Russian army strike the airfield in Starokostiantyniv in the Khmelnytsky region with a missile - all fuel reserves were destroyed. People were not injured, - Mayor Melnychuk said.
The General Staff of the Ukrainian Armed Forces notes the withdrawal of some Russian units from the territories of Kyiv and Chernihiv regions.
At the same time, the Russian army continues to use aircraft and artillery in Slobozhanshchyna direction. In addition, Russia has enlarged the existing group, attracting separate units of the 1st Tank Army of the Russian Federation. Although in the battles near Kharkiv, the 200th separate motorized infantry brigade of the Russian army lost more than 1,500 servicemen.
A fire is still being distinguished at an oil depot in Rivne region after a Russian rocket attack last night.

A fire is still being distinguished at an oil depot in Rivne region after a Russian rocket attack last night.
In Irpin, which is liberated from the occupiers, the search for the missing has begun, evacuation of the wounded and moving bodies out for burial will begin on March 30, - said Mayor Oleksandr Markushin.
In Melitopol, the occupiers are forcing educational institutions to switch to Russian, - said Verkhovna Rada Commissioner for Human Rights Liudmyla Denisova. The heads of the conquered institutions do not agree to cooperate with Russians. In order to intimidate educators and force them to cooperate, Russian occupiers kidnapped the head of the city's education department.
Search and rescue works in the building of Mykolaiv regional council where the Russian Federation aimed this morning, proceed. At least 9 people died under the wreckages.
Photo: State Emergency Service of Ukraine.
More than 120,000 children have been evacuated from Kyiv region since the start of the full-scale Russian invasion, - said the head of the humanitarian staff at the Kyiv regional state administration Oleksiy Kuleba.
Security guarantees for Ukraine. Overview of the Istanbul negotiations results
Negotiations between the Ukrainian and Russian delegations on ending the war finished in Istanbul. The parties considered the issues of the Agreement on Security Guarantees for Ukraine. These proposals were submitted to the Russian side. In response, the Russian delegation announced two steps to de-escalate the situation.
The Ukrainian delegation held a briefing after talks with Russia. Main theses:
- Ukraine has proposed a new system of security guarantees - an international document with a specific mechanism to be signed by the guarantor states. Implementation will take place according to the following procedure: a referendum in which the citizens of Ukraine will express their position on the treaty and how it should work, then - ratification in the parliaments of the guarantor-states and the Ukrainian parliament;
- Mechanism of security guarantees: in case of an attack on Ukraine or aggression, the state will require the guarantor-states to hold consultations. If diplomacy does not work within three days, the guarantor states must provide military assistance alongside the armed forces or even "close" the skies;
- The guarantor states can be Great Britain, China, Poland, the USA, France, Turkey, Germany, Canada, Italy, Israel. Other countries will be able to join the agreement; condition - countries should not deny Ukraine's accession to the EU but rather promote it;
- For the time being, security guarantees will not work in Certain Areas of Donetsk and Luhansk Oblasts (CADLO) and Crimea due to "unresolved issues": a separate clause in the agreement will be the position of Ukraine and Russia to hold separately bilateral talks on the status of Crimea and Sevastopol for 15 years. During this time, the parties will not use military power to resolve the issue. A separate clause of the agreement should concern CADLO, which the Presidents of Ukraine and Russia shall discuss.
- If the aforementioned provisions are fulfilled: "Ukraine remains in its current status of a non-aligned and non-nuclear state in the form of permanent neutrality"; Ukraine will not deploy foreign military bases and contingents on its soil and will not enter into military-political alliances.
- Ukraine's position remains unchanged: the state recognizes its borders set in 1991.
After the talks with the Ukrainian delegation, the Russian side stated:
- Russia has decided to "dramatically reduce military activity in the Kyiv and Chernihiv directions."
- Proposes to hold a meeting of the presidents simultaneously with the signing of the agreement by the Ukrainian and Russian foreign ministers.
Our news at 13:51
In Brovary, the consequences of Russians' shelling of food warehouses continue to be eliminated. On March 12, a cruise missile hit there. The building is completely destroyed and cannot be used. Emergency workers are still dismantling the wreckage and extinguishing the fire. There were 50,000 tons of frozen products in the warehouse, all of them spoiled. 80 percent have already been removed. There is a stench in the air.

The military conflict puts Ukrainian nuclear power plants in unprecedented danger, — said the IAEA Director General, who is in Ukraine. Rafael Grossi noted that urgent measures are needed to reduce the risk of a nuclear accident and ensure the safety of Ukrainian nuclear power plants.
Russian troops are trying to make a breakthrough in Popasna and Rubizhne towny of Luhansk region, — said the head of the regional administration Serhii Haidai. Constant shelling of the territory controlled by Ukraine continues.
In Irpin town, which was liberated the day before by Ukrainian defenders, Russian militaries killed parents of Lviv Opera chief conductor Ivan Cherednichenko near his home. He said this after trying to find his parents.
Defensive battles near Chernihiv. During the day, the Russian army shelled residential areas for several times in the northern part of the city. According to preliminary information, Russian militaries used mines. There are injured and significant damage to buildings and infrastructure. There is no electricity, gas, water, heat in Chernihiv, very poor communication.
In Mykolaiv, where the Russian Federation smashed the building of regional administration, as of 12:00 3 dead people were pulled out from the wreckages. 22 people were injured.
Russian troops hit the building of Mykolaiv Regional Administration.
"We are clearing away the rubble. You can't hide that they hit the building of the Regional Administration. Half of the facility was demolished, my office was hit. As for the victims: most of them were out. They escaped by a miracle. Eight civilians are under the rubble. Approximately 50 civilians managed to get out. We are looking for three more servicemen," the Head of the Mykolaiv Regional Administration, Vitalii Kim, reported.

Russian troops hit the building of Mykolaiv Regional Administration, March 29. Photo: Mykolayiv Regional State Administration
Our news at 11:11
Negotiations between Ukraine and Russia begin in Istanbul. The day before, Foreign Minister Kuleba said that the minimal task is to solve humanitarian problems, and the maximal task is a ceasefire.
Turkish President Recep Tayyip Erdogan addressed the Ukrainian and Russian delegations before the talks: "prolongation of the conflict will not benefit anyone, every deceased person, every destroyed building takes away part of our future. Both sides have the power to stop this. Restoring peace will be beneficial to both sides and everyone."

Negotiations between Ukraine and Russia begin in Istanbul, March 29

Negotiations between Ukraine and Russia begin in Istanbul, March 29
Our news at 09:39
As of the morning of March 29, 2022, 144 children were killed, and more than 220 were injured due to the Russian Federation's armed aggression.
On March 28, 2022, a 3-year-old child died from mine injuries in the Luhansk region. Also, on March 28, 2022, as a result of the shelling of a village in the Zaporizhzhia region, the occupiers wounded three civilians, including a child, the Office of the Prosecutor General reported. As of yesterday, the data was as follows: 143 children died, and 216 were injured.

Liberated by the Ukrainian military house in Trostyanets, Sumy region, March 28, 2022. Photo: Felipe Dana / AP
Missiles hit near the town of Nikopol in the Dnipro region. No casualties were recorded. There is no information about the threat to the city now, said the head of the Nikopol district administration, Yevhen Yevtushenko.
Over the past 24 hours, the Air Forces shot down eight Russian military planes, four UAVs, three helicopters, and two cruise missiles - the Air Force Command reported.
Russian troops are targeting fuel depots to create a humanitarian crisis. They also continue to launch missile and bomb strikes on infrastructure and residential areas in Ukrainian cities. In some temporarily occupied settlements in Kyiv, Zaporizhia, Chernihiv, Kherson, and Kharkiv regions, the Russian military continues to terrorize the local population. Message from the General Staff.
The Armed Forces of Ukraine pushed the Russian armed forces 40-60 kilometers away from Kryvyi Rih. According to the official, on March 28, the Ukrainian military liberated several more settlements in the Kherson region. The contact line is no longer on the border with the Dnipropetrovsk region; it is in the Kherson region.
The state defense company Ukroboronprom has mastered the repair of Russian military equipment, which the Ukrainian military received from the Russians as a trophy, said a spokeswoman for the company. These include Smerch, Uragan multiple rocket launching systems, and the Osa anti-aircraft missile system. Ukrainian Armed Forces will receive this equipment at the frontline after the repairs.
58 Russian contract soldiers from the Kaliningrad region of Russia refused to go to war in Ukraine, said journalist Roman Tsymbalyuk. "After talking to colleagues from another division who had just returned from Ukraine, the soldiers' desire to fight disappeared rapidly," he said.
Data on the dead in Mariupol, the UN asks for a humanitarian truce. Top news of March 28
March 28 is the thirty-third day of the war in Ukraine. Russian troops continue shelling infrastructure and civilians. 3.8 million refugees from Ukraine have arrived in the EU. At the same time, the Ukrainian armed forces liberated Irpin town in Kyiv region from Russian troops — there have been battles and attacks in the town since the beginning of the war. Suspilne collected the main news on March 28.

Mariupol. The city authorities provided data on the dead
In Mariupol, during the Russian siege, about 5 thousand people were killed. About 210 of them are children. According to the city authorities, 170 thousand people remain under siege by Russian troops. 30 thousand people were deported to Russia.
The Ukrainian army liberated Irpin
On March 28, the Ukrainian military liberated the city of Irpin in Kyiv region from Russian troops, — Mayor Alexander Markushin said. According to him, a purge is currently underway. He urged people who left the city not to return yet. "People should not return to the city yet, it is still dangerous. We are gaining a foothold on our new frontiers and then will move forward and liberate Bucha, Hostomel and Vorzel", — he said.
UN offers humanitarian truce
UN Secretary-General Antonio Guterres initiates the conclusion of an agreement between Ukraine and the Russian Federation on a humanitarian truce. This will provide the necessary humanitarian assistance to the civilian population, as well as ensure the safety of civilian movement. At the same time, Guterres acknowledged that the solution to the "humanitarian tragedy" is not in a humanitarian aspect, but in a political one.
Meanwhile, tomorrow, March 29, negotiations between the Ukrainian and Russian delegations are due to take place in Turkey. Ukrainian Foreign Minister Dmytro Kuleba said that " the minimal task is humanitarian issues. The maximal task is a cease-fire and reaching a stable agreement on this issue."
Beer and more. New sanctions against Russia
Large brewery companies announce the termination of their work in Russia. Following Denmark's Carlsberg and the Netherlands ' Heineken, the International Corporation Ab InBev has invited the controlling shareholder to suspend the license for the production and sale of Bud beer in Russia.
The European reconstruction and development bank is closing its representative offices there after the termination of cooperation with Belarus and Russia. The UAE's second-largest holding company suspends investment in Russia.
30 European countries have completely or partially turned off Russian propaganda channels.
Google also stopped licensing Russian Android smartphones. This means that Russian companies cannot produce Android smartphones with Android on GMS (Google services) for the Russian market.
Meanwhile, the last free media outlet in Russia stops working — Novaya Gazeta will not work until the end of the war.
Our news at 21:25
About five thousand people, 210 of them children, died during the siege of Mariupol. This data as of March 27 was presented by the mayor Vadym Boychenko.

Ukraine, Mariupol, March 2022
The Security Service of Ukraine states that since the beginning of the war between Russia and Ukraine, it has dismantled 5 Russian bot farms with more than 100,000 fake accounts, which spread false information about the war. The Security Service press service reported this.
After the first talks between Ukraine and Russia, which took place on the night of March 3-4, three members of the delegations experienced symptoms of chemical weapons poisoning. It was reported by the Global Investigative Journalism Network publication The Bellingcat. One of the victims was Russian oligarch Roman Abramovich, who took part in the talks at the first stage.
The Russian newspaper Novaya Gazeta announced the suspension of its work after Roskomnadzor warned it "about the inadmissibility of violating Russian law."
The Russian agency explained that the newspaper mentioned a foreign agent non-profit organization without proper labeling.
"A country without media (the last free Novaya Gazeta is closed), without discussion, without political competition, without a full-fledged parliament. This is modern Russia," said Mykhailo Podoliak, an adviser to the head of the Office of the President of Ukraine.
In Kharkiv, the Independence Monument was fortified to protect it from shelling and bombing by the Russian army.

Kharkiv, Independence Monument, 28 March 2022.
Irpin was freed from the Russians. Cleaning is underway, Mayor Oleksandr Markushyn said. At the same time, he stressed that it is dangerous to return to the city at the moment.
The "Source of Neutrons" nuclear installation in Kharkiv was shelled again. The plant has suffered serious damage, according to the State Nuclear Regulatory Inspectorate.
Fighters of the Armed Forces of Ukraine by their own forces daily evacuate up to 100 people from under the shelling in Luhansk region, the head of the regional administration Serhii Haidai said. The evacuation takes place under shelling, without agreed corridors, because there is an urgent need to save people who are hiding in shelters under shelling. According to him, yesterday one child died under the rubble near Severodonetsk, one was wounded and today one elderly woman died.
Residents of Energodar, Zaporizhzhya region, took part in a peaceful protest. They demanded that the Russian military leave the city, as well as the first deputy mayor Ivan Samoyudyuk was released from captivity.
A drone and an aircraft of the Russian Federation were shot down over Kharkiv region — the Air Command "East" In Kharkiv, the National Aerospace University "Khai" was damaged by shelling, where one of the first climbing platforms in Kharkiv is located, the head of the Kharkiv Alp Club Hennadii Kopeika reported. One person was injured.
Today, near Chernihiv, volunteers who carried cargo for the military and citizens came under artillery fire of the Russian army. Cargo and volunteer cars were destroyed, and they were injured. Also, Russian troops continue shelling residential areas in Chernihiv.
These are the consequences of the shelling on March 28 – the occupiers targeted a multi-storey building and a recreation complex.
American actor Sean Penn and his NGO CORE will help IDPs in Lviv. This was reported in the press service of the Lviv region Administration. According to him, first they want to get a list of the most necessary things for the displaced to collect them and to provide people with help in the shortest possible time
Our news at 16:03
The Prosecutor General's Office has announced the suspicion to 200 people in the "February 24" case of armed aggression by the Russian Federation. These are high-level war criminals: ministers, members of their Security Council, senators who were directly involved. Also agents who used their actions to incite war and enmity propaganda are on the list. The first suspect was a general of the Russian Federation, who gave orders to bomb Kharkiv, he was born in Kharkiv region, - Prosecutor General Iryna Venediktova reported.
This is how a house in Sofiyivska Borshchahivka look like. It was under fire the night before.
About 160,000 people remain in Mariupol living in conditions of complete blockade: they have no water, light, heat, communication. Authorities continue to work on the complete evacuation of Mariupol - The mayor of Mariupol Vadym Boychenko reported.
As a result of shelling by Russian militaries, St. Demetrius Church in the village of Verkhnotoretske, Donetsk region, was destroyed. This year marks the 161st anniversary of the church, according to the press service of Donetsk diocese.
Russia is gathering its efforts to reach the administrative borders of Donetsk and Luhansk regions. Also, the ships of the Black Sea Fleet of the Russian Federation went to a closed area for probably missile launching, - the General Staff of the Ukrainian Armed Forces reports.
Russia is preparing to move its militaries and new vehicles to Ukraine.
Ukraine lost $ 564.9 billion because of the Russian invasion, - Economy Minister Yulia Svyridenko said. The biggest losses are infrastructure losses. Almost 8,000 km of roads, dozens of railway stations and airports worth $ 119 billion were destroyed and damaged.
Ukrainian-Russian negotiations in Turkey can begin at 10 a.m. on Tuesday, March 29. This was announced by the spokeswoman of the Sluha Narodu party Yuliia Paliychuk with reference to the participant of the negotiation process from Ukraine David Arakhamiya.
Russian President's spokesman Dmitry Peskov told reporters that the meeting could theoretically take place on Tuesday, March 29. He declined to comment on the Kremlin's expectations of the talks.
The Central Intelligence Agency of the Ministry of Defense of Ukraine has received data of 620 Russian FSB officers acting in the interests of the aggressor country in Europe. The full list of spies is published on the website of Ukrainian intelligence.
Our news at 12:20
Humanitarian corridors will not be opened today. Intelligence reported on possible provocations by the invaders, reported Deputy Prime Minister Iryna Vereshchuk. Yesterday, both arranged humanitarian corridors were functioning and 1,100 people were evacuated from Mariupol and Rubizhne in Donbas during the day.
Kyiv. Fire in a house hit by rocket debris on the evening of March 27.
143 children have been killed, 216 were injured since the beginning of the war on February 24, reported the Prosecutor General's Office. The previous data as of the morning of March 27: 139 children killed and 205 injured.
A child was killed by a detonated shell in a village of the Donetsk region. According to the Verkhovna Rada Commissioner for Human Rights Lyudmyla Denisova, the boy found a part of a Tornado-S cluster missile.
Last night, the Russian military launched airstrikes on several cities. An oil depot was hit in Lutsk, no casualties were reported so far. According to the head of the Volyn Regional Administration, a cruise missile was fired from Belarus. Explosions were heard in the Zhytomyr region as well. Kryvyi Rih district of the Dnipropetrovsk region was shelled with "Grads" from Kherson territory.
Russian military has kidnapped and detained 17 residents of the Kherson region. Nine residents were reported kidnapped by Euromaidan SOS. Another three kidnappings are claimed by Doctor of Biological Sciences, Professor Ivan Moisiyenko. Holopristan Mayor mentioned 5-6 detainees earlier.
Over the past day, the Air Force shot down four Russian military aircraft, two drones, two cruise missiles and a helicopter, says the Air Force Command. Ukrainian forces struck Russian troops for the twelfth time at the Chornobai airfield near Kherson, said the Presidential Advisor Oleksiy Arestovych.
Besieged Mariupol, Photo credit: anadolu images. https://t.me/suspilnedonbas/4810
Russian military constantly shells Mariupol from artillery, aviation, and ships. There is no water, gas, heating, electricity, communication, food or medicines in the city. Between 350,000 and 400,000 residents were in Mariupol when the siege started.
Since the beginning of the war, Ukrzaliznytsia transported 3.1 million people to safer places or abroad, a member of the company's board reported. He also added that from the first days of the war a few railway brigades were placed in Mariupol and Mykolaiv, where the fights are going on.
Fires in Chernobyl, Kharkiv, Zelensky's interview with Russian journalists. The war. Key events on March 27
Russia once again launched rocket attacks on Ukraine on the evening of March 27. Two humanitarian corridors worked today; more than a thousand people have been evacuated from the danger zones. Suspilne gathered the main news of the thirty-second day of the war.
Shelling continues in Kharkiv
A woman, man and 3-year-old child died by shelling in the Izium district, between the villages of Shevelivka and Husarivka. Also in the Izium district, the Russian military fired artillery shells at the village of Oskil, killing seven people including a 7-year-old boy, reports the Regional Prosecutor's Office. Five people were injured.
Earlier it was reported that heavy battles are ongoing near Izium, the south is controlled by the Ukrainian army, the north is occupied by the Russians. Head of the Regional Military Administration Oleh Synyehubov said that the invaders are trying to reach Donbas through Izium to "cut off the Joint Forces Operation line".
Fires in Chernobyl
More than 10,000 hectares of forests in the Chernobyl NPP exclusion zone are burning because of the fights. 31 fires were reported so far, causing increased levels of radioactive air pollution. This was reported by the Verkhovna Rada Human Rights Commissioner Lyudmyla Denisova, and the information was confirmed in the General Staff of the Armed Forces of Ukraine. It is impossible to attend to the fires as the exclusion zone is occupied by Russian troops.
Slavutych
Slavutych Mayor Yuriy Fomichev said in his video address on March 27 that as of 15:00, Russian invaders have left the city. A big anti-Russia rally was held in the city the day before, the mayor was captured and then released. He claimed that there were no weapons in the city, so the Russian troops agreed to leave. However, he later reported that Russians remain in the city and check people for weapons.
Slavutych has been blocked by Russians for several weeks. The humanitarian situation is difficult, and no official humanitarian corridor has been established. A humanitarian aid base will operate in Slavutych on March 27 according to Slavutych City Council.
The International Committee of the Red Cross and kidnapping of Ukrainians
The scandal around ICRC broke out after a meeting between its president Peter Maurer and the head of the Russian Ministry of Foreign Affairs, Serhiy Lavrov. Maurer then stated that he would like to improve ICRC logistics in Russia.
According to the data available to the Ukrainian government, about 40,000 Ukrainians were forcibly moved to Russia. Russian troops prevent Ukrainians in the temporarily occupied territories from leaving through humanitarian corridors to Ukraine. The Committee of International Red Cross is facilitating daily agreements between Ukraine and Russia for evacuation corridors, Iryna Vereshchuk told Suspilne. According to the information received by Ukraine, ICRC plans to open an office in Rostov-on-Don.
Ukraine received British Starstreak MPADS
The UK has transferred a batch of Starstreak man-portable air defence systems to Ukraine. This was reported by the Centre for Counteraction to Disinformation at the National Security and Defence Council of Ukraine with reference to the UK Defence Minister Ben Wallace. Initial operational training has been completed, and the first Starstreak systems are currently being deployed for combat use.
Starstreak is a British man-portable anti-aircraft missile system designed to hit low-flying helicopters and aircraft. The complex uses the world's fastest short-range surface-to-air missiles and can hit air targets at an altitude of up to 5 km. A Starstreak rocket can speed up to 4,200 km per hour.
The LPR no longer wants a referendum on joining Russia
In the morning of March 27, Leonid Pasichnyk, the self-proclaimed head of the LPR, the temporarily occupied territory of the Luhansk region, announced a referendum on joining Russia. Ukraine and several international partners stated that this referendum would have no legal force. In the evening of the same day, Pasichnyk claimed that the LPR was not preparing for the referendum.
President of Ukraine Volodymyr Zelensky gave the first big interview to Russian journalists after the beginning of the war.
Russian regulator Roskomnadzor immediately stated that Russian media must not publish the interview. Zelensky spoke about his vision of victory and said that Ukraine will ensure the safety of Russian businessmen should they support Ukrainian Forces.
More than 40 international companies continue to fully operate in Russia
42 large international companies have ignored calls for withdrawal or reducing operations in Russia due to the invasion of Ukraine. Acer, Alibaba, Asus, Auchan-Retail, Huawei, Lenovo, Metro, Turkish Airlines, Xiaomi and others are among them. The full list is available here. We remind that Ukraine calls for boycotting these companies.
Peace talks
The next round of negotiations between Ukraine and Russia will be held in Turkey on March 28-30. For some time, negotiations were held remotely. Both Ukrainian and Russian sides have confirmed the meeting in Turkey.
"Звернення до всіх киян: довіряйте ЗСУ" — як працює тероборона в Києві. Фоторепортаж

З першого дня повномасштабного вторгнення Росії десятки тисяч мешканців українських міст стали в черги для запису в територіальну оборону. Суспільне провело день з однією із бригад тероборони Києва та розповідає, як вони готуються до захисту.
Полковник Олександр Павлій, командир 112 бригади ТрО ЗСУ
— Зараз наша 112 бригада ТрО у взаємодії із підрозділами Сухопутних військ несе службу як на лінії зіткнення, так і в місті. Стосовно завдань у місті: щоб дотримуватись порядку, важливо нести службу на блокпостах, робити це впевнено, зразково. Це також вкрай важливо.

Ми знаходимо час, проводимо різні тренування з тактичної медицини, готуємо особовий склад по протитанкових резервах, тактичній підготовці. Мене як командира вражає ставлення киян. Всі розуміють, стають до лав ЗСУ, ТрО, їм небайдужа доля рідного міста і держави.

— Чи очікуєте прориву російськими силами?
— Ми очікуємо всього. Бо це бойові дії. Ми готові до всього. І виконуємо своє завдання.

— Наскільки захищена столиця на цей момент?
— Достатньо. Підрозділами ЗСУ, добровольцями, нацгвардією, нацполом. Тобто кияни можуть бути спокійними.

— Де чоловіки можуть зараз допомогти?
— Якщо є бажання будь-якого чоловіка надати допомогу чи стати у лави ЗСУ або Тероборони, будь ласка, звертайтесь до центрів укомплектування, вам нададуть інформацію. Формується безліч підрозділів, я думаю, це не проблема наразі.
Андрій Ковальов, пресофіцер 112 бригади територіальної оборони Києва
— У перші дні нам вдалось у Києві розгорнути бригаду ТрО. Київ нас порадував. Була величезна кількість охочих і люди продовжують йти до центрів комплектації. Наша бригада вже сформована з профіцитом. Всі ці люди озброєні, паралельно ми проводимо навчання. Багато із наших підрозділів вже на передовій. Багато брали участь у бойових діях. Це тисячі вмотивованих киян. Це те, що відрізняє нас від ворога, бо він не розуміє, чому він тут і за що воює.

Наші люди — це і чоловіки, і жінки, які на рівні несуть чергування. Наші військовослужбовці стоять на багатьох блокпостах Києва. Це сотні і сотні блокпостів на основних шляхах сполучення, на вулицях, у полях, у лісах. Наш підрозділ контролює всі підходи до Києва.

Київ нагадує велику фортецю. Наші підрозділи з кожним днем все більше окопуються, будують захисні споруди. Київ готовий до оборони, і ви бачите, цей місяць показав, що окупанти остаточно зрозуміли, що вони не можуть взяти місто. І тому зараз змінюється риторика їхнього військово-політичного керівництва. Вони вже говорять, що взяття Києва — не пріоритет. Хоча ми готові і розуміємо підступність, і що російські окупанти діють як терористи.

Наш підрозділ готовий до оборони на 1000%. Щодня відбуваються навчання. Люди цілодобово на позиціях. І це самі кияни. Тероборона — це і є збройні сили. Всі наші військовослужбовці підписали контракти. Рядовий сержантський склад — на 3 роки, офіцери — на 5 років.

Люди, які ще вчора були вчителями, бізнесменами, куховарками, одного дня — 24 лютого — покинули все і стали до лав ЗСУ. Зараз це військовослужбовці, які вмотивовані, патріотичні, готові боронити рідне місто. Тому що вони захищають власні будинки, власні міста і власну Україну. Щодня я об‘їжджаю райони, блокпости і бачу, як горять у них очі. Я сам до цього був журналістом. Ніколи не думав, що життя мене зв'яже з військовою кар'єрою.

— Над якими фортифікаційними спорудами працюєте?
— Кияни можуть бачити, як змінилось місто. З‘явилося багато блокпостів. За всім цим стоїть складна система оборони та тисячі людей. Кияни будуть стояти за місто до останнього. На мотивації цих киян наші ЗСУ втримали Київ. Одне ще звернення до всіх киян: довіряйте ЗСУ.

Багато охочих приєднатись до ТрО. Ми створили електронну базу, звідти мобілізуємо людей з військовим досвідом та знаннями, спеціальностями та комплектуємо не тільки нашу бригаду, а й інші сили. Також існують інші добровольчі об'єднання місцевих громад. Вони теж передбачені законом про національний спротив, і в ньому написано, що територіальні громади можуть створювати свої добровольчі угрупування. Вони у підпорядкуванні сил ТрО. Тому ті кияни, які з різних причин не потрапили до ЗСУ, але хочуть долучитись до оборони держави, можуть зголошуватись до нашого резерву ТрО, але також приходити і до добровольчих угрупувань своєї тергромади.
Читайте також
Гроші, маскувальні сітки, донорство крові — чим та де можна допомогти армії
“Побачили, що люди йдуть і почали гасити” — лікарня Києва цілодобово приймає поранених. Фоторепортаж
"Я пишаюся тим, що черга в нас не за гречкою, а за зброєю", — Андрій Хливнюк
Комунікаційниця, етнофотографка та співачка. Три історії жінок із Тероборони
Що робити цивільним під час обстрілів — поради Міноборони, СБУ, ДСНС
Народження під обстрілами: як працює столичний пологовий будинок

З початку війни в Україні народилося понад 15 000 дітей, понад 800 з них — у Києві. Раніше міський голова Віталій Кличко повідомив, що усі лікарні та пологові будинки у столиці працюють, а медики надають усю необхідну допомогу пацієнтам. У Київському міському пологовому будинку №2 за час війни вже 4 дітей народилося у підвалі. Як нині працює медичний заклад — розповідає Суспільне.
Дитина не має народжуватися у приміщенні без світла місяця або сонця, каже директор Сергій Сальніков. Нині ж у підвалі лікарні облаштували пологову залу, аби безпечно народжувати під час повітряної тривоги.
Читайте також: Що робити цивільним під час обстрілів — поради Міноборони, СБУ, ДСНС
"Сама структура пологового будинку не була для цього пристосована. Не було в проєкті в укритті пологової зали. На прийняття рішення у нас було мало часу. Вибрали саме це приміщення, враховуючи те, що, по-перше, воно технічно та архітектурно убезпечене від завалів. По-друге, ми враховували температуру. Тут було найтепліше. По-третє — евакуаційні виходи. Може, це навіть і найголовніший критерій. Ми обрали приміщення, у якому 4 виходи, щоб укриття не стало могилою. Ну і безумовно — це доступ води", — говорить Сергій Сальніков.

Якщо під час пологів повітряна тривога припинялася, то за можливістю пацієнти піднімалися в пологові зали. Якщо ні, народжували саме тут.
"Вже деякий відсоток пацієнтів не бажає спускатися до укриття під час повітряної тривоги. Він невеликий, але це ускладнює роботу лікарям, оскільки переконувати людей — це займає час, який дуже важливий під час повітряної тривоги".
Щоб зменшити рівень стресу у жінок, їм проводять екскурсію та пропонують обрати залу, у якій хочуть народжувати. Акушерка-гінекологиня Тетяна Шинкарук пояснює: що вищий рівень стресу, то нижча концентрація гормонів, які відповідають за пологи.

"Ми намагаємося зробити все, що можемо. Безумовно, жінка чує вибухи, але рівень стресу можна зменшити, оскільки її допомога для дитини неоціненна тут і зараз. Наразі робота медичних працівників полягає навіть більше не у якихось медичних втручаннях, а в психології. Ось це спілкування забирає більше часу, ніж медикаменти", — говорить Тетяна Шинкарук.
Надія народила хлопчика Марка 26 березня. Каже: процес був складний, але щасливий — дитину чекали 9 років. Завчасно виїхати зі столиці родина не мала змоги через пізній термін вагітності.
Читайте також: Перелік офіційних державних каналів для отримання оперативної інформації
"У цьому пологовому будинку ми були впевнені. Народили під бомбардуваннями, у звичайному залі, але ось вчора, як була повітряна тривога, спускалися в підвал з дитинкою", — каже Надія.

Поки триватиме реабілітація, родина планує бути в Києві, після чого збираються виїхати у більш безпечне місце, пояснює Богдан — батько новонародженого.
"Якщо перемога буде завтра-післязавтра, то вже не поїдемо нікуди. Але якщо це триватиме ще півроку, будемо виїжджати і повернемося після закінчення. Вже зібрали 10 валіз з речами", — говорить Богдан.
Найбільше, чого прагне родина нині, — миру для всієї країни:
"Моя найбільша мрія зараз — бути в мирному середовищі з дитинкою. Він у мене герой. Ми дуже чекали його і він стійко усе виніс. І я думаю, що мирне небо над головою — це зараз найбільша мрія всіх українців".
Читайте також
"Яке в нас зараз ім’я в голові? Байрактар!". Як живе київський зоопарк в умовах війни
"Якщо ти чуєш гул літака, значить, впаде дві чи три бомби," — історія сім’ї із Маріуполя
"Будемо тут до перемоги. Віримо, вона скоро". Історія Надії та її сина Микити. Вони живуть у метро
“Побачили, що люди йдуть і почали гасити” — лікарня Києва цілодобово приймає поранених. Фоторепортаж